Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

На апаратній нараді розглянуто актуальні питання про стан готовності закладів освіти району до роботи у 2017 – 2018 навчальному році та про харчування у школах міста

Переглядів: 348

5 вересня 2017 року головою райдержадміністрації Сергієм Бойком проведено апаратну нараду, за участю голови районної ради Максима Салія, першого заступника голови райдержадміністрації Юрія Барабаша, заступника голови РДА Таїсії Федоренко, керівника апарату РДА Антоніни Врочинської, керівників структурних підрозділів РДА, відділів й секторів апарату райдержадміністрації, сільських голів.

         Розпочинаючи апаратну нараду, Сергій Федорович ознайомив присутніх із витягом з наказу Головного управління Національної поліції в Черкаській області від 1 вересня 2017 № 235 про тимчасове виконання обов’язків начальника Жашківського відділення поліції Уманського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області майором  поліції Кудриком  Сергієм  Станіславовичем.       

         Про забезпечення своєчасної сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів до бюджетів та ефективного використання бюджетних коштів, поінформували начальник фінансового управління райдержадміністрації  Галина Загребельна, заступник начальника -  начальник Жашківського відділення Уманської об'єднаної державної податкової   інспекції  Марина Акулінічева, начальник відділу обслуговування громадян Жашківського відділення Уманського об’єднаного  управління Пенсійного  фонду України Черкаської області Інна Кулибаба.

            Про завершення збирання ранніх зернових культур, організацію проведення посіву озимого ріпаку та підготовку площ до посіву озимих зернових культур поінформувала начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Валентина Троян.

Про стан готовності закладів освіти району до роботи у 2017 – 2018 навчальному році,   про харчування у школах міста доповів начальник відділу освіти райдержадміністрації Віталій Бродовенко. З метою підготовки навчальних закладів району до нового навчального року та до роботи в осінньо-зимовий період  відділом освіти заздалегідь розроблено ряд заходів.

 Наказом  відділу освіти від 01.08.2017 №218 «Про проведення готовності навчальних закладів до 2017-2018 навчального року» створено робочу групу,  у складі   якої  були  представники відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства та служби цивільного захисту. Робоча група здійснила об’їзди усіх шкіл та дошкільних установ. Основна увага зверталася на стан поточних ремонтів, прилеглої території, спортивних та ігрових майданчиків; впорядкованість квітників, озеленення території; дотримання санітарно-гігієнічних норм та вимог державного пожежного нагляду, навчально-методичне забезпечення закладів, готовність котельного господарства.  До проведення ремонтних робіт широко залучалися кошти районного та місцевих бюджетів, спонсорські, батьківські кошти.

Також у ході робочих зустрічей у навчальних закладах було проаналізовано стан перспективного і річного планування роботи на новий навчальний рік, узгоджено робочі навчальні плани, комплектування перспективної мережі класів та груп у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, визначено попереднє тижневе навантаження педагогічних працівників та  потребу у педагогічних кадрах.

У 2017-2018 навчальному році в районі функціонуватиме 26 шкіл І-ІІІ ступенів, 3 школи І-ІІ ступенів, одна школа І ступеня у складі навчально-виховного комплексу, 32 дошкільних навчальних закладів, Будинок дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки, Центр національно-патріотичного виховання. У дошкільних навчальних закладах району виховуватиметься 1380 дітей, у загальноосвітніх навчальних закладах за попередніми даними, контингент учнів складатиме 3900 учнів. У цілому усі навчальні заклади забезпечені кадрами – педагогічних працівників у школах району 520.

 З метою виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2000 року № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку» проведено щорічний облік дітей і підлітків шкільного  віку, складено відповідні списки.

