Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Юрій Барабаш: з малим підприємництвом і держава, і наш район пов’язує надію на швидкі позитивні структурні зміни в економіці

Переглядів: 318

8

     

 8 вересня 2017 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрацїі Юрія Барабаша відбулось засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва.

     На засідання координаційної ради запрошені підприємці району, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування та жителі району.

  На порядку денному засідання розглянуто питання: про розвиток малого та середнього підприємництва у Жашківському районі у 2017 році; інформаційна та фінансова підтримка суб’єктів підприємницької діяльності;  про зміни в законодавстві щодо посилення відповідальності роботодавців за порушення в трудовому законодавстві; визначення кандидатури на занесення на районну дошку пошани в номінації «Кращий підприємець».

Також цього дня відзначили активних представників бізнесу з нагоди професійного свята Дня підприємця грамотами та подяками. 

«Враховуючи сьогодні  економічну ситуацію  в нашій країні, потрібно звернути особливу  увагу на розвиток малого бізнесу. Актуальність даної теми визначена в першу чергу важливою роллю малого підприємництва у сучасному соціально-економічному житті  держави. Сьогодні, саме з малим підприємництвом і держава, і наш район пов’язує надію на швидкі позитивні структурні зміни в економіці. Саме підприємництво, зокрема суб’єкти малого і середнього бізнесу, які формують значну частину надходжень до бюджету, генерують більшість робочих місць та мають великий  обсяг реалізації, підтримує економіку України. На території району функціонує дві громадські організації підприємців: Жашківська районна громадська організація «Підприємці та громади» - голова Галацан Микола Васильович та громадська організація «Спілка підприємців Жашківського району» - голова Лівандовський Олександр Павлович, діяльність яких направлена на сприяння розвитку підприємництва в Жашківському районі. Одним з пріоритетних напрямків сучасної державної політики по реформуванню економіки є спрощення процедури входження в бізнес, а перш за все, - питання реєстрації. Всього станом на 1 вересня 2017 року в Жашківському районі зареєстровано 2195 суб’єктів господарювання, з них : 675  - юридичних осіб та  1520 фізичних осіб-підприємців. Із зареєстрованих 1520 фізичних осіб-підприємців в Жашківському районі здійснюють економічну діяльність – 1489. За 2017 рік підприємцями сплачено податків – 12 млн.361 тис.грн. З них до державного бюджету надійшло 892 тис.грн. та до місцевого бюджету – 11 млн.469 тис.грн. 110 підприємців мають 318 найманих працівників. Основними видами економічної діяльності, що обирають суб’єкти господарювання є сільське господарство, а саме вирощування зернових та технічних культур, вирощування овочів, садівництво, тваринництво, рибальство, оптова  та роздрібна торгівля, вантажні перевезення», - зазначив Юрій Барабаш та привітав підприємців району з професійним святом.

Колектив районного будинку культури подарував святковий концерт.« повернутися до списку новин