Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Проведення весняно - польових робіт на Жашківщині

Переглядів: 312

Починаючи з 9 березня 2018  року сільськогосподарські підприємства району успішно розпочали проведення комплексу весняно-польових робіт.

У 2018 році  для аграріїв району посівна компанія розпочалась із затримкою і як наслідок пізня  весна пришвидшила  одночасний посів сільськогосподарських культур .

Жашківщина активно включилась у весняні  роботи.  13 квітня 2018 року голова райдержадміністрації Сергій Бойко ознайомився із проходженням посівної кампанії спільно з начальником управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Валентиною Троян у ТОВ «Прогрес» село Нагірна. Керівник господарства Роман Лещенко детально розповів про роботу даного господарства та про співпрацю із сільським головою Василем Лісецьким.

Чимало зусиль докладають трудівники сільського господарства району для вчасного  посіву  сільськогосподарських культур. Аналіз робіт свідчить про те, що завдяки самовідданій праці керівників, спеціалістів, усіх працівників господарств вони проходять на належному рівні організації і якості.

По всіх категоріях господарств району закрито вологи на площі46,7 тис. га., підготовлено грунту під посів ярих культур на площі-19,8 тис. га, проведено підживлення озимих  на площі 10,0тис.га. - 102,8% до посіяного. Крім того підживлено озимий ріпак на площі 4,2тис. га або121,1% площ.

Станом на 17.04.18 року посіяно ярих культур на площі 12,7 тис. га, що становить  23,3% до прогнозу. Зернові культури посіяно на площі 7,2 тис. га - 26,0 %, з них ранні зернові культури -7,1 тис.га- 77,6%, в т.ч. ярий ячмінь -5,2тис.га (82,2%),яра пшениця-687га (94,0%), горох-1,1 тис. га (104,6%),сочевиця – 80га (100%).

Цукрові буряки посіяно на площі  2,5тис.га- 55,1 %, ярий ріпак  -182га- 100%, соняшник – 1,1 тис.га (9,2%), гірчиця -40га.

15.04.2018 року розпочато посів пізніх зернових культур, посіяно кукурудзу на зерно на площі - 105га (0,5%).

В цьому році значно збільшиться посівна площа зернобобових культур, таких як: нут - 977га , 80га cочевиці, які в районі раніше не сіялись.

Фундамент врожаю 2018 року закладено восени 2017 року. Підприємствамипосіяноозимізерновікультури на площі - 9,7 тис. га.. Посіяно озимого ріпаку на зерно на площі 3,4 тис. га. Озимина вийшла із зими в доброму і задовільному стані.

Сільгосппідприємствами району придбано 8,6 тис. тонн мінеральних добрив, в тому числіазотних- 5,8 тис. тонн., складних- 2,8 тис.тонн.   

 7 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України схвалив програми підтримки аграрного сектору за ключовими напрямами у рамках Державного бюджету на 2018 рік. Загальна сума підтримки складе 6,3 млрд. гривень проти 5,5 млрд. грн. в минулому році:розвиток тваринництва  -  4 млрд.грн.;розвиток фермерських господарств - 1 млрд.грн.;здешевлення  сільськогосподарської техніки -  1 млрд.грн.;розвиток садівництва  та виноградарства - 300 млн. грн..

Найвагомішу підтримку надано   на розвиток  галузі тваринництва.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 №107 «Порядок  використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва». Згідно  вказаного Порядку бюджетні кошти  по сільськогосподарських підприємствах спрямовуються на державну підтримку за такими напрямами:

1) часткова компенсація відсоткової ставки за банківськими кредитами, залученими для покриття витрат, пов’язаних із провадженням діяльності у галузях: вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво та аквакультура (компенсація відсотків);

2) часткова компенсація вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції в частині витрат, профінансованих за рахунок банківських кредитів (компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів);

3) спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності (дотація за утримання корів);

4) часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, а саме телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, свинок та кнурців, вівцематок, баранів, ярок і сперми бугаїв та ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність (часткове відшкодування вартості племінних тварин, сперми та ембріонів);

5) часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції (часткове відшкодування вартості об’єктів).

  Відповідно до п.9 постанови фізичним особам передбачено спеціальну бюджетну дотацію за вирощування ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняку великої рогатої худоби до тринадцяти місячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб у поточному році.

Постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 106 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, який  визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств”.

      Фінансова підтримка надається одержувачам за такими напрямами:

  • часткова компенсація вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції;
  • часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами;
  • фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
  • часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;
  • здешевлення кредитів.

      Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва надається фермерським господарствам на безповоротній основі у розмірі 40 відсотків вартості придбаної техніки та обладнання без урахування податку на додану вартість, зазначеної в акті приймання-передачі та інших документах, що підтверджують оплату через державний банк згідно з Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 р. № 130. При цьому компенсація техніки та обладнання у розмірі 25 відсотків вартості техніки та обладнання надається за рахунок бюджетної програми КПКВК 2801580 “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників” за напрямом “Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва”, а у розмірі 15 відсотків вартості - за рахунок бюджетної програми КПКВК 2801230 “Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств”.

Постановою КМУ від 01.03.2017 №130 (зі змінами), визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».

Постановою КМУ від 15.07.2005 року № 587  із змінами від 07.02.2018 року №104 внесені зміни  до порядку використання  коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства.« повернутися до списку новин