Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Робоча нарада голови райдержадміністрації

Переглядів: 606

19.08.2020 відбулася апаратна нарада голови адміністрації Юрія Барабаша з т.в.о. голови районної ради, сільськими головами, головами об’єднаних територіальних громад, керівниками  структурних  підрозділів райдержадміністрації, інших органів виконавчої влади в районі, керівниками установ та організацій району, засобами масової інформації.  

На початку наради Юрій Барабаш привітав усіх присутніх з християнським святом Преображення Господнього або, Яблучним Спасом та днем пасічника - професійним святом бджолярів.                        

***Об’їзджаючи ключові об’єкти Програми Президента «Велике будівництво»  до райдержадміністрації з робочим візитом завітав народний депутат України Сергій Нагорняк та прийняв участь у апаратній нараді райдержадміністрації.      

       На порядок денний наради винесено ряд важливих питань, а саме:  Про виконання місцевих бюджетівПро підготовку підприємств паливно – енергетичного комплексу, житлово – комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо – зимовий період 2020 – 2021 років;  Про готовність закладів освіти до нового навчального року; Про карантинні обмеження для громадян району; Про чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25.10.2020.

 

***Начальник фінансового управління Галина Загребельна доповіла, що за 7 місяців до загального фонду  місцевих бюджетів району мобілізовано 35141,8 тис. грн. власних доходів, прогнозне завдання  7 -ми місяців виконано на 113,0 відс.,  понад план отримано 4056,6 тис. грн.   Темп росту по доходах загального фонду до фактичних надходжень відповідного періоду минулого року  становить  108,3 %.

           Виконання районного бюджету забезпечено в сумі 12622,2 тис. грн., або на 100,6 %.

Сільські бюджети в цілому виконані на 121,4 % (+ 3976,2 тис. грн.). Виконання плану забезпечено усіма сільськими радами.

  До загального фонду  місцевих бюджетів району мобілізовано 37624,5 тис. грн. власних доходів, прогнозне завдання  8 –ми місяців виконано на 97,0 %, до районного бюджету надійшло 13947,1 тис. грн., або 86,7 %.

           Річний план зведеного бюджету району з урахуванням внесених змін станом на 17.08.2020 року виконано  на  48,5 %.  

У серпні поточного року при затвердженому завданні 7664,1 тис. грн. до зведеного  бюджету  району  надійшло доходів  у сумі  2482,7 тис. грн., що становить 32,4  % (до виконання плану необхідно 5181,4 тис. грн.).

***Волицька Ірина, т.в.о. сектору освіти райдержадміністрації у своїй доповіді повідомила, що підготовка навчальних закладів до нового навчального року й роботи в осінньо-зимовий період здійснювалася у відповідності до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», відповідних наказів Управління освіти і науки обласної державної адміністрації а також відповідно до листа МОНУ «Щодо організації роботи ЗЗСО у 2020-2021 н.р.» від 05.08.2020 та Постанови головного санітарного лікаря України від 30.07.2020 №42 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину».  

Розроблені конкретні заходи у навчальних закладах району як до початку нового навчального року так і їх стабільної роботи в опалювальному сезоні, сектором освіти затверджено склад моніторингової групи.

Для задоволення освітніх потреб населення у районі у 2020-2021 навчальному році буде функціонувати 35 закладів загальної середньої та дошкільної освіти. 

Здобуття дошкільної освіти у районі забезпечують 19 дошкільних установ, в т.ч. 1 НВК, усі вони знаходяться в сільській місцевості, у них виховується 326 дітей. Відсоток охоплення дошкільною освітою дітей віком від 3-х років до 6-ти – 97% (обласний показник – 94,9%). Показник охоплення різними формами дошкільної освіти становить 100%. Фактичне число груп – 21, із них 19 - різновікові.

За попередніми даними у закладах загальної середньої освіти району здобуватиме освіту 1169 учнів,

у тому числі: шкіл І ступеня – 3 ( 43 учнів); шкіл І-ІІ ступенів – 1 (62 учнів); шкіл І-ІІІ ступенів – 13 (1064 учнів).

Загалом мережа закладів загальної середньої освіти  району задовольняє потреби жителів регіону.

 

***Керівник апарату Ірина Ментей доповіла, що Постановою Верховної Ради України від 15 липня 2020 року № 795-IX ,,Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році“ на неділю 25 жовтня поточного року призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

Згідно із частиною 8 статті 194 Виборчого Кодексу України в рік проведення чергових місцевих виборів перші місцеві вибори призначаються та проводяться разом з черговими місцевими виборами.    Тому,  постановою Центральної виборчої комісії від 8 серпня 2020 року № 160 ,,Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року“    на 25 жовтня 2020 року  призначено перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.  А вже постановою Центральної виборчої комісії від 14 серпня 2020 року № 176 ,,Про призначення перших виборів депутатів районних рад на 25 жовтня 2020 року“ призначено на цей день іще й вибори депутатів районних рад.

Отже, 25 жовтня виборці Жашківщини  відповідно до своєї виборчої адреси обиратимуть депутатів Черкаської обласної, Уманської районної, Жашківської міської та Баштечківської сільської рад, а також обиратимемо Жашківського міського голову та Баштечківського сільського голову. На території Жашківщини функціонують 40 виборчих дільниць на постійній основі: 39 звичайних та 1 спеціальна, яка розташована в приміщенні Комунального некомерційного підприємства ,,Жашківська центральна районна лікарня“ Жашківської районної ради Черкаської області.

Усю детальну інформацію про виборчі дільниці, як місцеві так і всієї України, можна прочитати на сайті Державний реєстр виборців в екрані ,,Виборчі дільниці та округи“.  Також на сайті ЦВК можна ознайомитися з відповідними постановами щодо виборів.

***Дарина Марущак, спеціаліст Жашківського лабораторного відділення Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомила, що в районі за останній тиждень зареєстровано 8 випадків захворювання на коронавірус. Встановлені контактні особи перебувають на самоізоляції

4 особи, жителі міста, знаходяться на амбулаторному лікуванні на самоізоляції по місцю проживання.

4 особи, жителі сіл району, знаходяться на самоізоляції по місцю проживання.

Одужало 2 особи (жителі  с.Побійна та м.Жашків)

 

Юрій Барабаш, вкотре наголосив, що боротьба з коронавірусом неможлива без участі громадян! Ми всі зараз розуміємо, що все залежить від нас.

В кінці наради головою адміністрації дано ряд доручень, зокрема щодо підготовки до опалювального сезону, виконання місцевих бюджетів, зокрема щодо активізації роботи по забезпеченню стовідсоткового подання громадянами декларацій про доходи від використання земельних часток (паїв) у 2019 році,  посилення контролю за дотриманням карантинних заходів по боротьбі із COVID – 19.« повернутися до списку новин