Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

В області закликають активізувати роботу з підготовки проектів ДФРР-2021

Переглядів: 400

Міністерство розвитку громад та територій України запустило онлайн платформу Державного фонду регіонального розвитку (https://new.dfrr.minregion.gov.ua/).

На новій платформі обласні державні адміністрації вже можуть оголошувати конкурсні відбори проектів на 2021 рік за умови наявності затверджених Регіональних стратегій розвитку на 2021-2027 роки, планів їх реалізації, а також визначених пріоритетних технічних завдань.

Оновлена платформа передбачає, що кожен заявник матиме власний електронний кабінет, проекти та документація подаватиметься в електронному вигляді, реєстрація та оцінка проектів відбуватиметься виключно на онлайн платформі за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Роботи з розробки проектів регіонального розвитку на конкурсний відбір ДФРР 2021 року потребують активізації. Це зумовить їхню якість. Про це зазначає заступник голови ОДА Роман Карманнік.

Голова Черкаської обласної державної адміністрації 22.07.2020 провів робочу нараду з головами районних державних адміністрацій.  Під час неї йшлося і про процес підготовки проектів ДФРР-2021.

Проекти, які пропонують для участі в конкурсі, повинні відповідати критеріям, визначеним законодавством, а саме:

– для проектів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) – наявність затвердженої в установленому порядку проектної документації;

– календарний план реалізації – від одного до трьох років;

– співфінансування з місцевих бюджетів – не менше 10 %;

– спроможність суб’єктів, на фінансування об’єктів яких залучаються кошти державного фонду регіонального розвитку, забезпечувати подальше власне фінансування або їхнє утримання за рахунок коштів місцевих бюджетів;

– загальна кошторисна вартість проектів будівництва має становити понад 5 млн грн, а для інших проектів – більше 1 млн грн.

– Інвестиційні програми й проекти повинні мати комплексний підхід та важливе соціально-економічне значення для територій, – говорить заступник голови. – Немає потреби подавати на конкурс проекти локального характеру, приміром, латання даху чи заміни вікон. Щодо оцінювання проектів регіональною комісією, то, чим більше проект за своїм впливом охоплює територіальні громади, тим вищий бал він отримає. Окрім цього, проекти із застарілою документацією отримуватимуть низькі бали, тому документація повинна бути актуальною. Також проект отримає настільки вищий бал, наскільки більшим буде відсоток співфінансування.

Зауважимо, реєстрація проектів на платформі Мінрегіону до конкурсу 2021 року розпочнеться одразу після затвердження Стратегії розвитку Черкаської області на період 2021-2027 років. Останню планують розглянути на черговому засіданні сесії обласної ради.« повернутися до списку новин