Жашківська районна державна адміністрація

Заходи з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Переглядів: 326

                            

           15 лютого 2020 року в районі пройшли заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виводу військ з Афганістану. Мітинг скорботи та пам'яті за участю керівників району, колишніх воїнів «афганців», депутатів районної та міської ради, представників підприємств і організацій, громадських організацій та громадськості міста відбувся біля пам’ятного знаку загиблим воїнам-інтернаціоналістам.

        15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли скінчився рахунок втрат наших солдатів. Багато родин  не дочекалися своїх синів. Цей день став справді світлим, оскільки закрилася остання сторінка драматичного літопису – перестали йти похоронки з Афганістану. Третина учасників афганської війни були родом з Української землі. На їх долю випало випробування вогнем і кров’ю.

         Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували полеглих земляків: Сергія Васильовича Короля, Олега Григоровича Буткевича, Сергія Вікторовича Громового, Валерія Олександровича Парубка, Віктора Володимировича Совича,Володимира Івановича Хуторянського,  всіх, хто помер після війни від ран і хвороб.            

       Присутні  поклали квіти до пам'ятного знаку воїнам -афганцям. Настоятелем Жашківської Православної церкви  України отцем Юрієм   була проведена  панахида за загиблими земляками в період афганської війни та на сході України

          Заходи продовжились в районному Будинку культури. 

       До учасниківм зібрання звернувся голова районної держаної адміністрації Юрій Барабаш зауваживши, що сьогодні ми вшановуємо воїнів, які брали участь у локальних військових конфліктах, що відбувалися на території інших держав. Вони з честю виконали свій  військовий обов'язок, продемонстрували вірність присязі, мужність та героїзм. Покоління, обпалене полум’ям афганської війни , стало активним учасником розбудови Української держави.  Воїни-афганці  не роздумуючи стали за незалежність і територіальну цілісність України. Юрій Володимирович щиро подякував ветеранам локальних конфліктів за мужність в нинішній обороні рідної землі, за допомогу нашим Збройним Силам, за досвід, що передають молодому поколінню, за самовіддану працю задля майбутнього держави  та  побажав всім  міцного здоров’я, мирного неба, добра і злагоди родинам, достатку і довголіття.   

         Звернулися зі словами подяки і побажаннями до воїнів - інтернаціоналістів заступник голови районної ради Людмила Мазур, міський голова Ігор Цибровський, військовий комісар Жашківського районного військового комісаріату підполковник Валерій Коврик, голова спілки воїнів- інтернаціоналістів Олег Кукла.

     Концертну програму присутнім підготували та представили  виконавці районного Будинку культури, Жашківської ОТГ, учасники бойових дій.

 « повернутися до списку новин