Жашківська районна державна адміністрація

День пам'яті жертв Голокосту

Переглядів: 96

Забор, Холокост, Barbwire, Крематорий 

                                    27 січня  - Міжнародний день пам'яті жертв  Голокосту

         Міжнародний день  пам'яті жертв   Голокосту— пам'ятна дата, запроваджена   рішенням    Генеральної Асамблеї ООН  від   1 листопада 2005 року.  Саме цього дня 1945 року солдати  1-го    Українського фронту  визволили в'язнів найбільшого  нацистського табору смерті Аушвіц - Біркернау в Освенцімі .

            За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2    млн людей. За загальними оцінками   жертвами масового знищення євреїв під час   Другої світової війни  разом з 4,5 млн дорослих стали 1,5 млн дітей.

"Голокост, що призвів до винищування однієї третини   євреїв і незліченних жертв з числа представників інших   меншин, буде завжди служити всім   народам  застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фаеатизс і расизс   і упередженість", — йдеться в резолюції ООН.                      Ініціаторами  схвалення  документв  виступили  Ізраїль,  Канада,  Австралія, Росія  і США,   а їх співавторами - ще понад 90   держав.

             Оголосивши 27 січня Міжнародним  днем пам'яті  жертв Голокосту, Генеральна Асамблея  ООН закликала держави-члени зберегли пам'ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам   геноциду і охороняти, як  пам'ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.

             Уперше Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту відзначили в усьому світі у 2006 р. Проте деякі країни  відзначали його  і раніше.

                Пам'ять    про    невинно убієнних   за   національними,       етнічними, релігійними,   культурними   ознаками   має  бути попередженням  для людства про      небезпеку, що    таять    в   собі    тоталітарні     ідеології,   зверхність,    ненависть,    ксенофобія   та    расизм.
 

 « повернутися до списку новин