Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

У керівництва району перебуває на контролі питання щодо дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

Переглядів: 90

Під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Юрія Барабаша проведено засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На порядку денному розглянуто питання: про підсумки моніторингу щодо виплати заробітної плати менше мінімальної на підприємствах та установах району, зокрема звітів страхувальників за серпень; погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат; про підвищення заробітної плати до рівня середньообласного показника.

«Головною метою засідання є активізація роботи щодо виявлення фактів порушення законодавства про працю, забезпечення дотримання страхувальниками норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, своєчасної виплати заробітної плати та підвищення заробітної плати і доведення її до рівня середньообласного показника. Розпорядженням районної державної адміністрації утворено міжвідомчу робочу групу, завданням якої є забезпечити практичну реалізацію Урядових рішень щодо підвищення рівня мінімальної заробітної плати. Відповідно до листа Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області із загальної кількості працюючих осіб 68 застрахованим особам нараховано заробітну плату менше законодавчо встановленого мінімального розміру у серпні цього року (за умови повного робочого місяця) на  7 підприємствах, які зареєстровані в Жашківському районі. У порівнянні до січня 2019 року їх кількість зменшилась на 44 особи, або на 39,3 %», - зазначив Юрій Володимирович.       

            Підводячи підсумок засідання комісії вирішили: управлінню соціального захисту населення продовжити проведення щотижневого оперативного контролю за станом виплат заробітної плати на підприємствах, організаціях та установах для вчасного виявлення порушення трудового законодавства та своєчасної виплати заробітної плати.  Рекомендувати керівникам обєднаним територіальним громадам проводити моніторинг та вживати дієвих заходів для  погашення заборгованості заробітної плати на підприємствах. Продовжити тісну співпрацю та обмін інформацій між управлінням Пенсійного фонду України м. Умань по Жашківському районі, Жашківським відділенням Уманської ОДПІ в Черкаській області, управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації щодо виявлених порушень з питань виплати заробітної плати.

 « повернутися до списку новин