Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

14 грудня вшанували ліквідаторів

Переглядів: 299

 

В Україні згідно з Указом Президента України від 10 листопада 2006 року,  на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС – встановлено Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській  АЕС .

 14 грудня 2017 року Жашківщина вшанувала ліквідаторів на ЧАЕС. Участь у заходах взяли заступник голови районної державної адміністрації Таїсія Федоренко, заступник голови районної ради Людмила Мазур, керівники органів місцевого самоврядування, ліквідатори та постраждалі аварії Чорнобильської катастрофи,  керівники та представники трудових колективів, установ, організацій району, громадськість, учнівська молодь.

«26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, що на Київщині, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа – Чорнобильська аварія. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життями і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. Сьогодні ми згадуємо, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Попри величезну ціну, яку довелося заплатити», - зазначила у своєму зверненні Таїсія Анатоліївна.

Присутні  вшанували  героїчні вчинки наших земляків, які загинули під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС  хвилиною мовчання та покладанням квітів до Пам’ятного знаку чорнобильцям.

Цього ж дня відбувся «круглий стіл» у районній бібліотеці, де ліквідатори мали можливість поспілкуватися та поділитися своїми проблемами. Заступник голови райдержадміністрації Таїсія Федоренко вручила подяку Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Володимиру Гайдту.« повернутися до списку новин