Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

23.09.2020 Робоча зустріч на тему: «Запобігання та протидії булінгу у навчальних закладах»

Переглядів: 881

Робоча зустріч  на тему: «Запобігання та протидії булінгу у навчальних закладах».

 

         23 вересня 2020 року відбулась робоча зустріч за участю начальника Служби у справах дітей Жашківської РДА Романа Сулими, заступника начальника відділу «Жашківське бюро правової допомоги» Уманського МЦ з надання БВПД Алли Лавренюк, директора  Жашківського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ірини Коваль та  начальника Жашківського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області капітана внутрішньої  служби Максима Піддубняка .      

          В ході бесіди було обговорено зміни у законодавстві, а саме:  19 січня 2019 року набув чинності Закон України від 18.12.2019 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».  Зокрема в ст.. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначено, що булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого та тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

А діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення,                         -тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

         Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років та                            тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною другою зазначеної статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років,                                      - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Також обговорено план реалізації інформаційної роз’яснювальних заходів щодо запобігання та протидії булінгу у навчальних закладах, зокрема форми і методи донесення до широкої аудиторії про мету та завдання цих заходів, розповсюдження  інформаційних та методичних матеріалів. Зміни до законодавства щодо протидії булінгу та плану проведення правопросвітницьких заходів, щоб вкотре звернути увагу на проблему  БУЛІНГУ  в країні.

Саме згуртованість надає більші можливості в досягненні будь яких цілейТак, протягом поточного року було проведено низку спільних правопросвітницьких заходів, у тому числі спрямованих на захист прав дитини та підвищення рівня правової обізнаності громадян м. Жашків та Жашківського району. Досягнуто домовленості щодо співпраці  з питань захисту прав громадян.                      

 « повернутися до списку новин