Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Обговорено питання сьогодення

Переглядів: 253

10 жовтня 2017 року основні  питання  роботи райдержадміністрації розглянуто  під час апаратної наради, яку провів голова райдержадміністрації Сергій Бойко, за участю голови районної ради Максима Салія, заступника голови РДА Таїсії Федоренко, керівника апарату РДА Антоніни Врочинської, керівників структурних підрозділів РДА, відділів й секторів апарату райдержадміністрації, сільських голів.

Зокрема обговорено: про забезпечення своєчасної сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів до бюджетів та ефективного використання бюджетних коштів.

Поінформували начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Загребельна, заступник начальника -  начальник Жашківського відділення Уманської об'єднаної державної податкової   інспекції  Марина Акулінічева, начальник відділу обслуговування Жашківського відділення Уманського об’єднаного  управління Пенсійного  фонду України Черкаської області Інна Кулибаба.

Про стан роботи щодо погашення заборгованості по оплаті за землю інформувала начальник Жашківського відділення Уманської об'єднаної державної податкової інспекції  Марина Акулінічева.

Про стан ринку праці району за 9 місяців поінформувала директор районного центру зайнятості Марія Штунь.    Розвиток ситуації на ринку праці безпосередньо залежить від економічного та соціального розвитку країни, в тому числі регіону, і тому процеси, які відбуваються в державі позначаються на його стані. За остані роки на ринку праці спостерігається  зменшення обсягів найманої праці, зареєстрований ринок праці в районі залишається на рівні минулого року.  Головним завданням державної служби зайнятості є сприяння забезпеченню ефективної зайнятості населення, запобігання безробіттю, збереження робочих місць та сприяння створенню умов для розвитку підприємництва. Марія Антонівна детально зупинилась на питаннях: обсяги пропозиції робочої сили на зареєстрованому ринку праці; компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування;  попит на робочу силу; робота з інвалідами; безробітна молодь;  виплата допомоги з безробіття одноразово для започаткування підприємницької діяльності; організація професійного навчання незайнятих громадян; видача ваучерів для підтримання конкуренто-спроможності осіб старше 45 років.   Основними орієнтирами центру зайнятості, і надалі, залишається удосконалення механізму взаємодії між учасниками ринку праці, що допоможе досягти адресності, прозорості і якості у наданні послуг, сприятиме створенню робочих місць, скороченню терміну перебування на обліку безробітних завдяки швидкому працевлаштуванню та ефективному професійному навчанню.

Про проблеми комунального закладу Жашківської районної ради "Центр первинної медико-санітарної допомоги Жашківського району" та шляхи їх вирішення доповіла    головний лікар комунального закладу Жашківської   

районної ради "Центр первинної медико-санітарної допомоги Жашківського району" Наталія Жуківська.

Головними завданнями реформи системи охо­рони здоров'я України є покращення якості на­дання медичної допомоги населенню та створен­ня умов для медичних працівників, які б сприяли підвищенню ефективності роботи із забезпечен­ня медичної допомоги, що включає в себе як матеріальне оснащення лікувально-профілактич­них закладів, так і поліпшення побутових умов і зарплатні медичних працівників. Важливим моментом реформ є забезпечен­ня населення ефективною первинною медичною  допомогою. Адже в усьому світі первинна медико-санітарна допомога (ПМСД) є важливим інструментом впливу на поліпшення стану здо­ров'я населення, профілактики захворювань, підвищення якості надання медичної допомоги. На первинну ланку охорони здоров'я припадає понад 80% первинних звернень пацієнтів, які починають і закінчують лікування безпосередньо за місцем проживання. Планується відкриття кабінетів «Здорової жінки» в січні 2018 року в таких містах Черкаської області: Черкаси, Сміла, Умань, Золотоноша, Звенигородка, Шпола. По прогнозах епідемія грипу можлива в листопаді місяці  цього року. З 30 вересня у районі введено щотижневий збір інформації про стан захворюваності грипом та ГРВІ для своєчасного введення протиепідемічних заходів та встановлення дати початку епідемії. Уберегтися від грипу може допомогти щеплення. Рекомендують проводити щеплення протягом епідемічного періоду. На даний час вакцина для профілактики грипу відсутня. «Ваксігрип» в Україні не зареєстрована, а корейську вакцину «Джісі Флю»  можна замовити через аптечну мережу  при наявності коштів  та  бажаючих прививатися. Сформовані групи ризику , які підлягають щепленню проти грипу в 2017 році.

Про виконання плану заходів щодо відзначення в районі Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва інформувала провідний спеціаліст відділу культури райдержадміністрації провідний спеціаліст відділу культури райдержадміністрації Інна Білик, яка детально ознайомила присутніх із планом заходів з нагоди Покрови, Дня українського козацтва, захисника України та Дня міста.

Про запровадження дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – казначейство» розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів інформувала начальник управління Державної казначейської служби України у Жашківському районі Черкаської області Ірина Ружицька.

По завершенню наради голова райдержадміністрації Сергій Бойко надав ряд рекомендацій та доручень.

 « повернутися до списку новин