Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

ЗАПРОШЕННЯ

       Шановні підприємці! Запрошуємо Вас прийняти участь у семінарі який буде проведено у

 рамках впровадження Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Черкаської області на 2017 – 2020 роки та Програми її реалізації Департаментом регіонального розвитку Черкаської обласної адміністрації спільно з  Черкаською міською профспілковою організацією Черкаської обласної профспілки «Солідарність» 28 березня 2019 року об 11.00 годині в залі засідань Жашківської районної ради, відбудеться  семінар для підприємців з Жашківського, Монастирищенського, Маньківського та Христинівського районів щодо актуальних питань ведення бізнесу, зокрема скасування мораторію на перевірки, роз’яснення змін законодавства у сфері охорони праці, податків, та інструментів для розвитку бізнесу.

ПРОГРАМА семінару для підприємців 

10.30 – Реєстрація  учасників

11.00-11.05 – Вітальне слово першого заступника голови Жашківської районної державної адміністрації Барабаша Юрія Володимировича

11.05-11.10

Закон України про дозвільну систему у сфері господарської діяльності, Закон України про організацію державного нагляду у сфері господарської діяльності.

(Доповідач: голова ЧМПО «Солідарність» Ракова Ольга Федорівна)

11.10-11.40

Заходи державного контролю за дотриманням законодавства про працю.

 1. Державний контроль та державний нагляд: чи є суттєва різниця.
 2. Підстави для перевірки підприємства та підприємців органами Держпраці.
 3. Основні права та обов’язки інспекторів праці  під час проведення перевірки.
 4. Основні права та обов’язки роботодавця при  появі інспекторів, дозвіл проведення зйомки, опитування працівників тощо.
 5. За яких умов роботодавець  може відмовити інспектору праці   у проведенні перевірки.
 6. Документи, які перевіряють інспектори праці.
 7. Форми документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування інвалідів (наказ Міністерства соціальної політики України від 18.08.2017 №1338).
 8. Умови, за яких роботодавець не зможе уникнути штрафів.
 9. Типові порушення трудового законодавства, які допускають роботодавці та рекомендації щодо їх запобігання.
 10. Трудовий договір чи цивільно-правова угода: основні відмінності та характерні ознаки трудових відносин.
 11. Відповідальність за невиконання вимог законодавства. Грубе порушення трудового законодавства про працю: кримінальна відповідальність.

(Доповідач: головний державний інспектор територіального управління Держпраці у Черкаській області Проценко Ростислав Олексійович)

 

11.40-12.15

 

Охорона праці.

 

 1. Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення Державною службою України з питань праці.
 2. Нормативно-правові акти з охорони праці.
 3. Служба охорони праці на підприємстві. Контроль стану з охорони праці. Випадки, коли проводяться медичні огляди працівників та атестація робочих місць.
 4. Навчання та перевірка знань з питань охорони праці:
 • Хто організовує навчання та перевірки знань із питань охорони праці?
 • Хто повинен проходити перевірку знань з охорони праці? Як часто вона проводиться? Хто перевіряє?
 • Чи встановлено законодавством строк дії посвідчення з охорони праці та які      відомості зазначають у цьому документі?
 1. Документи з охорони праці.
 2. Отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки. Організація експлуатації  та обслуговування устаткування підвищеної небезпеки.

(Доповідач: завідувач сектору нагляду машинобудування та енергетики територіального управління Держпраці у Черкаській області  Горошко Микола Тимофійович)

12.15-12.30

 

 1. Організація розслідувань нещасних випадків на виробництві.

(Доповідач: страховий експерт з охорони праці Жашківського відділення УВД Фонду ФСС з ТВП у Черкаській області  Добротворська Катерина Василівна)

 

12.30-13.10

 

Перевірки Державної фіскальної служби України.

 

 1. Перевірки на виконання Розпорядження КМУ № 649 –Р від 05.09.2018р.
 2. Декларування доходів фізичними особами за 2018рік.
 3. Зміни в  Законодавстві  у 2019 році: ПДФО – зміни, подарунки по – новому, ЄСВ на вартість подарунків для працівників.
 4. Особливості справляння ЕСВ підприємцями - само зайнятими особами (адвокати, нотаріуси) та членами фермерських господарств.

(Доповідач: завідувач сектором комунікацій територіального управляння ДФС у Черкаській області Заскальна Олена Андріївна)

 

13.10-13.30 Відповіді на запитання« повернутися до списку оголошень