Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

У Жашкові відбувся урочистий мітинг  до дня народження Тараса Шевченка

Переглядів: 301

 

   

 

     Весна 9 березня 1814 року подарувала нашій нації надію на відродження з попелища власної культури. Цією надією став геній літературної і філософської думки, художник, славетний син української нації – Тарас Григорович Шевченко. З нагоди дня народження Кобзаря 9 березня 2018 року біля пам’ятника Тарасу Шевченку в м. Жашкові відбулося урочисте покладання квітів та мітинг. Серед учасників заходу – представники влади, органів місцевого самоврядування, підприємств та організацій міста, громадських організацій, молодь міста.

     Перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Барабаш у вітальному слові зазначив, що щороку   жашківчани збираються біля пам'ятника Т.Шевченку, щоб висловити свою любов і шану великому просвітникові нашої нації. Наголосив на особливе значення Тараса Шевченка для України, його велетенський внесок у пробудження та формування національної свідомості українського народу, в розвиток української та світової культури. Зі словами пошани до великого українського поета, патріота виступила заступник голови районної ради Людмила Мазур. Міський голова Ігор Цибровський акцентував увагу на неухильності дотримуватися заповідей Шевченка, любити Україну і свій народ.  Всі виступаючі на мітингу відмічали закладену у творах Тараса Шевченка національну ідею. Музичне оформлення заходу підготували учасники художньої самодіяльності Жашківського районного будинку культури. Біля пам'ятника Великому Кобзарю зазвучали невмирущі твори: «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої, думи мої» та інші. Таким чином висловлюється вдячність Т.Г.Шевченку – поету, художнику, громадському діячу, національному герою, який своїм талантом і творчістю навчає любити рідну землю, берегти мову, розвивати культуру.

     На завершення мітингу до підніжжя пам’ятника учасники заходу поклали квіти від вдячних нащадків, які пам’ятають і будуть передавати прийдешнім поколінням заповіти Кобзаря.

 « повернутися до списку новин