Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Життя прожити – не поле перейти…

Переглядів: 698

Вже минуло 74 роки з тієї травневої ночі, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша. Все далі відходять грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів… Якою дорогою ціною далася ця перемога! Скільки життів, забрала та страшна війна! Скільки доль зруйнувала вона!

7 травня 2019 року в центральній районній бібліотеці відбувся захід «Життя прожить – не поле перейти» з нагоди 74 річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

«Друга світова війна стала найбільш кривавою в історії людства. Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв. Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати українців і громадян України інших національностей упродовж 1939–1945 років», - зазначив Юрій Барабаш.

Хвилиною мовчання вшанували захисників нашої Батьківщини, які загинули на воєнних фронтах.

Концертну програму подарували: народний аматорський чоловічий ансамбль (керівник Володимир Гребенюк),  народний аматорський жіночий ансамбль (керівник Володимир Гребенюк), Інна Ніколенко та дитячий ансамбль «Джерельце» дитячої музичної школи (керівник Людмила Почтаренко), народний аматорський хоровий колектив «Ветеран» (керівник Віктор Дубик).

Присутні мали можливість переглянути презентацію документального фільму про Жашківщину в роки Другої світової війни, де розповідається про період окупації нашого району у 1941-1944 роках на основі архівних матеріалів і спогадів очевидців. Автори фільму Олександр Тютюнник та Богдан Балко.

 

 

 
« повернутися до списку новин