Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

ВЕЛИКДЕНЬ ВДОМА!

Переглядів: 782

Дорогі жашківщани, шановні друзі!

Напередодні Великодніх свят звертаюся до вас та наполегливо рекомендую: потурбуйтеся про власне здоров’я та здоров’я своїх близьких.

Велике християнське свято  Великдень  у цьому році святкуватимуть     19 квітня.    З огляду на продовження карантину до 24 квітня перед нами постав серйозний виклик.

Аби зупинити поширення коронавірусної хвороби ми маємо змінити традиції, щоб надалі наше життя повернулося до звичного ритму. 

Святкування Великодня та проведення богослужінь в умовах поширення вірусу може бути небезпечним для вірян.

Давайте оберемо життя! Зупинимо вірус! Залишимося вдома!

Всеукраїнська Рада церков погодилась, що масові заходи, в тому числі і релігійні, мають бути обмежені. А богослужіння проходитимуть у режимі відеотрансляції.

Напередодні Великодніх свят до вірян звертаються священнослужителі Черкащини з проханнями утриматися цього року від походів до храмів аби  убезпечити себе та своїх близьких від хвороби.

Митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан  Черкаської єпархії Православної Церкви України наголошує:

«Бог завжди в нашому серці. Навіть тоді, коли ми молимося вдома»!

 

 Більшість українців підтримують карантинні заходи та проєкт «Великдень вдома», коли богослужіння можна подивитися у трансляції.  

Президент Володимир Зеленський у відеозверненні 7 квітня пообіцяв допомогти забезпечити трансляцію Великодніх богослужінь на телевізійних каналах та закликав українців згадати заповідь про любов до ближніх і не створювати небезпеку оточуючим.

Найскладнішим залишається питання поминальних днів на міських та сільських кладовищах.   Я просив і прошу усіх вірян, усіх жителів міста, району  - дотримуватися умов карантину.

Коронавірус – це невидимий ворог. Тепла погода, візуальна відсутність загрози - створюють хибне відчуття безпеки.

Синод Православної Церкви України ухвалив окреме рішення щодо поминальних днів та переніс відвідування священнослужителями і мирянами кладовищ,  звершення на них заупокійних молитов на 6 червня  - Троїцьку батьківську поминальну суботу.

Шановні друзі життя та здоровя – найголовніші цінності незалежно від статі, віку чи переконань.  Православна Пасха це звільнення всього людства від усього поганого, це закінчення Посту.

 

Вітаю усіх Вас із прийдешнім святом - світлим Христовим Великоднем і бажаю Вам радісних, благословенних і щасливих свят.

 

Сподіваюся на Ваше розуміння, витримку і відповідальність!

Міцного нам усім здоровя  та віри у краще!

 

Голова                                                    Юрій БАРАБАШ       

 

 


 « повернутися до списку новин