Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Нарада щодо безпечного розвитку бджільництва

Переглядів: 739

19 березня 2019 року голова райдержадміністрації Сергій Бойко провів нараду щодо ведення та розвитку галузі бджільництва в Жашківському районі. У нараді взяли участь: агрономи  сільськогосподарських підприємств, сільські голови, пасічники району.

„На сьогоднішній зустрічі необхідно обговорити актуальні питання ведення бджільництва в районі, дотримання ветеринарно – санітарних вимог у галузі та про безпеку використання засобів захисту рослин“, - зазначив Сергій Федорович.

Про особливості впливу пестицидів на життєдіяльність медоносних бджіл та профілактику їх отруєння хімічними засобами захисту рослин поінформував провідний фахівець відділу карантину рослин Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Микола Маціпура.

         Про вимоги санітарного законодавства щодо застосування пестицидів у сільському господарстві доповів головний спеціаліст Жашківського районного  управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Ігор Вознюк та зазначив, що у випадку загибелі бджіл від пестицидів, розмір нанесених збитків встановлюється комісією, що створюється місцевими органами виконавчої влади. Комісія, до складу якої обов’язково включається ветеринарний лікар, розслідує обставини на місці, складає акт із зазначенням винних осіб, надсилає проби загиблих бджіл на експертизу до державної лабораторії ветеринарної медицини протягом однієї доби з часу їх відбору. За результатами експертизи акт комісії пред’являється потерпілій стороні і суб’єкту, який заподіяв шкоду. В  управлінні агропромислового розвитку  мають узгодити з товаровиробниками плани-графіки застосування пестицидів і агрохімікатів в розрізі господарств. Також важливим є інформування власників пасік щодо застосування пестицидів та агрохімікатів на території району.

Член спілки пасічників Жашківського району Сергій Романюк ознайомив присутніх із фактами отруєння бджіл пестицидами в Україні.

Про безпечний розвиток бджільництва в районі при застосуванні засобів захисту рослин сільськогосподарськими товаровиробниками інформувала начальник управління агропромислового  розвитку   райдержадміністрації Валентина Троян.

За результатами наради прийнято рішення щодо створення постійної Комісії з координації дій щодо захисту і безпечного розвитку бджільництва в районі. Також про необхідність ведення загального обліку пасік, забезпечення взаємодії між суб’єктами господарювання  та пасічниками невідкладного інформування про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин.« повернутися до списку новин