Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Перші кроки після виборів об’єднаних територіальних громад

Переглядів: 610

13 жовтня 2017 року в примішенні сесійної зали Жашківської районної ради  відбувся семінар- навчання  для сільських голів, секретарів, бухгалтерів нині діючих сільських рад та кандидатів на посаду голів міської та сільських ОТГ ,  який провели представники  Центру розвитку місцевого самоврядування спільно з представником   Комітету виборців України. На даному семінарі було розглянуто важливі питання перших кроків роботи новостворених об’єднаних територіальних громад.

       Максим Миклик, представник Комітету виборців України в Черкаській області розкрив основні питання законодавчої бази в процесі обрання депутатів ради об’єднаної територіальної громади,  голови об’єднаної територіальної громади та обрання впровадженої посади  старости ( на строк повноважень ради територіальної громади). При обговоренні присутніми піднімалися питання,  хто зможе проголосувати в день голосування , про списки виборців та  дії виборців у день голосування.

Сергій Гончар, радник з питань місцевого самоврядування Черкаського відокремленого підрозділу установи «Центру розвитку місцевого самоврядування» розкрив важливі питання повноважень депутатів ради об’єднаної громади на чолі з новообраним головою. Також  докладно розповів алгоритм проведення першого та наступного засідання ради об’єднаної громади,  особливо зауваживши на виборах секретаря ради об’єднаної громади та старост, які представлятимуть інтереси сіл у виконавчому комітеті ради об’єднаної громади. Староста є членом виконавчого комітету за посадою.

           Наступним важливим питанням семінару було питання фінансування ОТГ, яке розкрив Микола Гулько, радник з питань фінансів Черкаського підрозділу установи Центру розвитку місцевого самоврядування. Реформа місцевого самоврядування передбачає передачу повноважень і ресурсів  (тобто коштів) об’єднаним територіальним громадам. Відтепер більше грошей залишатиметься на розвиток сіл та міста.

            Семінар – навчання пройшов досить конструктивно, на кожне поставлене питання аудиторії була надана чітка, юридично обґрунтована та кваліфікована відповідь.

 « повернутися до списку новин