Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Голова райдержадміністрації Сергій Бойко провів апаратну нараду

Переглядів: 907

14 січня 2019 року голова райдержадміністрації Сергій Бойко провів апаратну нараду, участь у якій взяли: голова районної ради Світлана Волошенюк, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Барабаш, заступник голови райдержадміністрації Таїсія Федоренко, керівник апарату райдержадміністрації Антоніна Врочинська, сільські голови, голови об’єднаних територіальних громад, керівники  структурних  підрозділів райдержадміністрації, інших органів виконавчої влади в районі, керівники підприємств, установ, організацій району.

            Про  окремі питання районного бюджету у 2019 році поінформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Загребельна.

Для успішного і стабільного проходження бюджетного процесу 2019 року робота має проводитися у двох напрямках: забезпечення достатнього фінансового ресурсу та  ефективне його використання.

 

          Важливим напрямком вирішення  проблеми дефіциту районного бюджету є співпраця з органами місцевого самоврядування щодо надходження додаткового фінансового ресурсу і передачі його до районного бюджету. Відповідно до ст.28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські ради в повній мірі повинні  використовувати делеговані їм повноваження, а саме :

                                                                                                                                                                                                              -   проводити роботу щодо легалізації праці найманих працівників;

 

- здiйснювати вiдповiдно до закону контроль за дотриманням зобов'язань щодо платежiв до мiсцевого бюджету на пiдприємствах i в органiзацiях незалежно вiд форм  власності, які здійснюють діяльність на території села;

- забезпечити встановлення економічно обґрунтованих ставок єдиного податку, які б відповідали річним доходам підприємців за видами діяльності;

-   проводити роботу з сільгосппідприємствами щодо підвищення ставки орендної плати за використання земельних паїв громадян до 12 відс. від нормативно-грошової оцінки землі, рекомендованих  облдержадміністрацією;

- сприяти створенню і реєстрації відокремлених підрозділів підприємств, які зареєстровані у інших населених пунктах , а здійснюють діяльність на території сіл району;

-   виявляти та залучати до декларування осіб, які надають послуги як громадянам, так і суб’єктам господарювання по обробітку землі та комбайнуванню власною сільськогосподарською технікою з подальшим дослідженням наявності документального оформлення  таких відносин, з дотриманням вимог чинного законодавства;

-  виявляти осіб, що обробляють земельні ділянки понад обсяги, передбачені для ведення особистого селянського господарства, для залучення їх до декларування доходів з подальшою сплатою податків до відповідних бюджетів;

-  легалізація зайнятості підприємців, які здійснюють діяльність на території громад;

-    реалізовувати свої права на отримання додаткових коштів за рахунок передачі в оренду водних об’єктів (ставків).

Невідкладним є план заходів з  оптимізації мережі закладів освіти.

Головним розпорядникам необхідно  розробити  заходи жорсткої економії коштів і оптимізації видатків.  

 

Про  стан заключення договорів на постачання та розподіл електричної енергії розпорядниками бюджетних коштів доповіла начальник відділу економічного розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства  райдержадміністрації Олена Кривошея та повідомила, що 11 червня 2017 року набув чинності Закон України „Про ринок електричної енергії“ від 13.04.2017 № 2019-VIII (далі - Закон) та розпочався процес реформування електроенергетичної галузі в Україні.

Врегулювання договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії здійснюється шляхом приєднання споживачів до двох видів публічних договорів: договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії та договору про постачання електричної енергії споживачу через подання відповідних заяв-приєднань.

Для забезпечення вимог Закону створено ТОВ „Черкасиенергозбут“, на яке з 01.01.2019 покладені функції єдиного універсального постачальника електричної енергії побутовим та малим непобутовим споживачам, об’єкти яких розташовані на адміністративній території Черкаської області, що надає право бюджетним установам всіх рівнів без обмеження користуватися універсальною послугою.

Споживачі (крім побутових та малих непобутових споживачів), яким на день набрання чинності цим Законом здійснював постачання електричної енергії постачальник за регульованим тарифом, мають обрати собі електропостачальника та укласти з ним договір про постачання електричної енергії споживачу не пізніше ніж 01.01.2019 року.

У разі не обрання постачальника (крім побутових та малих непобутових споживачів) забезпечення послуг буде здійснювати постачальник „останньої надії“, визначений на території Черкаської області, але впродовж не більше 90 днів.

Слід зазначити, що у такому випадку вартість електроенергії вища від вартості постачальника за вільними цінами, або постачальника універсальних послуг.

Враховуючи, що ряд організацій, які фінансуються із бюджетів різних рівнів до цього часу не узгодили свої договірні відносини, районною державною адміністрацією на виконання листа облдержадміністрації про здійснення контролю за заключенням договорів бюджетними установами було направлено запити розпорядникам бюджетних коштів про надання інформації про укладання договорів.

Також по даному питанню інформував начальник групи Центру обслуговування споживачів ТОВ «Черкасиенергозбут» Сергій Харевський, який зазначив, що у району всі споживачі заключили договора на постачання електроенергії. Для побутових споживачів (населення) змін в оплаиі за електроенергію не передбачено.

Про монетизацію пільг і субсидій населенню в грошовій формі поінформувала заступник начальника управління – начальник   відділу з  питань праці та соціально – трудових відносин райдержадміністрації Оксана Коваль.         З 01 січня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. N 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі»

Відповідно до Постанови монетизація пільг і субсидій відбуватиметься в три етапи:

        З 1 січня 2019 року запроваджується перший етап монетизації субсидій. Він стосується споживачів, які вперше подають заяви на отримання субсидії. Тобто всі ті, хто подаватиме документи на субсидію в січні, вже отримають гроші на оплату житлово - комунальних послуг на свій банківський рахунок в АТ «Ощабанк». Рахунок матиме спеціальний режим використання. Кошти першочергово будуть спрямовувати на оплату послуг за спожитий газ, тепло електроенергію і воду.

         З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, зокрема, користується допомогою в літній період. Тобто, всім домогосподарствам, які отримували субсидію в опалювальний період 2018-2019 року необхідно подати документи – заяву на монетизацію і декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних. В заяві обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.

       Водночас в Ощадбанк звертатися не потрібно. Уряд максимально автоматизував процес монетизації, щоб основне навантаження лягло на управління соціального захисту населення, державний банк та надавачів комунальних послуг.

      З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.

         При цьому правила надання житлових субсидій не змінюються. Розмір допомоги й надалі залежатиме лише від двох факторів - від розміру витрат на оплату житлово - комунальних послуг та від доходів громадян. Змінюється лише алгоритм її виплати.« повернутися до списку новин