Жашківська районна державна адміністрація

Вшанування пам’яті жертв та постраждалих від голодомору

Переглядів: 123

Щороку в четверту суботу листопада Україна у жалобі схиляє голову перед нашими співвітчизниками – жертвами голодомору 1932-1933рр., який  назавжди увійшов в нашу історію як велика трагедія, наслідки якої затьмарили своєю жахливістю навіть воєнні лихоліття. Це не просто історична минувшина, а незагоєна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь.

Сумні спогади про трагічні сторінки історії щемливо торкаються сердець кожного з нас. Сьогодні, нажаль, ми не можемо повернути час назад та виправити ті лихі події далеких 1932-1933 років. Та наш синівський обов’язок – зробити все, аби зболена пам'ять про заморених голодом, розстріляних, закатованих була живою для нинішніх та прийдешніх поколінь, аби ніколи не допустити подібного на нашій українській землі та в світі, берегти мир і спокій, жити у злагоді і порозумінні.

Багату щедрими плодоносними нивами Жашківщину не оминула страшна коса мору 1932-1933 років. Кожне село чи місто нашого краю навіки втратило частину своєї історії, яку не змогли продовжити загублені голодом душі…

 Гідно вшанувати пам’ять жертв та постраждалих від голодомору – це наш моральний борг і громадянський обов’язок. У ці скорботні дні схилімо голови перед світлою пам'яттю тих, хто потрапив у грізні жорна тоталітарного режиму, кого забрала голодна смерть. Хай же згадка про всіх невинно загиблих згуртує нас, живих, додасть сил та волі, мудрості й наснаги для зміцнення та подальшої розбудови квітучої держави, розвитку демократії, вільного життя кожної людини.

27.11.2020, напереддень Дня пам'яті жертв та постраждалих від голодомору заступник голови райдержадміністрації Галина Загребельна, міський голова Ігор Цибровський, трудові колективи установ та організацій вшанували пам'ять жертв голодомору покладанням квітів до пам'ятного знака. « повернутися до списку новин