Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

На апаратній нараді обговорено актуальні питання

Переглядів: 494

 

 

     

    26 вересня 2017 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації  Юрія Барабаша проведено апаратну нараду, за участю голови районної ради Максима Салія, заступника голови РДА Таїсії Федоренко, керівника апарату РДА Антоніни Врочинської, керівників структурних підрозділів РДА, відділів й секторів апарату райдержадміністрації, сільських голів.

            Про забезпечення своєчасної сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів до бюджетів та ефективного використання бюджетних коштів, поінформували начальник фінансового управління райдержадміністрації  Галина Загребельна, начальник відділу обслуговування громадян Жашківського відділення Уманського об’єднаного  управління Пенсійного  фонду України Черкаської області Інна Кулибаба.

Про стан призначення житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива інформувала начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ольга Потколенко. З 1 травня 2017 року, на підставі внесених Урядом змін у Постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», діє оновлена програма житлових субсидій. На основі змін, у травні-серпні спеціалісти управління соціального захисту населення провели перепризначення субсидій на наступний рік та розрахували її розміри на літній період, а з жовтня буде проведено перепризначення – на новий опалювальний сезон.

         Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї та роботі. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення на підставі двох документів: раніше поданих до управління заяви та декларації. Відомості про доходи громадян для призначення субсидії беруться шляхом здійснення електронного обміну даними між управлінням соціального захисту населення та Державною фіскальною службою через „Єдине  вікно подання електронної звітності”. У 2017 році подано 60 запитів до ДФС для отримання даних про доходи громадян, які звертаються за призначенням субсидій. Відомості про забезпеченість житловою площею та розмір платежів за житлово - комунальні послуги в межах соціальних норм беруться шляхом подання запитів до організацій – надавачів послуг в електронному вигляді.

      За призначенням субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-  комунальних послуг з початку 2017 року звернулося 9715 сімей , в тому числі автоматично без звернень громадян перереєстровано в травні та призначено на новий термін 8736 субсидій.

   

         Під час обміну інформацією  по доходах  виявляється велика  кількість помилок в персональних даних отримувачів субсидій(в основному відсутні паспортні дані та ідентифікаційний код громадян, яким виповнилось14 років, змінено прізвище після одруження та не повідомлено УСЗН). Тільки після виправлення помилки можна розрахувати субсидію. (На даний час проігнорувало нагадування працівників управління 78 жителів району із 790)

      За призначенням субсидії для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу,  твердого  та рідкого пічного побутового палива звернулося 1734 сім’ї , призначено субсидію  1409  сім’ям, що становить 95,2 %. Виплачено 1212 сім’ям на суму 3910,8  тис. грн. Відмовлено 255сім’ям у зв’язку з тим, що вартість послуг у межах норм споживання не перевищує визначеного обов’язкового платежу сім’ї.

    Постановою  Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 300 передбачено , що частина невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг  з  газопостачання для індивідуального опалення, що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу за попередній термін дії субсидії, тобто опалювальний період  2016- 2017 років, перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі чи відділення зв’язку на підставі списків таких осіб, які подані газовим господарством в паперовому та електронному вигляді  управлінню із зазначенням суми невикористаної субсидії. Відповідно до постанови громадянам району необхідно було подати до управління до 01.09.2017 заяву, про що громадяни були повідомлені через засоби масової інформації, поштовий зв’язок та уповноважених представників (міської) сільських рад.

      5229 сімей району (2338- місто, 2891 - село) підлягає  монетизації невикористаних залишків субсидій. До управління надійшло 4495 заяв (2млн900тис900грн) для отримання вище зазначених коштів. До того ж на управління було покладено обов’язок з формування списків отримувачів коштів монетизації. Це спричинило  додаткове навантаження на працівників управління. До цієї роботи було залучено уповноважених працівників сільських рад та соціальних робітників з числа безробітних.

         З 19 серпня 2017року постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017     № 609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»  внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848, згідно яких:

- Субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання.

- У разі смерті особи, якій було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, надання субсидії не припиняється до закінчення строку її призначення за умови, що у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

- У разі смерті особи, якій було призначено субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, така субсидія виплачується одній з осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи.

- У разі, коли в житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані неповнолітні діти, які залишилися без батьківської опіки (піклування), або недієздатні особи працездатного віку, над якими встановлено опіку, субсидія призначається за заявою опікуна (піклувальника) і розраховується виходячи з розміру пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей та недієздатних осіб. Розміри пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей і недієздатних осіб, не враховуються до сукупного доходу опікуна (піклувальника) у разі його звернення за призначенням субсидії за місцем реєстрації.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб, які зареєстровані у житловому приміщенні і яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.  Розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні здійснюється на підставі доходів за перший - другий квартали поточного року,  а субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

- У разі коли на час звернення за призначенням субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць.

