Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Представники посольства Японії переконались, що медичне обладнання працює для допомоги людям

Переглядів: 252

 

Три роки тому Жашківська центральна районна лікарня виборола право на участь в програмі «Кусаноне», яку в Україні реалізовував уряд Японії. Серед іншого проектом передбачалась модернізація медичного обладнання лікувальних закладів. Тож, ЦРЛ отримала апарат УЗД та фіброгастродуоеноскоп, вартістю 1,864 мільйона гривень. При цьому 90% витрат  взяв на себе уряд Японії, а 10% із районного бюджету. Жашківську ЦРЛ відвідав другий секретар посольства Японії в Україні пан Ясухіро Ікута, аби пересвідчитись у тому, що обладнання задіяне і належно використовується. Як розповів головний лікар ЦРЛ Ігор Мельник, апарат УЗД TUS-Х100- єдиний в закладі, який дозволяє виконувати дослідження органів черевної порожнини, малого тазу, поверхнево локалізованих органів (щитоподібної залози, молочної залози, поверхневих лімфатичних вузлів) судин та серця. Лікарі, котрі працюють з обладнанням, пройшли курси удосконалення з питань ультразвукових досліджень. Введення експлуатацію апарата УЗД дозволило на30 відсотків збільшити обсяги виконання досліджень, підвищити їх якість і достовірність.

Фіброгастродуоденоскоп GIF – E3 (фірми Тошіба) теж єдиний, який використовується при наданні допомоги хворим із захворюваннями стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки.

Представники посольства Японії відзначили і важливість того, що обладнання задіяне у медичному закладі, віддаленому від обласного центру. Зауважили і на економічні показники, адже програма мала за мету зменшення витрат особисто пацієнтів і держави на медичну допомогу, бо різниця у вартості лікування захворювань на початкових та пізніх стадіях значно різниться. Тільки з початку цього року виявлено 488 передонкологічних патологій.

 Пан Ясухіро Ікута поспілкувався з лікарями та медсестрами пересвідчився у тому, що обладнання працює і пацієнти обстежуються. Він поділився і враженням про Україну, зазначивши, що наші країни споріднені спільною бідою – радіаційним лихом, наслідки якого доводиться відчувати протягом десятків років, і здоров’я людей має бути на першому місці.« повернутися до списку новин