Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

«Це – питання інвестиційної привабливості Черкащини», – Сергій Овчаренко про «енергетичне» будівництво

Переглядів: 312

20170706_142506_resized

В області погодили остаточний варіант проходження траси повітряних ліній електропередач 330 кВт «Побузьке – Тальне – Поляна». Після чого візьмуться за виготовлення проектної документації для подальшого будівництва. Про це йшлося на засіданні під головуванням заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Сергія Овчаренка.

Про зведення електричної підстанції 330 кВт «Тальне» та спорудження повітряних ліній електропередач «Побузьке – Тальне – Поляна» заговорили ще торік в грудні. Тоді ж керівництво Смілянщини, Городищини, Кам’янщини, Шполянщини, Звенигородщини, Черкащини, Катеринопільщини та Тальнівщини мало подбати про виділення земельних ділянок під ЛЕП. Відбирали оптимальні варіанти проходження траси цими районами в січні-лютому цьогоріч.

В остаточному варіанті, який поєднав позиції трьох запропонованих, врахували усі зауваження та побажання органів місцевої влади, органів місцевого самоврядування, представників інших підприємств та установ. Його опрацьовано Науково-проектним центром розвитку Об’єднаної енергетичної системи України та НЕК «Укренерго».

– Відібраний варіант – це результат майже піврічної праці на всіх рівнях, починаючи, насамперед, з районів, – зауважив Сергій Овчаренко. – У ньому були враховані землі лісного фонду та історико-культурної спадщини. Втілення цього «енергетичного» проекту – це питання підвищення інвестиційної привабливості Черкащини. Адже нині ми не можемо завести інвестора у деякі райони, тому що немає відповідних енергетичних потужностей. Зведення таких необхідних нам електричної підстанції 330 кВт «Тальне» та спорудження повітряних ЛЕП «Побузьке – Тальне – Поляна» фінансуватиметься Європейським банком реконструкції та розвитку і Світовим банком. Кошти обласного, районного чи міського бюджетів не використовуватимуться. Єдине, що залежить від кожного з нас: оптимально швидке погодження цього питання на районному рівні. Якщо кожен на своєму рівні докладе зусиль, то дуже швидко матимемо результат.

Нагадаємо, на Черкащині діє дві підстанції 330 кВт «Черкаська» та «Поляна», а також Черкаська ТЕЦ. Разом вони формують Черкаський електровузол, який під’єднаний до основної мережі лише двома лініями. Цих генеруючих потужностей, за висновками фахівців, нині не достатньо для надійного забезпечення жителів області електроенергією.

20170706_143026_resized

20170706_140717_resized« повернутися до списку новин