Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Юрій Барабаш: оплата праці - це обов'язок роботодавця щодо виплати найманому працівникові зароблених ним коштів за виконану роботу відповідно до умов трудового договору

Переглядів: 222

Під головуванням першого заступника голови районної державної             адміністрації, голови робочої  групи 25 травня 2017 року відбулось чергове  спільне засідання комісії РДА з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати та міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

  На порядку денному розглянуто питання: інформація про стан оплати праці в підпорядкованих закладах  в умовах підвищення мінімальної заробітної плати з 01.01.2017, проблеми та шляхи вирішення; Про підсумки моніторингу щодо виплати заробітної плати в березні 2017 року на підприємствах та установах області, зокрема звітів страхувальників за січень Аналіз даних виплати заробітної плати за березень 2017 року; Обговорення пропозицій про направлення клопотання до  Управління Держпраці  у Черкаській області  щодо  здійснення позапланової перевірки, в частині дотримання законодавства про працю суб’єктів господарювання району.

  «Оплата праці - це обов'язок роботодавця щодо виплати найманому працівникові зароблених ним коштів за виконану роботу (або надані послуги) відповідно до умов трудового договору. В умовах економічної трансформації заробітна плата повинна використовуватися як найважливіший засіб для стимулювання до зростання продуктивності праці, прискорення науково-технічного прогресу, поліпшення якості продукції, підвищення ефективності виробництва. Якщо будуть виконуватись усі нормативні документи які регулюють трудові відносини, то це дозволило б наблизити нашу країну до рівня економічно розвинутих країн, а оплату робочої сили - до європейських стандартів. Це зіграло б важливу роль у підвищенні рейтингу нашої країни.За даними моніторингу середня заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій Жашківського району у квітні 2017 року становила 4882 грн.,  що в 1,53 вище рівня мінімальної заробітної плати (3200 грн.). Заплановано, що надалі робоча група буде проводити моніторинг щодо підвищення мінімальної заробітної плати і розміру оплати праці працівників бюджетної сфери в розрізі навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, культури, соціального захисту населення та інших бюджетних установ, а також підприємств району різної форми господарювання. Оскільки, відповідно до Закону України «Про оплату праці», розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати», -зазначив Юрій Володимирович.

За рішенням комісій прийняті відповідні рішення для виконання.« повернутися до списку новин