- зменшено соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії,  зокрема, за наявності газової плити – 5,4 куб.м на одну особу на місяць (було -7,1 м.куб) та за наявності газової плити та газового водонагрівача – 10,5 куб.м на одну особу на місяць(було – 14 м.куб)

Після закінчення строку отримання субсидії управлінням самостійно здійснюється розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення, осіб, яким субсидія була призначена за зареєстрованим місцем перебування, та осіб, які звертаються за субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива). Для цього управлінням збирається необхідна інформація у порядку, передбаченому пунктом 13  Положення, без звернення громадян і, після отримання зазначеної інформації, приймається рішення про призначення (не призначення). У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,субсидія на наступний строк не призначається, про що працівники управління інформують особу. Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку - з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення районної комісії, за наявності поважних причин.(Підприємствами-надавачами послуг надано управлінню списки боржників: ТОВ «Черкаси газ збут»- 112осіб,  РЕМом-  22 осіб, ПТМ-6 осіб. Зазначені списки управлінням опрацьовано та припинено виплату субсидій. При повідомленні громадянами про погашення боргу чи його реструктуризацію, призначення субсидій ведеться згідно законодавства).

Громадянин,  якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця  поінформувати  структурний  підрозділ з питань соціального захисту  населення  про  зміну  складу  зареєстрованих у житловому приміщенні  (будинку)  осіб  (орендар  -  про  осіб,  які фактично проживають),   їх   соціального   статусу,   переліку  отримуваних житлово-комунальних   послуг,   умов  їх  надання  підприємствами  - виробниками житлово-комунальних   послуг, про  закінчення строку  реєстрації  місця  перебування, купівлю товарів або оплату послуг, передбачених підпунктом 5 пункту 5 цього Положення, шляхом подання відповідних документів. У разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб подаються також нові заява і декларація.

Про проблеми комунального закладу Жашківської районної ради "Центр первинної медико-санітарної допомоги Жашківського району" та шляхи їх вирішення доповіла головний лікар комунального закладу Жашківської районної ради "Центр первинної медико-санітарної допомоги Жашківського району" Наталія Жуківська. Медичний огляд - одна з форм лікувально-профілактичної допомоги, що полягає в активному обстеженні з метою визначення стану здоров'я та раннього виявлення захворювань. Розрізняють попередні, періодичні і цільові медичні огляди. Попередні медичні огляди проводять при вступі на роботу і на навчання. При вступі на роботу метою медичних оглядів є визначення відповідності стану здоров'я вимогам професії і виявлення захворювань, які в умовах роботи з професійними шкідливостями можуть загострюватися або сприяти розвитку професійного захворювання. Існує список захворювань, що є протипоказанням для прийому на роботу і на навчання по ряду професій. Дані попереднього медичного огляду є вихідними для зіставлення з змінами в стані здоров'я, які можуть бути виявлені при проведенні періодичних медичних оглядів. Періодичні медичні огляди забезпечують виявлення ранніх ознак професійних отруєнь або захворювань, а також захворювань, етіологічно не пов'язаних з професією, але при яких продовження контакту з даною професійною шкідливістю особливо небезпечно. За особами з ознаками професійного захворювання або отруєння встановлюють посилене динамічне спостереження і, крім того, проводять загальні санітарно-гігієнічні заходи на виробництві. Основним завданням цільових медичних оглядів є :

  • раннє виявлення  злоякісних новоутворень;
  • виявлення  захворювання в початковій формі, що  дозволить значно знизити витрати на лікування, медико-соціальну реабілітацію і на витрати, пов'язані з ранньою інвалідизацією;
  • визначення масштабів захворюваності найбільш значущими хворобами ,  проведення своєчасної  корекції  цих станів дозволить знизити рівень тимчасової втрати працездатності, інвалідність і смертність;
  • виявлення  хворих на туберкульоз на ранніх стадіях захворювання і поліпшення  епідситуації  з туберкульозу.  

Лікарям ЗПСМ в графіку роботи виділені фіксовані дні та години для проведення профілактичних медичних оглядів прикріпленого населення.

При проведенні медичних оглядів використовувати опитувачі-скринінги для виявлення захворювань на ранніх стадіях.

