Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Проведено апаратну нараду

Переглядів: 157

17 вересня 2019 перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Барабаш провів апаратну нараду, участь у якій взяли: сільські голови, представники об’єднаних територіальних громад, керівники структурних  підрозділів райдержадміністрації, інших органів виконавчої влади в районі, керівники підприємств, установ, організацій району.

Про підсумки виконання місцевих бюджетів району за 8 місяців 2019 року та аналіз виконання плану по доходах в розрізі сільських рад району станом на 01.09.2019 поінформувала начальник фінансового управління районної державної адміністрації Галина Загребельна.

         Про підготовку підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років доповіла начальник відділу економічного розвитку, містобудування, архітектури та житлово – комунального господарства райдержадміністрації Олена Кривошея. Розпорядженням районної державної адміністрації № 100 від 15.05.2019 «Про підготовку підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років» затверджено  основні заходи та розпочато підготовку до осінньо-зимового періоду 2019-2020. Проведено 2 засідання оперативного штабу по підготовці до опалювального сезону 2019-2020 року на якому заслухано керівників підприємств, установ та організацій щодо виконання планів заходів з підготовки до опалювального сезону та проблемних питань, що виникають у ході їх виконання. Підготовка до опалювального сезону станом на 16.09.2019 року становить на 90 % від запланованого, проведено поточні ремонти закладів соціальної сфери, підготовлено водопровідно-каналізаційне господарство, теплове господарство. Також Олена Олександрівна детально зупинилась по кожному закладу соціальної сфери району.

Також начальник відділу економічного розвитку, містобудування, архітектури та житлово – комунального господарства райдержадміністрації Олена Кривошея поінформувала про благоустрій населених пунктів району та залучення коштів на громадські роботи. З початку року органами місцевого самоврядування проводяться заходи з благоустрою територій. Так на виконання розпорядження від 15.03.2019 №57 «Про проведення в Жашківському районі щорічної акції благоустрою «За чисте довкілля» проведено з 15.03.2019 по 10.05.2019 щорічну акцію благоустрою населених пунктів «За чисте довкілля». У рамках акції благоустрою проведено 20.04.2019 року День Благоустрою. Органам місцевого самоврядування організовано виконання комплексу заходів, спрямованих на поліпшення стану довкілля. На благоустрій Жашківського району використано 1544,26 тис. грн.

По даному питанню доповіла директор Жашківської районної філії Черкаського     обласного центру зайнятості Марія Штунь. Робота районної служби зайнятості спрямована на проведення активної політики зайнятості населення, зокрема, і в сфері організації та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру. Питання організації таких робіт віднесено також до одних із основних Програми зайнятості населення району. Залучення безробітних до громадських робіт є однією з дієвих форм задоволення суспільних потреб територіальних громад, кадрових потреб роботодавців у тимчасових працівниках та активної підтримки безробітних. Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», у разі залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт, фінансування організації таких робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вирішуючи проблеми зайнятості жителів району служба зайнятості постійно співпрацює з органами місцевого самоврядування.

Про надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі ознайомила присутніх начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації  Ольга Потколенко. Із 1 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 373 “Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі”. Монетизація пільг передбачає перехід від розрахунків бюджету з підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг до виділення коштів для сплати цих послуг напряму отримувачам. До початку монетизації пільги призначалися виходячи з фактично спожитої послуги, але не більше соціальних нормативів. Після її вступу в силу пільги будуть нараховуватися за соціальними нормативами, встановленими по кожному виду послуги. Це покликано підвищити ефективність і забезпечити прозорий механізм надання пільг. А також - стимулювати громадян до економного споживання. Якщо спожили менше нормативу, то зекономлені гроші пільговики зможуть використовувати на власний розсуд. Одночасно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі: готівкова і безготівкова.

         Про стан виконання плану призову громадян на строкову військову службу восени 2019 року поінформував військовий комісар Жашківського районного військового комісаріату Валерій Коврик. В Україні з 01 жовтня 2019 року розпочинається призовна кампанія осіннього призову. Призов громадян на строкову військову службу буде тривати до 30 грудня 2019 року.        Станом на 17 вересня планове завдання на строкову службу складає 30 призовників, що значно менше у порівнянні з попередніми призовами.         На даний час з 2 вересня по 30 вересня триває засідання військово-лікарської комісії, де визначається стан здоров’я призовників і придатність їх до проходження строкової військової служби. Налагоджена робота по складанню протоколів про адміністративне правопорушення з накладанням штрафів за ухилення від призову на строкову військову службу, всі протоколи координуються та контролюються виконавчою службою. На призовників, які ухиляються від призову виконавчою службою накладений арешт на майно, персональні данні призовника внесені до єдиного реєстру боржників. Якщо після цього комплексу мір призовник не з’явиться до військкомату, то на нього чекає кримінальне провадження по справі і документи будуть передані до органів національної поліції та органів державного судочинства.

       По даних питаннях перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Барабаш дав відповідні доручення.

 « повернутися до списку новин