Щодо дошкільних навчальних закладів, то всі вони працюють  цілорічно. Функціонує 62 групи, в тому числі: 5 груп для дітей ясельного віку, 7 груп для дітей молодшого дошкільного віку, 7 груп для дітей середнього дошкільного віку, 7 груп для дітей старшого дошкільного віку, 38 різновікових.  Для дітей, які потребують логопедичної допомоги в дошкільних навчальних закладах №1,4,5,6  міста працюють компенсуючі групи, даною формою роботи охоплено 48 дітей. Протягом травня – серпня 2017 року в усіх навчальних закладах проведена значна робота по підготовці до нового навчального року та завершуються роботи щодо початку опалювального сезону. Зокрема: завершені всі поточні ремонти приміщень навчальних закладів, в тому числі навчальних кабінетів, шкільних коридорів, упорядковані пришкільні території, навчальні та допоміжні приміщення, у ряду закладів до нового навчального року зміцнилася матеріально-технічна база. Завершуються роботи по заміні 207 вікон на енергозберігаючів Жашківській СПШ № 1. На особливому контролі перебуває питання завершення підготовки навчальних закладів до роботи в осінньо-зимовий період:  завершується ремонт систем опалення в Баштечківській ЗОШ на суму 52,6 тис. грн.. ( кошти місцевого бюджету) та в Леміщиській ЗОШ на суму 36,0 тис. грн.. ( кошти обласної субвенції та спонсорські кошти ); завезено 900 м3 дрів в навчальні заклади району відповідно до потреби на суму 630,0 тис. грн.; до 1 жовтня заплановано  забезпечити  навчальні заклади вугіллям марки ДГР-200 відповідно до потреби в кількості 700 т  на суму 889,0 тис. грн.; придбано газовий котел для Жашківської ЗОШ № 5 на суму 32,1 тис. грн.  ( кошти місцевого бюджету); придбано тепловентилятор в спортзал Жашківської ЗОШ № 4 на суму 30,0 тис. грн. ( кошти місцевого бюджету); за рахунок субвенцій сільських рад проведено заміну вікон на енергозберігаючі в Литвинівській ЗОШ на суму 103,7 тис. грн.. та Олександрівській ЗОШ на суму 10,5 тис. грн..; відповідно до плану відбувається повірка газових лічильників, а наприкінці вересня заплановано навчання кочегарів усіх котелень.

За рахунок співфінансування коштів районного бюджету та коштів інвесторів у котельнях Вороненської ЗОШ та Тетерівської ЗОШ  будуть встановлені нові  котли до початку опалювального сезону.

В районі функціонує районна програма «Шкільний автобус» і відповідно до неї з 1 вересня здійснюватиметься підвіз 379 учнів (100 відсотків) та педагогічних працівників до навчальних закладів  і в зворотному напрямку по семи маршрутах.  

Проблемним залишається питання фінансування робіт капітального ремонту покрівлі ДНЗ №6 «Золотий ключик» м.Жашкова. Наразі залучаються кошти приватних інвесторів та кошти районного бюджету.            Попередньо визначено, що усі загальноосвітні навчальні заклади району навчатимуться за єдиною структурою, а це є звичайна четвертна система навчального року, двосеместрова.

Перше – початок навчального року має припадати на 1 вересня. Друге – навчання має закінчуватися не пізніше 1 липня. Третє – канікули впродовж навчального року (не враховуючи літніх) мають тривати не менше 30 днів. Міністерство освіти і науки уже розробило та надіслало до шкіл для практичного використання методичні рекомендації викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році. Детально це обговорено на конференції педагогічних працівників Жашківщини,  а також окремо і на секційних заняттях.

Навчально-виховний процес у закладах освіти у 2017/2018 навчальному році буде спрямований на створення належних умов для здійснення навчально-виховного процесу, покращення якості освітніх послуг, упровадження нових програм для навчання учнів 1-4 класів та Державних стандартів, підвищення результативності участі учнів у предметних олімпіадах і конкурсах МАН, покращення рівня навчальних досягнень учнів з базових предметів та результатів зовнішнього незалежного оцінювання, продовження впровадження нових моделей виховної роботи, які базуватимуться на засадах національно-патріотичного виховання. Особливо на контролі перебуває  питання забезпеченості підручниками наших учнів. На даний час 100-відсотково забезпечені підручниками учні 1-2, 4, 5,6, 7,8,10,11 класів. На  95 відсотків  забезпечені  підручниками учні 3 класів, для учнів 9-х класів підручники надійдуть у район 27 серпня,  у школи - до 1 вересня цього року.

 Цьогоріч у районі вперше стануть школярами 425 першокласників, з них 214 у місті та 211 у сільській місцевості. Вперше за останні роки чотири перших класів сформовано у Жашківській СПШ №1 (94 учнів), по два перших класи у Жашківській ЗОШ №3 та у Бузівській ЗОШ. На жаль, надзвичайно гострою залишається проблема продовження учнями навчання у 10 класах. Адже вже кілька років поспіль частина минулорічних дев’ятикласників  ідуть  навчатися до училищ та коледжів , і  в десятих класах залишається близько 50% контингенту.

