Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Таїсія Федоренко: успіх побудови демократичної та міцної держави ґрунтується на наших спільних зусиллях на дотриманні принципів незалежності

Переглядів: 316

 

22 січня - не лише День Соборності України, але й 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки. Цього дня 1918 року уперше в XX столітті Україна проголосила незалежність. Постала держава, яка протягом трьох наступних років не припиняла боротьби за власне існування. Українцям вдалося утвердити державні кордони, мову, гроші, символіку (герб, гімн і прапор), збудувати національне боєздатне військо, добитися визнання світової спільноти. Свою першу річницю незалежності, 22 січня 1919 року Українська Народна Республіка відзначила урочистим ухваленням Акта Злуки із Західноукраїнською Народною Республікою. Тож нині цього дня ми відзначаємо дві надзвичайної ваги історичні події: проголошення незалежності України та День Соборності.

         22 січня 2018 року відбулося покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку з нагоди відзначення Дня Соборності України. Участь у якому взяли керівники та представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, трудових колективів, громадськості.

         Далі урочистості продовжились у центральній районній бібліотеці.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять про загиблих наших земляків, учасників АТО та тисяч вірних синів України, що віддали своє життя за свободу і єдність.

Із вітальним словом до присутніх звернулась заступник голови райдержадміністрації Таїсія Федоренко: «Акція 22 січня 1919 року залишила глибокий слід в історичній пам'яті українського народу. Акт Злуки був проголошений на Софійському майдані в Києві. Цій даті судилося навічно закарбуватися в історії України величним національним святом. Під прапор єдиної держави стали люди різні за своїм походженням та освітою, майновим станом і звичаями. Їх об'єднало розуміння того, що тільки соборний народ є нацією. Історичний досвід  постійно нагадує – головною, незаперечною, неперехідною цінністю для всіх нас є незалежна, соборна держава», - зазначила Таїсія Анатоліївна.

Директор районного історичного музею Олександр Тютюнник детально ознайомив присутніх із подіями 1918-1919 років.

Концертну програму підготували працівники районного будинку культури.« повернутися до списку новин