Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Афганістан назавжди у нашій пам’яті...

Переглядів: 260

       

   15 лютого 2018 року в районі пройшли заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виводу військ з Афганістану. Мітинг скорботи та пам'яті за участю керівників району, колишніх воїнів «афганців», депутів районної та міської ради, представників підприємст і організацій, громадських організацій та громадськості міста відбувся біля пам’ятного знаку загиблим воїнам-інтернаціоналістам.

        15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли скінчився рахунок втрат наших солдатів. Важкий, сумний підсумок. Багато матерів і батьків не дочекалися своїх синів. Цей день став справді світлим, оскільки закрилася остання сторінка драматичного літопису – перестали йти похоронки з Афганістану. Третина учасників афганської війни були родом з Української землі. На їх долю випало випробування вогнем і кров’ю.

          Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували полеглих земляків: Сергія Васильвича Короля, Олега Григоровича Буткевича, Сергія Вікторовича Громового, Валерія Олександровича Парубка, Віктора Володимировича Совича,Володимира Івановича Хуторянського всіх, хто помер від ран і хвороб. До учасників мітингу звернувся перший заступник голови районної держаної адміністрації Юрій Барабаш зауваживши, що сьогодні ми вшановуємо воїнів, які брали участь у локальних військових конфліктах, що відбувалися на території інших держав. Вони з честю виконали тоді свій обов'язок, продемонстрували вірність присязі, мужність та героїзм. Покоління, обпалене полум’ям афганської війни , стало активним учасником розбудови Української держави. Воїни-афганці сказали своє вагоме слово під час Революції Гідності, їх бойовий досвід і тепер є запорукою багатьох перемог у боротьбі за незалежність і територіальну цілісність України. Юрій Володимирович щиро подякував ветеранам локальних конфліктів за мужність в нинішній обороні рідної землі, за допомогу нашим Збройним Силам, за досвід, що передають молодому поколінню, за самовіддану працю задля величного майбутнього держави, побажав воїнам, які з честю виконали свій військовий обов’язок, міцного здоров’я, мирного неба, добра і злагоди родинам, достатку і довголіття.         Звернулися зі словами подяки і побажаннями до воїнів - інтернаціоналістів заступник голови районної ради Людмила Мазур, міський голова Ігор Цибровський, військовий комісар Жашківського районного військового комісаріату підполковник Вадим Саранюк, голова спілки воїнів- інтернаціоналістів Олег Кукла.

        Мітинг супроводжувавався музичними та пісенними творами учасників художньої самодіяльності районного будинку культури. Учасники заходу поклали квіти до пам'ятного знаку воїнам -афганцям. Традиційно біля пам'ятного знаку була проведена панахида за загиблими земляками в період афганської війни та на сході України настоятилем Жашківської православної церкви отцем Стефанієм.« повернутися до списку новин