Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Проведено чергову апаратну нараду

Переглядів: 746

19 березня 2019 року голова райдержадміністрації Сергій Бойко провів апаратну нараду, участь у якій взяли: заступник голови районної ради Людмила Мазур, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Барабаш, заступник голови райдержадміністрації Таїсія Федоренко, керівник апарату райдержадміністрації Антоніна Врочинська, сільські голови, голови об’єднаних територіальних громад, керівники  структурних  підрозділів райдержадміністрації, інших органів виконавчої влади в районі, керівники підприємств, установ, організацій району.

        Про забезпечення своєчасної сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів до бюджетів та ефективного використання бюджетних коштів поінформувала начальник фінансового управління районної державної адміністрації Галина Загребельна. Станом на 18.03.2019 року до загального фонду  місцевих бюджетів району мобілізовано 10873,5 тис. грн.  доходів без трансфертів, прогнозне завдання  3 місяців виконано на 99,7 відс.,  до  плану  необхідно забезпечити надходження  в сумі   32,9 тис. грн..   Темп росту по доходах загального фонду до фактичних надходжень минулого року  становить  111,9 відс. Виконання районного бюджету забезпечено в сумі 3316,3 тис. грн., або на 90,4 відс. (до  плану  необхідно забезпечити надходження  в сумі 353,3 тис. грн.).           

  Про підсумки виконання місцевих бюджетів району за 2018 рік та основні завдання на  2019 рік доповіла начальник фінансового управління районної державної адміністрації Галина Загребельна. Дохідна частина зведеного бюджету району за 2018 рік виконана в сумі 357 798,8 тис. грн.,  при уточненому завданні 352 541,8 тис. грн., або  на 101,5 відс., в тому числі по загальному фонду в сумі 351 811 тис. грн.,  або на 100,6 відс., спеціальному –   5 987,8 тис. грн.,  або у 2,2 раза більше. До загального фонду  мобілізовано  69 735,7 тис. грн. доходів без трансфертів, що становить 105,5 відс., понад план отримано  3 626,7 тис. грн. У порівнянні з 2017 роком  надходження зросли на 7 658,8 тис. грн, або на                  12,3  відс. Районний бюджет виконаний на 105,1 відс., сільські бюджети в цілому – на 105,9 відс. З метою збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб  в районі працює міжвідомча комісія з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі, якою за  2018 рік проведено  14 засідань. На засіданнях заслухано 84 керівники підприємств та організацій,  які порушували вимоги діючого законодавства про працю. За результатами проведеної роботи офіційно працевлаштовано 104 найманих працівників, підвищено розмір заробітної плати 316 працівникам, бюджет додатково отримав   642,8 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Видаткова частина місцевих бюджетів району виконана в обсязі            370 197,9 тис. грн., в тому числі по загальному фонду – 363 413,3 тис. грн. (97,8 відс. до показників розписів місцевих бюджетів з урахуванням внесених протягом звітного періоду змін), спеціальному – 6 784,6 тис. грн. (98,5 відс. планових призначень на рік з урахуванням внесених змін).

           По загальному фонду районний бюджет виконано в сумі 318 847,0 грн., або 98,5 відс. від планових призначень на рік з урахуванням внесених змін, сільські бюджети – 44 566,3 тис. грн.     

У порівнянні з  відповідним періодом минулого року видатки загального фонду збільшились на 12 426,5 тис. грн. (3,54 відс.).

         Наявні ресурси місцевих бюджетів спрямовувались у першу чергу на фінансування захищених статей видатків. На вказані видатки використано 347 431,1 тис. грн. (98,3 відс. до призначень річного розпису з урахуванням внесених змін).

Про проведення у квітні-травні 2019 року щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля» та Дня благоустрою територій населених пунктів 20 квітня 2019 року інформувала начальник відділу економічного розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації Олена Кривошея. Розпорядженням райдержадміністрації «Про проведення в Жашківському районі щорічної акції  благоустрою «За чисте довкілля» заплановано провести з 15.03.2019 по 10.05.2019 в Жашківському районі щорічну акцію благоустрою населених пунктів. Утворено районний штаб з питань організації проведення в Жашківському районі акції благоустрою «За чисте довкілля» та затверджено його склад. Завданням органів місцевого самоврядування є організувати виконання комплексу заходів, спрямованих на поліпшення стану довкілля, а саме: озеленення, благоустрою населених пунктів та прилеглих до них територій; впорядкування кладовищ братських могил, почесних поховань; приведення до належного стану пам’ятників , меморіальних комплексів, пам’ятних знаків присвячених подіям Другої світової війни; організувати ліквідацію стихійних сміттєзвалищ, очищення від сміття та металобрухту лісосмуг уздовж доріг; виконати запланований обсяг робіт по ремонту павільйонів на зупинках пасажирського транспорту;  привести в належний санітарний та естетичний стан території підприємств, установ та організацій, прибудинкові території, парки, сквери, дитячі, спортивні та господарські майданчики,  інші  об'єкти благоустрою населених пунктів. У рамках акції благоустрою провести 20 квітня - День Благоустрою.  

Про роботу районного центру зайнятості та організацію громадських робіт в районі поінформувала директор Жашківської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Марія Штунь. Жашківська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості співпрацює з владою та роботодавцями в питаннях організації та проведенні громадських робіт та підкреслює важливість цього виду робіт як для населення, так і для роботодавців. Важливе й те, що такі роботи тимчасового характеру за участю безробітних громадяни, дозволяють органам місцевої влади вирішувати першочергові соціальні проблеми громади.   У зв’язку із відсутністю в районі  достатньої кількості вакансій залучення до громадських робіт - найбільш доступний шлях тимчасового вирішення проблеми безробіття. Учасники громадських робіт, відчуваючи свою корисність, отримують стимул для більш активного пошуку роботи. І хоча ці роботи мають тимчасовий характер, проте здатні допомогти безробітному, оскільки дають можливість заробити страховий стаж, заробітну плату не нижче мінімальної додатково до призначеної допомоги по безробіттю та встановити соціальні контакти, завдяки яким  можна знайти постійну роботу. Громадські роботи в районі користуються сталим попитом. Навіть важко однозначно сказати, хто більше у них зацікавлений: територіальна громада, конкретні роботодавці чи шукачі роботи. Користь отримують всі, а служба зайнятості завжди виступає активним посередником між ними. Фінансування громадських робіт в 2018 році здійснювалось з коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 179,5 тис. грн. та коштів місцевих бюджетів.  До речі, оплата праці здійснюється у розмірі, що не менший, ніж законодавчо встановлений мінімум. У 2019 році місцевими бюджетами передбачено 573,7 тис. грн. на громадські роботи.  Кошторисом Черкаського ОЦЗ передбачено 200 тис. грн. на організацію громадських робіт в Жашківському районі. Жашківський  районний центр зайнятості вже четвертий рік  тісно співпрацює з управлінням соціального захисту населення  з питання організації громадських робіт за напрямком: інформування населення про порядок отримання житлових субсидій та робота з документацією.Фінансування таких робіт здійснюється за рахунок  коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та коштів районного бюджету.

Про проведення в районі призовної кампанії навесні 2019 року доповів заступник військового комісара – начальник відділення комплектування Жашківського районного військового комісаріату Сергій Райченко.

 По даних питаннях голова райдержадміністрації Сергій Бойко дав відповідні доручення.

 « повернутися до списку новин