Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Нове свято в Україні – День батька

Переглядів: 357

Кабінет Міністрів України 8 травня 2019 року схвалив Указ Президента України про встановлення нового свята – Дня батька. «Установити в Україні День батька, який відзначати щороку у третю неділю червня», - йдеться в указі.

 День батька встановлено з метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім'ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей.
   Національний день батька відзначають у багатьох країнах. Нагадаємо, що Всесвітній або Міжнародний День Батька святкують у третю неділю червня, а традиція почалася в США. Там він святкувався з 1966 року. Син, що став батьком - символ спадкоємності поколінь.
   Чи можливо дати чіткі визначення і характеристики ролі батька для сім’ї, рідних і близьких, для держави і суспільства в цілому? Важко сказати.
   Швидше за все у кожному конкретному випадку вони будуть зовсім різні, проте всі ці можливі формулювання буде об’єднувати одна абсолютно чітка риса - любов і відповідальність. 
Всенародний День Батька в незалежній Україні ще молоде свято, але в цьому є щось, що не можна передати словами. Держава стверджує свої, вже давно визнані в усьому світі, загальнолюдські цінності, показуючи свою зрілість і вдячність непорушним і фундаментальним поняттям людської природи нашого буття. 
   Кожна третя неділя червня стає датою, коли українське суспільство виказує своє особливе шанування цим загальнолюдським сімейним і державним цінностям.
   Вся українська спільнота неухильно прагне до моделі доброго і турботливого батька. 
   Батько є відповідальним за збереження життя дитини, її виховання і духовну настанову. Звичайно ж це відбувається в тісному партнерстві з мамою, яка також бере активну участь у всіх цих процесах, але навіть для неї її чоловік і батько їхніх дітей не рідко є опорою і підтримкою.



« повернутися до списку новин