Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Сергій Бойко: Реформування медицини – важливий аспект однієї з основних реформ нашої держави

Переглядів: 756

11 грудня 2018 року голова райдержадміністрації Сергій Бойко провів апаратну нараду, участь у якій взяли: голова районної ради Світлана Волошенюк, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Барабаш, заступник голови райдержадміністрації Таїсія Федоренко, керівник апарату райдержадміністрації Антоніна Врочинська, сільські голови, голови об’єднаних територіальних громад, керівники  структурних  підрозділів райдержадміністрації, інших органів виконавчої влади в районі, керівники підприємств, установ, організацій району, голова громадської ради райдержадміністрації.

       Про проблеми галузі первинної медицини та шляхи їх вирішення поінформував головний лікар комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Жашківського району» Роман Кушніренко та зазначив, що протягом 2018 року на розвиток та функціонування закладів первинної медицини надійшло коштів за рахунок державної медичної субвенції понад 7 млн.грн. На даний час для удосконалення надання медичної допомоги жителям району необхідно провести заходи: укомплектувати штатні одиниці сімейних лікарів; провести оснащення закладів первинної медико – санітарної допомоги у відповідності з вимогами наказу МОЗ України; здійснювати постійний контроль медикаментозного забезпечення медичних закладів з урахуванням необхідності досягнення гарантованого державного обсягу безоплатної медичної допомоги громадян; забезпечити проведення поточних та капітальних ремонтів лікарських амбулаторій. Окремо було розглянуто питання про підписання декларацій з сімейними лікарями.

         «Заплановано будівництво нових амбулаторій у трьох населених пунктах району. Державою виділяється близько 5 млн.грн. на кожну, нам необхідно долучитись до співфінансування із районного бюджету. Реформування медичної галузі – це важливий аспект однієї з основних реформ нашої держави, створення прекрасних та належних умов для відвідування пацієнтів», - зазначив Сергій Федорович.

Про підсумки роботи підприємств агропромислового комплексу району за 11 місяців 2018 року. Основні завдання стосовно розвитку сільськогосподарського виробництва, стан та перспективи розвитку галузі тваринництва доповіла начальник управління агропромислового розвитку            райдержадміністрації Валентина Троян. Станом на 01.12.2018 року свою виробничо-господарську діяльність на території Жашківського  району  здійснює 103 підприємства різних форм власності із них 34  сільськогосподарські підприємства та 69 фермерські господарства. Земельний фонд Жашківського району складає  96,4 тис.га., з них 82,3 тис.га. або 85,4 %, займають сільськогосподарські угіддя.         В структурі сільгоспугідь рілля складає 76,6 тис. га.  Сільськогосподарські підприємства району  використовують 57,0 тис. га. земель,   у користуванні фермерських господарств знаходиться  - 5,3 тис. га, у одноосібників – 6,0 тис. га (1828 громадян).  В нинішньому році  аграріями Жашківського району проведено збір врожаю  зернових культур на площі  36,8 тис. га,  валовий збір склав 234,6 тис.  тонн,  в тому числі: на відшкодування коштів по догляду  саду насаджень горіхів по ТОВ «Жашківська кінно-спортивна школа» на площі 99,3га, в сумі 189,00 тис. грн.    Сільськогосподарські  підприємства району проводять видачу орендної плати за використання земельних часток (паїв).  Станом на 01.12.2018 року  орендна плата за використання земельних часток (паїв) збільшилась у порівняні до минулого року і становить 8,4 (+0,8) відсотків від грошової оцінки землі. Однією із провідних  галузей  сільського господарства, що забезпечує сільське населення  робочими місцями є  галузь тваринництва. Тваринництвом у районі займаються 16 господарств, в тому числі скотарством - 7 господарств, свинарством - 7 господарств, птахівництвом - 1 та конярством – 2 господарства. Зимівля  худоби – найвідповідальніший  період  утримання  тваринництва.  Проведення  успішної  зимівлі  худоби  залежить  від  забезпеченості  достатньою  кількістю  якісних  кормів  та  підготовки  тваринницьких  приміщень  відповідно  до  ветеринарно-санітарних  вимог  та  норм,  і  від  того  як  буде  налагоджена  зимівля  худоби,  буде  закладена  основа  для  підвищення  продуктивності  худоби,  збільшення виробництва   тваринницької  продукції  на  наступний  рік.  Готовність сільськогосподарських підприємств району  до утримання в зимово-стійловий період 2018 - 2019 років  відповідає науково - обґрунтованим нормам у галузі тваринництва.

«За рішенням Ради регіонального розвитку необхідно на 2019 рік орендну плату за використання земельних часток (паїв) збільшити до 12 % від грошової оцінки землі», - дав доручення голова райдержадміністрації Сергій Бойко.

Про стан роботи  Жашківського районного військового комісаріату в період введення військового стану в Україні інформував військовий комісар Жашківського районного військового комісаріату Валерій Коврик. Виконання плану на строкову військову службу виконано на 100%. Також Валерій Петрович доповів про виконання плану на контрактну службу, про стан приписки громадян 2000-2002 року народження до призовної дільниці, про стан роботи з оперативним резервом 1 черги та детально зупинивсь щодо стану територіальної оборони. « повернутися до списку новин