Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Сергій Бойко: Питання формування бюджету важливе та потребує максимальної уваги при складені на діючій системі бюджетування

Переглядів: 667

4 грудня голова райдержадміністрації Сергій Бойко провів апаратну нараду, участь у якій взяли: голова районної ради Світлана Волошенюк, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Барабаш, керівник апарату райдержадміністрації Антоніна Врочинська, сільські голови, голови об’єднаних територіальних громад, керівники  структурних  підрозділів райдержадміністрації, інших органів виконавчої влади в районі, керівники підприємств, установ, організацій району, голова громадської ради райдержадміністрації.

«30 листопада відбулась обласна рада регіонального розвитку, де взяли участь я, голова районної ради, сільські голови, на раді було озвучено  напрацювання, які ми повинні запланувати  на період 2019-2021 років. У райдержадміністрації створено районну раду регіонального розвитку, засідання якої заплановано на 19 грудня 2018 року. Прохання до присутніх надати пропозиції щодо розвитку району на даний період. Голови сільських рад та об’єднаних територіальних громад надати пропозиції до 7 грудня 2018 року щодо ремонту місцевих доріг, де планується виділити кошти в сумі 15 млн.грн. на місцеві дороги та  5 млн. грн. на дороги комунальної власності, де передбачається співфінансування. У 2018 році район використав понад 10 млн. грн. на ремонт доріг на основі співфінансування», - зазначив Сергій Федорович розпочинаючи апаратну нараду.

Про забезпечення своєчасної сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів до бюджетів та ефективного використання бюджетних коштів доповіли начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Загребельна та начальник Жашківської ДПІ Уманського відділення  Головного управління ДФС  у Черкаській області Тетяна Осадча.

Про формування місцевих бюджетів на 2019 рік поінформувала присутніх начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Загребельна та зазначила, що за результатами доопрацювання проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»  до другого читання з урахуванням Бюджетних висновків Верховної Ради України, схвалених постановою Верховної Ради України від 18.10.2018 № 2602-VIII, обсяг трансфертів, які надаються з державного бюджету районному бюджету складає 42 533,7 тис. грн., у тому числі за загальним фондом 42 533,7 тис. грн. Всього до горизонтального вирівнювання включено 1 448 місцевих бюджетів. Базову дотацію з державного бюджету у 2019 році отримають                           1 031 місцевих бюджет, у тому числі: 19 обласних бюджетів, 54 бюджети міст обласного значення, 353 районних бюджети та 605 бюджетів об’єднаних територіальних громад. Реверсну дотацію до державного бюджету будуть перераховувати 249 місцевих бюджети, у тому числі: 4 обласних бюджети, 69 бюджетів міст обласного значення, 39 районних бюджети та 137 бюджетів об’єднаних територіальних громад.

До районного бюджету  буде  спрямовано медичної субвенції – 10 360,5 тис. грн. При розрахунку медичної субвенції враховано цільові кошти для медичного обслуговування внутрішньо переміщених осіб в обсязі                  20,4 тис. грн.;  субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), управління багатоквартирним будинком, поводження з побутовими відходами (вивезення побутових відходів) та вивезення рідких нечистот, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води та теплової енергії, абонентського обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами на                          58 366,7тис. грн.;  субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату придбання  твердого та рідкого  пічного побутового палива і скрапленого газу – 5 976,2 тис.грн.; субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім`ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової державної допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку  - 75 328,1 тис.грн.; субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною», оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя, підтримку малих групових будинків – 2 306,985 тис.грн.

Базової дотації - 1960,1 тис.грн.; додаткової дотації -8467,478 тис.грн

Загальний обсяг освітньої субвенції для районного бюджету 30 213,1 тис. грн., який враховує видатки на оплату праці педагогічних працівників навчальних закладів, зазначених у частині першій статті 1032 Бюджетного кодексу України. В цілому у 2019 році взаємовідносини з державним бюджетом матимуть 1 449 місцевих бюджетів, у тому числі 24 обласні  та 448 районних бюджети, 151 бюджет міст обласного значення (у тому числі бюджети 3-х об’єднаних територіальних громад з адміністративним центром у містах обласного значення), бюджет міста Києва та 825 бюджетів об’єднаних територіальних громад (з адміністративним центром у містах районного значення, селищах та селах). Обсяг державної фінансової підтримки на реалізацію інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку в державному бюджеті визначено у сумі 12 800,5 млн. грн., у тому числі: державний фонд регіонального розвитку – 5 800,0 млн. грн.; субвенція на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад – на  2 100,0 млн. грн.; субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – на 4 900,5 млн. гривень.

Про запобігання та протидію домашньому насильству, жорстокому поводженню з дітьми та оперативного реагування на факти скоєння насильства доповіла головний спеціаліст сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Троценко. «Насильство в сім’ї – це одна з найбільш поширених у світі форм порушення прав людини. Насильство в сім’ї – це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини і громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психологічному здоров’ю. Аналіз статистичних даних правоохоронних органів з приводу вчинення насильницьких дій в сім’ї свідчать про те, що переважна більшість потерпілих – це жінки і неповнолітні діти. Попередження насильства в сім’ї – система соціальних і спеціальних заходів, спрямованих на усунення причин і умов, які сприяють вчиненню насильства в сім’ї, припинення насильства, притягнення до відповідальності, а також надання допомоги жертвам насильства. З  метою підвищення обізнаності населення щодо насильства в сім’ї та жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства,  створення в районі, місті, селі соціального простору, вільного від насильства щорічно з 25 листопада по 10 грудня проводиться просвітницька акція «16 днів проти насильства», - зазначила Людмила Троценко.

Про стан призову на строкову військову службу поінформував перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Барабаш, який детально зупинився на виконанні плану призову. Планове завдання по призову виконано на 94,1%. «Також проводились відповідні заходи, надіслано 50 протоколів на призовників, які ухиляються від військової служби для притягнення до адміністративної відповідності зі сплатою штрафу. Сплачено 6 штрафів. На даний час надіслано ще 10 протоколів на виконавчу службу для примусового стягнення штрафних санкцій. На відділення національної поліції надіслані довідки про ухилення призовників від проходження військової служби. Оповіщення та розшук призовників продовжується до 31 грудня 2018 року»,- повідомив Юрій Володимирович.

По даних питання голова райдержадміністрації Сергій Бойко дав відповідні доручення.  « повернутися до списку новин