Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Проведено робочу нараду щодо недопущення проявів жорстокого поводження з дітьми на території Жашківського району

Переглядів: 393

Жорстоке поводження з дітьми і зневага їхніми інтересами можуть мати різні види і форми, але їх наслідками завжди є серйозний збиток для здоров'я, розвитку і соціалізації дитини, нерідко й загроза її життю чи навіть є причиною смерті. Насильство має чотири основні форми – фізичну, психологічну, сексуальну й економічну. Зазвичай дитина-жертва страждає одночасно від декількох видів насильства.

Одним з проявів жорстокого поводження з дітьми є відсутність у жінки-матері любові до дитини, коли та ще перебуває в материнській утробі, тобто від небажаної вагітності. Будучи емоційно відкинутими ще до народження, такі діти народжуються раніше терміну в два рази частіше в порівнянні з дітьми від бажаної вагітності, вони частіше мають недостатню масу тіла, частіше хворіють у перші місяці життя, гірше розвиваються.
Діти, що пережили будь-який вид насильства, відчувають труднощі соціалізації: у них порушені зв'язки з дорослими, немає відповідних навичок спілкування з однолітками, вони не мають достатнього рівня знань і ерудиції, щоб завоювати авторитет у школі тощо. Рішення своїх проблем діти - жертви насильства - часто знаходять у кримінальному, асоціальному середовищі, а це часто сполучено з формуванням у них пристрасті до алкоголю, наркотиків, вони починають красти і здійснювати інші протиправні дії.
Основні обов’язки батьків щодо виховання дітей визначені у статті 150 Сімейного Кодексу України. Батьки, зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, а також її поважати. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини, фізичні покарання, та застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.
Насильство не має ні соціальних, ні національних меж. Воно може трапитися будь з ким. У випадках домашнього насильства або його загрози Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або до служби у справах дітей.

02.07.2020 року начальником служби у справах дітей Сулимою Романом спільно із в.о.начальника ЖРЦСССДМ Тарасюк Світланою, інспектором ювенальної превенції Жашківського ВП Бакал Тетяною та начальником загального відділу Жашківської міської ради Кривошеєю Оленою було проведено робочу нараду щодо недопущення проявів жорстокого поводження з дітьми на території Жашківського району. Під час наради проведено профілактичні бесіди з батьками, попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків, прояви жорстокого поводження з дітьми.« повернутися до списку новин