Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Проблематика та потенційні шляхи подолання не задекларованої праці

Переглядів: 324

     

 У рамках проекту Міжнародної організації праці «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу» у Черкаській області пілотувала інспекційна компанія з подолання не задекларованої праці.
         На підставі отриманих результатів і висновків будуть напрацьовані рекомендації щодо розроблення і впровадження плану діяльності Держпраці
з подолання не задекларованої праці на всій території України.

         В рамках відповідного проекту в Жашківському районному центрі зайнятості 15.06.2017 року о 10 год. 00 хв. відбулася тематична зустріч між посадовими особами центру зайнятості та інспектором праці в Черкаській області Вержанівською Іриною Трифонівною. На зустрічі було обговорено та визначено цілі проведення інформаційно-роз’яснювального етапу кампанії, а також заплановано спільні заходи щодо:  

 проведення консультацій та спільних зустрічей із громадянами;

 розповсюдження інформаційних матеріалів, брошур, плакатів серед відвідувачів, зацікавлених осіб, учасників інформаційних заходів;

 спільна участь у тематичних програмах, проведення «круглих столів», семінарів, брифінгів;

 проведення анкетування роботодавців і працівників з метою визначення причин «тіньової» зайнятості.

         Також 15 червня в приміщенні районного центру зайнятості за участю директора центру зайнятості Марії Штунь та  інспектора праці в Черкаській області Ірини Вержанівської для 10 зареєстрованих безробітних було проведено зустріч-діалог на тему «Проблематика та потенційні шляхи подолання не задекларованої праці».  Метою такої  зустрічі передусім було подолання пасивного ставлення громадян України до виконання трудових обов’язків без легального оформлення та усвідомлення переваг легальної зайнятості, що тільки офіційне оформлення трудових відносин забезпечує державні гарантії та соціальний захист передбачений законодавством.

         Серед питань, які виникли у безробітних під час проведення заходу, були питання щодо: відповідальності роботодавців за використання не задекларованої зайнятості; відповідальність найманого працівника, який працює без оформлення трудових відносин; проходження стажування та випробувального терміну у роботодавця.

                                                                                                          За інформацією районного центру зайнятості

 « повернутися до списку новин