Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Перше вересня в умовах карантинних обмежень

Переглядів: 606

А школа точно буде?

У МОЗ запевняють, що навчальний рік розпочнеться в усіх школах України, за винятком шкіл у регіонах з "червоним" рівнем епідеміологічної небезпеки.

Ось що з цього приводу каже міністр охорони здоров'я Максим Степанов:      "Навчання в школах, розташованих у регіонах з "червоним" рівнем епідемічної небезпеки, є неможливим. У регіонах з "помаранчевим", "жовтим" і "зеленим" рівнями навчання проходитиме згідно з правилами навчального процесу в школі під час карантину".

На останніх зупинимося детальніше.  Маски, щитки, антисептики. Що з цього потрібно? Усе!

Але треба врахувати, що правила навчального процесу можуть відрізнятися залежно кольору, в який "пофарбовано" ваш регіон.  Наприклад, у школах, розташованих у населених пунктах з "помаранчевим" рівнем епідемічної небезпеки, учителям потрібно носити захисні щитки.

А ось температурний скринінг для вчителів (вище 37,2 градуса – недопуск до роботи), використання антисептиків на вході й ретельне миття рук усіх учасників навчального процесу після кожного уроку є обов'язковими для шкіл, розташованих не тільки в "помаранчевій", а й у "жовтій" і "зеленій" епідеміологічних зонах.

Незалежно від карантину вхід до закладу освіти та пересування ним будуть можливими тільки в масці або респіраторі, однак діти початкових класів можуть перебувати в школі без них (це з оновлених рекомендацій МОЗ).

Для інших учасників навчального процесу під час занять маски та респіратори можна не використовувати, однак вони є обов'язковими під час пересування всередині приміщення.

Перед заняттями вчителі повинні опитати учнів щодо самопочуття та обстежити на предмет ознак респіраторних захворювань.

Якщо в дитини виявили симптоми ГРВІ або коронавірусної хвороби, її слід відвести в окреме приміщення, надіти маску, повідомити батькам про симптоми, за необхідності викликати швидку або мобільну бригаду для тестування.

Після цього дитина повинна перебувати або на самоізоляції, або в лікарні, якщо випадок середньої тяжкості. При підтвердженні в неї Covid-19 весь клас має піти на самоізоляцію.

У туалетах навчальних закладів повинні бути антисептик, рідке мило й паперові рушники (або електросушарки для рук), забороняється використання багаторазових рушників.

Провітрювати класи після кожного заняття слід протягом 10 хвилин. Персонал має бути забезпечено захисними масками з розрахунку: 1 маска на 3 години роботи.

Рекомендації для керівництва навчальних закладів

Перед стартом навчального року засновникам закладів освіти рекомендують забезпечити школи дезінфікувальними та мийними засобами, засобами індивідуального захисту.

Директори закладів повинні обладнати в школах місця для оброблення рук і збору використаних масок та рукавичок, а також створити умови для соціального дистанціювання й попередження скупчення дітей.

Закладам освіти рекомендують:

- відчинити кілька входів до будівлі;

- збільшити відстань між партами;

- використовувати розмітку на підлозі для організованого руху коридорами;

- виділити зони переміщення для учнів різних вікових категорій;

- використовувати великі приміщення, зокрема актові зали, рекреації, коридори, адаптовані для потреб навчання;

- за сприятливих погодних умов проводити заняття на відкритому повітрі;

- установити гнучкий графік початку занять для різних категорій учнів.

Для того, щоб мінімізувати пересування учнів у приміщеннях закладу, рекомендується закріпити за класами окремі навчальні кабінети.

Зокрема, протягом дня можна проводити заняття одного й того самого класу або групи в одній аудиторії/кабінеті, застосовувати модульний підхід для вивчення дисциплін, передбачити в розкладі можливість визначати різний час початку й закінчення занять для різних класів і груп.

Крім того, рекомендується запровадити гнучку структуру навчального року – передбачити можливість змінювати строки канікул, початку та закінчення семестрів залежно від епідеміологічної ситуації.

А харчування в школах буде?

Так, але забороняється його організація за типом "шведського столу" і самообслуговування, а також робота питних фонтанчиків.

Згідно з рекомендаціями МОЗ, під час харчування відстань між столами має становити не менше 1,5 м, а за столом повинні перебувати не більше 4 осіб.

У разі неможливості забезпечити дітей гарячим харчуванням необхідно організувати харчування шляхом роздавання попередньо фасованої харчової продукції.

Що відомо з приводу шкільного транспорту?

Він працюватиме, але, зрозуміло, що з дотриманням карантинних норм.

Так, перевізнику необхідно забезпечити водіїв масками/респіраторами та антисептиками для рук, щодня контролювати їхній стан здоров'я та не допускати до роботи осіб з ознаками гострої респіраторної хвороби й температурою вище 37,2 С.

Салон транспорту необхідно дезінфікувати в кінці робочої зміни. Вхід до салону здійснюється за наявності захисної маски або респіратора. Кількість пасажирів має бути в межах кількості місць для сидіння.
« повернутися до списку новин