Потребою сьогодення і майбутнього є впровадження у загальноосвітніх навчальних закладах інклюзивного навчання. Так, минулого року для однієї дитини з особливими потребами у Жашківській ЗОШ №2 організовано таку форму навчання, цьогоріч планується впровадити інклюзивне навчання і у Жашківській СПШ №1. Також у Жашківській СПШ №1 один перший клас розпочне навчання за науково-педагогічним проектом"Інтелект України". Також планується ще у одному першому класі цієї школи впровадити проект моделі навчання «1 учень–1 комп’ютер».

Основними завданнями та пріоритетними напрямами роботи відділу освіти Жашківської райдержадміністрації та навчальних закладів на 2017/2018 навчальний рік є: упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти; забезпечення подальшої інформатизації та комп’ютеризації навчально-виховного процесу загальноосвітніх навчальних закладів; виконання заходів, які заплановано щодо підготовки навчальних закладів до роботи в осінньо-зимовий період (встановлення котлів на альтернативних видах палива), а також реалізація шести проектів, які спрямовані на втілення енергоефективних заходів, зокрема, утеплення фасадів, заміна вікон, дверей та переобладнання систем опалення, що зареєстровані на платформі Державного фонду регіонального розвитку; реалізація заходів щодо поліпшення матеріально-технічного забезпечення закладів освіти, поліпшення простору для навчання та виховання (ремонт приміщень їдалень, модернізація харчоблоків, оновлення шкільних меблів), зміцнення протипожежного стану приміщень; 100-відсоткове забезпечення школярів підручниками та навчальною літературою.

Про стан оповіщення призовників та проведення призову восени  2017 року інформував головний спеціаліст відділення комплектування Жашківського районного військового комісаріату Анатолій Козаков.

Всього за результатами призову викликалось 797 призовників. Пройшли призовну комісію 383 призовника. Осіб, які були незаконно викликані на призовну комісію не виявлено. Призвано і відправлено у війська 29 призовників. Рішення про призов не скасовано жодному  призовнику.

Із числа призовників, які пройшли призовну комісію: визнані непридатними до військової служби із зняттям з військового обліку – 0 чоловік; визнані непридатними до військової служби в мирний час, обмежено здатні у військовий час – 25  призовників; визнано тимчасово непридатні до військової служби за станом здоров’я – 9 призовників; в особових справах є всі необхідні медичні документи, які підтверджують законність прийнятого рішення призовної комісії.

Надано відстрочок від призову всього - 195 призовникам. Із них: за сімейними обставинами – 36 призовникам, для продовження навчання – 62 призовникам, в інших випадках не передбачені Законом згідно з рішенням обласної призовної комісії – 91 призовникам, по ст.17 п.13/1 (педагогічним працівникам, які працюють в школах) – 3 призовникам, по ст.17 п.13/2 (медичний працівник, працює за фахом в селі ) – 1 призовнику, по ст. 17 п.13/4 (працюють в поліції) – 2 призовника.

Наряд  на  поставку  до  Збройних Сил  України весною   район  виконав  на  126,1 %.        Влітку  2017  року (серпень)  наряд  на позачерговий   призов  до  Національної  Гвардії  України  районом  виконаний  на  150%.  Відзначились  Червонокутська  та  Вороненська  сільські  ради . 

Завдання  на  осінній  призов: підлягає  виклику  на  комісії – 801  чоловік. Всім  сільським  радам  направлені  Розпорядження  військового комісара  про  виклик  на  медичні  комісії  осіб,  які  підлягають  призову  на  строкову  військову  службу.       На  сьогоднішній  день    за  даними  сільських  рад  оповіщено 65 %  призовників  особисто  чи  через  батьків.

На апаратній нараді вручено подяки колективу Жашківського районного будинку культури імені П.Д. Демуцького та колективу Жашківської районної централізованої бібліотечної системи за підготовку та проведення районних культурно – мистецьких заходів та з нагоди 26-ї річниці незалежності України.

         По завершенню наради голова райдержадміністрації Сергій Бойко надав ряд рекомендацій та доручень.« повернутися до списку новин