Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Очільник області особисто контролює перебіг ліквідації наслідків негоди на Черкащині

Переглядів: 337

1

 

Максимально виплатити фінансову допомогу жителям районів, що постраждали від негоди, вже до кінця тижня. Таке доручення дав обласний керманич на координаційній нараді в ОДА. Як наголосив Юрій Ткаченко, у пріоритеті мають бути соціально незахищені люди.

Керівники районів, що опинилися в епіцентрі негоди 1 липня, відзвітували голові ОДА про перебіг відновлювальних робіт. Зокрема, вона завдала найбільше збитків Золотоніщині та Чорнобаївщині.

– Золотоніський район відбудовується швидше, там краще організована ця робота, – підсумував Юрій Ткаченко. – Водночас у Чорнобаївському районі від минулої п’ятниці, коли я провів там виїзне засідання регіональної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, помітна активізація. Зі свого боку ми знайшли ресурс, аби допомогти з накриттям багатоквартирних будинків у селищі Чорнобай, як і обіцяно мешканцям. Я вдячний за допомогу керівництву «Черкасиобленерго». Тривають роботи і в поліклініці Чорнобаївського центру первинної медичної спеціалізованої допомоги. Загалом у постраждалих районах працюють бригади будівельників із усієї Черкащини.

Очільник області звернувся до місцевих владців, аби вже цього тижня ті виплатили населенню фінансову допомогу на відбудову осель. Також в ОДА до п’ятниці чекають проектно-кошторисну документацію з експертизою щодо об’єктів соціальної інфраструктури.

– Без цього ми не зможемо отримати кошти з резервного фонду державного бюджету, – зауважив Юрій Ткаченко. – Слід подбати і про постраждалих сільгоспвиробників. Зокрема, розглянути можливі компенсатори: відтермінування чи зменшення орендної плати тощо. Їхні пропозиції ми також спрямуємо до Кабміну.

Нагадаємо, за попередніми підрахунками, негода завдала Черкащині збитків на понад 400 млн грн. За класифікатором, це – надзвичайна ситуація регіонального рівня.« повернутися до списку новин