Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Органами виконавчої влади району легалізація праці на контролі

Переглядів: 852

 

28 вересня 2018 року перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Барабаш провів засідання міжвідомчої комісії районної державної адміністрації з питань протидії  корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі.

         На порядку денному розглянуто питання щодо виконання  Розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері  зайнятості  населення»

            «Проведення сьогоднішнього засідання комісії ініційоване членом комісії з реорганізації Уманської ОДПІ ГУ ДФС  у Черкаській області, начальником Жашківського відділення Уманської ОДПІ  Мариною Акулінічевою на виконання доручення начальника ГУ ДФС у Черкаській області, наданого в ході оперативної наради 25.09.2018, з метою виконання п. 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. № 649-р щодо проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення. В ході комісії нам потрібно обговорити та затвердити план спільних дій по проведенню  на території району заходів роз’яснювального характеру щодо легалізації найманої праці», - зазначив Юрій Володимирович.

Підводячи підсумок засідання комісії вирішили забезпечити проведення широкомасштабної роз’яснювальної роботи щодо легалізації найманої праці шляхом: надання органам місцевого самоврядування інформаційних матеріалів щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про працю для розповсюдження  серед платників податків; розсилки на електронні адреси сільських рад даних інформаційних матеріалів для оприлюднення в місцях масового скупчення громадян, на дошках оголошень в приміщеннях сільських рад; розміщення інформаційних матеріалів про відповідальність платників податків за порушення вимог законодавства про працю на стендах  ЦОП та ЦНАП,  а також на  сайті районної державної адміністрації; здійснення відповідних публікацій  в місцевій газеті та оголошень на місцевому телебаченні; вручення  інформаційних матеріалів безпосередньо під час звернень фізичних осіб-підприємців в ЦОП; організації виїздів робочої групи з питань протидії  корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі  по селах Жашківського району з метою інформування платників податків про відповідальність за порушення вимог законодавства про працю.

До уваги платників!

Інформаційно – роз’яснювальна кампанія ДФС

 про неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин

 

        Що необхідно знати про свої права? –

        Розмір мінімальної заробітної плати у 2018 році 3723 грн.

        Розмір мінімального єдиного соціального внеску 819,06 грн.

        Нелегальне працевлаштування обмежує працівника у доступі до соціальних гарантій

        Наслідки неофіційного працевлаштування – це зокрема позбавлення відпустки, лікарняних, пенсії

 

        На виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 вересня №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» нагадуємо, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу в установленому порядку. Закликаємо дотримуватися законодавчих норм

 

       Відповідальність за неофіційне працевлаштування – штраф у розмірі 111690 грн. за кожного працівника. Детально:

 

порушення

відповідальність

Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту)

111690 грн. за кожного працівника

Виплата зарплати (винагороди) без нарахування і сплати ЄСВ  та податків

111690 грн. за кожного працівника

Оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного повноцінного робочого дня

111690 грн. за кожного працівника

Підміна трудових відносин цивільними = Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту)

111690 грн. за кожного працівника

       

       На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 вересня №649-р триває інформаційно-роз’яснювальна кампанія контролюючих органів про неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин. Працівники ДФС у складі спільних з ПФУ та Держпраці робочих груп проводять інформаційні рейди на місцях.

       А від 5 жовтня будуть проводитися комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.

      Загалом в області з початку року за результатами роботи працівників ДФС Черкаської області у складі робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення роботодавці додатково уклали понад 4 тис. трудових угод з найманими працівниками.« повернутися до списку новин