Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

У Жашківській райдержадміністрації провели комісію з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Переглядів: 308

   

  27 лютого 2018 року голова райдержадміністрації Сергій Бойко провів чергове засідання місцевої комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На порядку денному розглянуто питання про ситуацію із захворюваністю на грип та ГРВІ в Жашківському районі та заходи щодо недопущення їх ускладнення.

     Керівник Жашківського МВ ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України» Марина Жаборовська, яка повідомила,  що за звітний тиждень на грип та ГРВІ в Україні захворіло 258 036 осіб, із них 70,1 % діти віком до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності становить 665,2 на 100 тисяч населення, що перевищує епідемічний поріг по Україні на 16,8 %. Відносно минулого тижня показники темпу приросту захворюваності серед дорослих і дітей до 17 років збільшилися на 17,4 % та 21,3 % відповідно. Протягом тижня з лікувально-профілактичних закладів області у вірусологічну лабораторію ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» надійшло 4 зразків матеріалу від хворих з підозрою на грип, які досліджено методом ПЛР, результат негативний. Також надійшло 3 носоглоткових змиви від хворих з діагнозом грип та ГРІ, які досліджено методом імунофлюоресцентної мікроскопії (ІФА), один змив з позитивним результатом (парагрип). У Жашківському районі  рівень захворюваності нижче епідемічного порогу, розрахованого на 8-й тиждень епідемічного сезону 2017-2018 років на -27,1%. За 8 тиждень  2018 року на грип та гострі респіраторні інфекції захворіло 179 осіб, що на 33% більше за 6 тиждень 2018 року. Госпіталізовано 22 осіб, з них 16 дітей віком до 18 років.

     Начальник відділу освіти РДА Віталій Бродовенко, який повідомив,  що станом на 27 лютого 2018 року по школах району, не враховучи ОТГ- 167 учнів відсутні по хворобі, що становить 13,5 % від загальної кількості дітей.

   Комісією вирішено: виконавчим комітетам міської та сільських рад, об’єднаних територіальних громад, керівникам підприємств, установ та організацій району, забезпечити підтримання необхідних параметрів мікроклімату приміщень відповідно до санітарних норм для дитячих, навчально-виховних, лікувально-профілактичних закладів, житлових приміщень.

     Директорам шкіл, керівникам підприємств, установ, організацій Жашківського району: у разі ускладнення епідемічної ситуаціїз грипу та ГРВІ, за наявності підтверджуючих даних із закладів охорони здоров’я, Жашківського міжрайонного відділення ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України»,  запроваджувати протиепідемічні заходи, вводити карантинні обмеження; директорам шкіл Жашківського району про введення протиепідемічних заходів негайно інформувати відділ освіти за належністю.

     Начальнику Жашківського міжрайонного відділу ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр»: забезпечити аналіз та моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ і проводити своєчасне визначення початку епідемічного підйому захворюваності та оперативне інформування місцевих органів влади.

     Також голова райдержадміністрації Сергій Бойко зазначив, що  у зв’язку з погіршенням погодніх умов необхідно визначити основні заходи, які повинні бути здійсненні відповідними службами щодо стабільної роботи об’єктів життєзабезпечення на території району під час погіршення погодніх умов.

     Присутні прозвітувалися про готовність відповідних служб району до роботи снігоприбиральної техніки, наявність паливно – мастильних матеріалів та посипкової суміші.« повернутися до списку новин