Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Продаж технічно складних побутових товарів – тільки через РРО

? ?µ?·???»?????°?? ???????????? ?·???±???°?¶?µ???? ?·?° ?·?°?????????? "???°???????????° ?????°?????????° ???????? ????????????????"

 

Уманська ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області звертається до всіх без винятку суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, з нагадуванням про обов’язковість застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Зазначена вимога передбачена положеннями пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України та статті 9 Закону України № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями.

Щодо Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій, то його затверджено постановою Кабінетом Міністрів України від 16.03.2017 № 231, яка набрала чинності з 08.05.2017.

Таким чином, починаючи з цієї дати всі технічно складні побутові товари, що є у цьому Переліку повинні продаватися виключно через касові апарати.

Також у головному управлінні фіскальної служби Черкащини наголошують, що такі новації, перш за все, сприяють виведенню з «тіні» ринку побутової техніки та створенню рівних умов для всіх суб’єктів господарювання цього сектору. Крім того, повне декларування платниками всіх отриманих від такого продажу доходів, дозволяє залучити додаткові кошти до бюджету.

Разом із тим, користь від цього отримують і споживачі, оскільки вони можуть купувати легальну техніку та, за наявності фіскального чека, захистити свої права у разі купівлі неякісного товару.

Крім того, нагадуємо, що за незастосування реєстраторів розрахункових операцій при реалізації товарів передбачено штрафні санкції у розмірі 1 гривні  за порушення, вчинене вперше, та 100% вартості проданих товарів – за кожне наступне здійснене порушення.

І насамкінець вважаємо за необхідне звернути увагу на підпункт 94.2.4. пункту 94.2. статті 94 Податкового кодексу України за яким, у разі відсутні реєстраторів розрахункових операцій, зареєстрованих у встановленому законодавством порядку може бути застосований адміністративний арешт майна.

 



« повернутися до списку оголошень