Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

П А М ’Я Т К А на випадок виникнення надзвичайних ситуацій Враховуючи ситуацію яка склалася на сьогоднішній день в країні є необхідність нагадати жителям району основні заходи безпеки при виникненні надзвичайних ситуацій та проведення евакуації

Результат пошуку зображень за запитом "картинки про випадок надзвичайні ситуації"

Для привертання уваги населення в екстремальних випадках включаються сирени та інші сигнальні засоби.  Сирени і переривисті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал  цивільного захисту «УВАГА ВСІМ!».

Почувши цей сигнал, негайно увімкніть гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухайте екстрене повідомлення.  Тим, хто знаходиться на вулиці, слід зайти в установу, магазин, де попросити зробити теж саме.

На кожен випадок загрози надзвичайних ситуацій існують варіанти повідомлень, які потім, з урахуванням конкретних подій корегуються.  Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів (сирени, гудки і т.д.).

Вислухавши це повідомлення кожний повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими  вказівками.

Повідомлення включає: місце і час виникнення надзвичайної ситуації; розміри та її масштаби; час початку та тривалість дії факторів ураження; територія (район, вулиці, будинки і т.д.), яка потрапляє в осередки (зони) ураження; порядок дій при надзвичайних ситуаціях.

ЗМІСТ КОЖНОГО ПОВІДОМЛЕННЯ буде залежати від екстремальних умов, розмірів, тривалості та масштабів можливих наслідків надзвичайних ситуацій, ступеню небезпеки факторів ураження для населення та стану рятувальних і невідкладних аварійних відновлювальних робіт.

 

В разі евакуації при покиданні приміщення слід виключити в квартирі електрику, газ, воду;

При евакуації з  собою мати наступні документи:

      -  паспорт, військовий білет, документи про освіту і фах, посвідчення про шлюб і народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку та інші документи.

 З собою мати наступні речі:

     - валізу (рюкзак) з теплим одягом, постільною білизною, особистими речами і предметами гігієни, гроші, цінності, продукти харчування, ліки і воду на 3 доби. Загальна вага не повинна перевищувати 50 кг.

     - до валізи (рюкзака) прикріпити нашивку з позначенням адреси постійного місця проживання, прізвища евакуйованого і місця призначення. На одягу дітей мають бути нашивки з позначенням прізвища, імені та по батькові евакуйованого, року народження, адреси постійного місця проживання і місця призначення, 

         У разі, коли Ви не евакуювалися, не  залишили населений пункт  до виникнення   надзвичайної ситуації та  знаходитесь вдома, слід виконати слідуючі заходи безпеки:

- зайняти в першу чергу підвальні та напівпідвальні  приміщення, бажано по можливості  облаштувати в них запасний вихід та завчасно приготувати необхідний запас питної води,  продуктів харчування  та медикаментів:

- в квартирах зайняти кімнати  які розташовані подалі від вікон, балконів (коридор, ванна кімната, тощо).

- ні в якому разі не можна вибігати з будинків на вулицю,

- потім слід обережно залишити будинок. При цьому виключити в квартирі електрику, газ, воду;

               Виконання визначених заходів забезпечить Вашу безпеку

 

 

Сектор з питань цивільного захисту та оборонної роботи районної державної адміністрації« повернутися до списку оголошень