Жашківська районна державна адміністрація

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Переглядів: 35

 

14 грудня в Україні традиційно відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС — людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію 20 століття. Ця пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлення про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертого енергоблоку ЧАЕС.

Роботи з спорудження захисної оболонки над зруйнованим реактором були надзвичайно небезпечні та ризиковані. Захисну оболонку, яка отримала назву Саркофаг (об’єкт “Укриття”), було створено за надзвичайно короткий проміжок часу – шість місяців. Зважаючи на методи, які були застосовані для спорудження Саркофагу, радіаційні умови довкілля та функції, що зараз виконує цей об’єкт – можна з упевненістю стверджувати, що аналогів цьому об’єкту в світі нема. Укриття було збудоване добровольцями та мобілізованими солдатами, яких сьогодні називають ліквідаторами.

Ми глибоко вдячні всім учасникам ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття, які виявили героїзм, самовідданість та мужність в тих екстремальних обставинах.

Низько схиляємо голови перед тими, хто усвідомлено й жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий обов'язок перед рідною землею і перед рідним народом – зупинив розширення катастрофи, унеможливив її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України. Обов’язок кожного з нас – пам’ятати про це й підтримувати тих, до кого у сім’ю прийшла чорнобильська біда.

Дякуємо усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС Жашківщини, які усвідомлюючи велику небезпеку для свого життя і здоров’я, працювали в зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду, тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції і зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Щиро бажаю всім Вам та Вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з Вами буде людська подяка за Вашу мужність, героїзм!

 

Голова                                                        Юрій БАРАБАШ 

 

 « повернутися до списку новин