Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску, платежів до Пенсійного фонду України

Переглядів: 733

01 вересня голова районної державної адміністрації Юрій Барабаш провів спільну робочу нараду з керіниками ЦОП Жашківської Державної податкової служби Уманського управління ГУ ДПС у Черкаській області, Жашківського районного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) та головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску, платежів до Пенсійного фонду України.

На розгляд наради винесено питання заборгованості з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у 2020 році  та про стан виконання Плану спільних заходів щодо погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та відновлення страхового стажу застрахованих осіб на 2020 рік, затвердженого 15.04.2020.

Заслухано Петухову Л. А., начальника ЦОП Жашківської Державної податкової служби Уманського управління ГУ ДПС у Черкаській області, який зазначив, що заборгованість зі сплати єдиного внеску по Жашківському району на 01.08.2020 становила 7 578,1  тис. грн, у тому числі по юридичних особах заборгованість становила  4 491,8 тис. грн, по фізичних особах-підприємцях – 3 086,3 тис. грн.

         До початку року заборгованість зі сплати ЄСВ збільшилася по юридичних на 235,2 тис. грн., по фізичних особах зменшилась на 25,3 тис. грн.

Найбільшими боржниками зі сплати єдиного внеску є:

1. ПАТ "Жашківський маслозавод" – 2 134,4 тис. грн.;

2. КП "Енергія Росту"  – 42,4 тис. грн.;

3. ТОВ "ВІГ-Жашківський цукровий завод" — 1 787,9 тис. грн.

Станом на 01.08.2020 на виконанні в органах ДВС перебувають вимоги про сплату боргу на загальну суму 3 146,0 тис. грн, в т.ч. по юридичних особах 386,0 тис. грн., по фізичних особах-підприємцях 2 760,0 тис. грн. Також направлено вимог боржникам на загальну суму 432,1 тис. грн.

Від заходів примусового стягнення за 7 місяців 2020 року надійшло 286,14 тис грн.

Ружицький Едуард Миколайович, начальник Жашківського відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, який повідомив, що станом на 01.08.2020 загальна сума заборгованості платників району до головного управління ПФУ становить 256,1 тис. грн.

До початку року загальна сума заборгованості збільшилась на 10,0 тис. грн.

Органами Пенсійного фонду України проводиться робота, спрямована на скорочення обсягів заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України.

З початку року до суду подано 2 позовні заяви про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій на суму 36,1 тис. грн.

В органах ДВС на виконанні перебувають виконавчі документи про стягнення коштів на суму 170,0 тис. грн.

15.04.2020 між головним управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області, Управлінням забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області та Головним управлінням Державної податкової служби у Черкаській області було затверджено План заходів щодо погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та відновлення страхового стажу застрахованих осіб на 2020 рік.

Протягом 7 місяців поточного року вживалися відповідні заходи по виконанню Плану заходів.

Щомісячно проводився аналіз сум заборгованості зі сплати ЄСВ фізичних осіб – підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерського господарства з метою виявлення та коригування помилково нарахованих сум зобов’язань зі сплати єдиного внеску особам, які мають пільги з його сплати (фізичним особам-підприємцям, членам фермерських господарств, які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або

досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу), а також виявлення осіб, які померли, та інших некоректних нарахувань.

Направлено до Жашківського районного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) 2 інформації по 163 боржниках про встановлення факту працевлаштування та отримання пенсійних виплат.

Учасники наради обговорили проблемні питання, які виникають у ході примусового стягнення заборгованості, намітили шляхи їх вирішення.

 

Винесено ряд рішень та доручень до виконання:

Жашківським відділом державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) розглянути можливість:

- першочергового опрацювання вже переданих на виконання виконавчих документів зі стягнення заборгованості по ЄСВ.

ЦОП Жашківської ДПА Уманського управлінню ГУ Державної податкової служби у Черкаській області забезпечити своєчасне подання платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимог про їх сплату та передання для примусового стягнення до органів державної виконавчої служби.

ЦОП Жашківської ДПА Уманського управлінню ГУ Державної податкової служби у Черкаській області, Жашківським відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) провести звірку виконавчих документів по заборгованості зі сплати ЄСВ у вересні 2020 року.

Головному управлінню Пенсійного фонду України в Черкаській області

продовжити проводити аналіз сум заборгованості зі сплати ЄСВ фізичних осіб – підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерського господарства з метою виявлення та коригування помилково нарахованих сум зобов’язань зі сплати єдиного внеску особам, які мають пільги з його сплати (фізичним особам-підприємцям, членам фермерських господарств, які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу), а також виявлення осіб, які померли, та інших некоректних нарахувань.
« повернутися до списку новин