Про організацію обліку офіцерів запасу до 43-х років інформував начальник відділення обліку офіцерів запасу Жашківського районного комісаріату Петро Савчук. В Україні незабаром стартує призов офіцерів запасу на військову службу в Збройні сили України. Відповідний наказ підпише Міністр оборони України . Наказ про призов офіцерів запасу буде направлений на підпис у Міністерство юстиції. Лише після того, як документ буде підписаний Мін'юстом, він набере чинності. Тому про дату початку призову наразі рано говорити. Міноборони призиває на військову службу офіцерів запасу, які отримали військову підготовку у військових навчальних закладах, але не служили. Призиватися будуть громадяни віком до 43 років, які мають відповідну військову підготовку у військових навчальних закладах, ступінь не нижче бакалавра, але не проходили військової служби. Призов відбуватиметься на рівних засадах як для чоловіків, так і для жінок. Ті офіцери, які вже проходили службу, до служби залучатися не будуть. Є також низка обмежень, у зв'язку з якими не будуть призивати офіцерів. Це можливо за станом здоров'я, за результатами професійно-психологічного відбору, військово-лікарської комісії. Крім того, є низка умов для відстрочки – сімейні обставини, завершення навчання, продовження професійної діяльності або за станом здоров'я. Відстрочка від призову на військову службу офіцерів надається особам виключно за рішенням атестаційної комісії обласного військового комісаріату на підставах, визначених статтею 17 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу". Підстави для відстрочки від призову: сімейні обставини; стан здоров’я; навчання; професійна діяльність. Це строкова служба, яка триватиме 18 місяців. Початком військової служби за призовом вважається день направлення військовослужбовців до військової частини із районного (міськрайонного) військового комісаріату. Закінченням строку служби є день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини.

Усі офіцери в обов'язковому порядку протягом 3 місяців пройдуть допідготовку в навчальних закладах Міноборони. А потім їх призначать на посади у військових частинах і підрозділах, які не залучаються в АТО (якщо офіцер не виявив іншого бажання). Соціальний захист офіцерів за призовом повністю відповідає рівню, який отримують офіцери військової служби за контрактом.

Згідно з наказом Міноборони, за офіцерами запасу, призваними на військову службу, зберігається місце роботи, посада і зарплата (незалежно від форми власності підприємства).

Після 18 місяців проходження служби в офіцера є вибір: звільнитися і повернутися до цивільного життя, або укласти контракт зі Збройними силами.

     Про організацію призову громадян на строкову військову службу інформував заступник військового комісара-начальник відділення комплектування Жашківського районного комісаріату Микола Цимбал.     Призов громадян України на строкову військову службу Жашківським РВК  Черкаської області  весною  2017 року проводився  відповідно до:

  • Закону України  від 4 квітня 2006 року “Про військовий обов’язок і військову службу” (зі змінами).
  • Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про альтернативну (не військову) службу від 18.02.99 р.№ 437-XIV”.
  • Положення про порядок проходження альтернативної (не військової) служби, затвердженого Постановою КМУ від 31.12.2004 р. № 1795.
  • Положення про підготовку проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття на військову службу за контрактом, затверджене постановою КМ України від 21 березня 2002 року № 352 (зі змінами).
  • Указу Президента України від  24 лютого 2017 року № 44/2017 “Про звільнення в запас вс. строкової  служби, строки проведення  чергових призовів та   чергові призови громадян  України  на строкову військову службу  у 2017 році ”;
  • Інструкції про порядок відбору військовими комісаріатами призовників для військових частин, діяльність яких пов’язана з державною таємницею, затверджена наказом Міністра оборони України від 28 вересня 2002 року № 320, зареєстрована у Міністерстві юстиції України 15 жовтня 2002 року за № 828/7116 (у редакції наказу Міністра оборони України від 2 квітня 2007 року № 114).

- Положення про військово-лікарську експертизу в ЗС України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року № 402, зареєстроване у Міністерстві юстиції України 17 листопада 2008 року за № 1109/15800 (зі змінами)

-    Розпорядження Голови Жашківської районної державної адміністрації від 01 березня 2017 року № 38 «Про  чергові призови  громадян України в Жашківському  районі на строкову військову службу в  2017 році».

 

Соціальна обстановка в районі під час проведення призову  осінь 2017 року громадян на строкову військову службу неоднозначна, це  пов’язано в першу чергу  з  неприбуттям  призовників  для  проходження  медичних  комісій  до  призовної  дільниці,  відсутністю  призовників  по  місцю  проживання,  небажанням  батьків  повідомляти  місце  перебування  призовників.

         По завершенню наради перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Барабаш надав ряд рекомендацій та доручень.

 « повернутися до списку новин