Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Жашківська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості

СТРУКТУРА РАЙОННА ФІЛІЯ ЧЕРКАСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ

Директор Жашківська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості  - Штунь Марія Антонівна  тел.: 6-01-80

Заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг - Кравець Олена Миколаївна тел.: 6-14-28

Заступник начальника відділу - Волинець Наталія Михайлівна  тел.: 6-14-28

Відділ взаємодії з роботодавцями

Начальник відділу - Щедріна Тетяна Леонтіївна тел.: 6-34-37

ГРАФІК

особистого прийому громадян

керівництвом Жашківської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості

 

№ п/п

Назва центру зайнятості

Адреса центру зайнятості, контактний телефон

 

Директор

 

 

дні/години

Заступник

директора

 

дні/години

Юрисконсульт

 

 

дні/години

1

Жашківська районна філія ЧОЦЗ

вул. Перемоги, 2

тел. (0-247) 6-14-28

Понеділок,

п’ятниця

09.00 –12.00

 

Вівторок, четвер

9.00-12.00

Середа

9.00-12.00

ГРАФІК

роботи щоденної «гарячої» телефонної лінії базових центрів зайнятості

№ п/п

Назва центру зайнятості

№ телефону

«гарячої» лінії

ПІБ, посада

відповідального спеціаліста

1

Жашківська районна філія ЧОЦЗ

(0-247) 6-14-28

Кравець Олена Миколаївна,

заступник директора

 

Про стан ринку праці Жашківського району за січень-вересень  2020 року

    Протягом  січня-вересня  2020 року надано статус безробітного 799 особам, (за січень-серпень 2019 року - 636 осіб). Всього мали статус безробітного протягом січня-вересня 2020 року – 1533 особи, протягом січня-вересня 2019 року -1337 осіб.

   Станом на  1 жовтня 2020 року  в районній філії перебуває на обліку 546 зареєстрованих безробітних, з них проживають у сільській місцевості –297, станом на 01.10.2019 р. 406 зареєстрованих безробітних, з них жителі села – 223.

   Про наявність вакансій прозвітувало 154 роботодавці, які подали до районної філії  912 вакансій. Середній розмір зарплати заявленої у вакансіях становить – 5536 грн.

   Протягом січня-вересня 2020 року в районній філії перебувало на обліку 74 особи з обмеженими фізичними можливостями, з них 72 отримували допомогу по безробіттю. Працевлаштовано 18 осіб, 5 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 3 особи проходили професійне навчання.

   Протягом січня-вересня  2020 року  соціальні послуги в службі зайнятості отримували 435 молодих людей у віці до 35 років, частка молоді становить  28,4 відсотка. Зокрема, працевлаштовано за направленням служби зайнятості 131 осіб, 46 осіб проходило професійне навчання , 45 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

    Протягом січня-вересня  2020 року до районної філії за пошуком роботи  звернулись 24 учасників антитерористичної операції, всього перебувало на обліку 56 учасників АТО,ООС з них отримували допомогу по безробіттю 52 особи. Станом на 1 жовтня  2020 року 18 учасників  АТО,ООС перебувають на обліку в районній філії , з них 16 отримують допомогу по безробіттю, середній розмір допомоги по безробіттю серед учасників АТО ,ООС становить  7181 грн, працевлаштовано 16 осіб, в т.ч. за направлення філії  12 осіб, 3 особи проходили професійне навчання  2 особи брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

   Протягом січня-вересня 2020 року працевлаштовано на підприємства та організації 567 зареєстрованих безробітних громадян та 253 особи до надання статусу безробітного.

    У зменшенні напруженості на ринку праці важливу роль відіграє система підготовки та перепідготовки кадрів, в тому числі за індивідуальними програмами навчання безпосередньо на виробництві для потреб роботодавців. Надання соціальних послуг з професійного навчання, в першу чергу, було спрямовано на організацію професійного навчання безробітних, які не мають професії, або займали робочі місця, які не потребують професійної підготовки, та підвищення кваліфікаційного розряду робітників з числа безробітних, які тривалий час перебувають на обліку, розширення профілю, компетенції шляхом стажування або спеціалізації безробітних. Перенавчання  безробітних здійснюється згідно потреб у кваліфікованих кадрах для підприємств району під конкретні замовлення роботодавців з подальшим працевлаштуванням на цих підприємствах.  Протягом  січня-вересня 2020 року 185  безробітних проходили підвищення кваліфікації.

    Для забезпечення тимчасової зайнятості під час пошуку роботи та надання можливості додаткового заробітку спільно з місцевими органами влади та підприємствами району службою зайнятості організовуються  та проводяться громадські роботи. Протягом січня-вересня  2020 року 212 осіб взяли участь в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру .

   Проблему дисбалансу на ринку праці можна вирішити лише за умови відповідної профорієнтаційної роботи, насамперед, серед молоді. Пріоритетом залишається популяризація актуальних на ринку праці професій, що забезпечить працевлаштування з довгостроковою перспективою та гідними умовами праці. Зараз спостерігається попит на кваліфікованих робітників у промисловості, в районі не вистачає фрезерувальників, токарів, швей, електриків. У сільській місцевості відчувається нестача кваліфікованих працівників агропромислового комплексу та медичних працівників. Профорієнтаційна робота працівників центру зайнятості  направлена  насамперед на молодь, як найбільш уразливу групу населення, містить комплексні масові заходи навчального та тренінгового характеру, які допомагають у виборі майбутньої професії з урахуванням потреб регіонального ринку праці. За січень- вересень 2020 року надано 3164 профорієнтаційних послуг.

   Станом на 1 жовтня  2020 року з числа 546 зареєстрованих безробітних, які перебували на обліку в службі зайнятості, допомогу по безробіттю отримують  513 осіб. Чисельність отримувачів допомоги з безробіття у порівнянні з відповідною датою 2019 року збільшилася  на 139 осіб.

                                            Напередодні опалювального сезону

 

        Напередодні опалювального сезону, як завжди, виникає потреба в кваліфікованих кадрах.  Щорічно підвищують свою кваліфікацію та проходять професійне навчання більше 40 зареєстрованих безробітних Жашківської районної філії, і саме це допомагає їм залишатися затребуваними у своїй сфері. Адже, роботодавці віддають перевагу тим шукачам роботи, які підвищили кваліфікацію та отримали допуск до виконання робіт з підвищеною            небезпекою.

    З 25 вересня 2020 року Жашківською районною філією Черкаського обласного центру зайнятості розпочато професійне навчання  на базі

Рівненського центру ПТО ДСЗ в кількості 16 осіб за напрямком «Спеціальне навчання та щорічна перевірка знань з питань охороним праці для операторів котельні» 7 осіб пройдуть перепідготовку за професією «Оператор котельні» та 9 осіб за професією «Машиніст (кочегар) котельні».

       На  курсах слухачі ознайомляться з загальними відомостями про правові та організаційні основи охорони праці , вимоги безпеки праці під час експлуатації та ремонту котельної установки,  з інструкціями з охорони праці для персоналу котельні.

   При організації професійного навчання  безробітних  , головні зусилля та увага спрямовані на задоволення потреб роботодавців, їх замовлення щодо підготовки кваліфікованих працівників. 

 

Директор                                                                                           М.Штунь

                      

 

 

 

 

 

 

 

 

Про стан ринку праці Жашківського району за січень-серпень 2020 року

 

    Протягом  січня-серпня 2020 року надано статус безробітного 712 особам, (за січень-серпень 2019 року - 574 особи). Всього мали статус безробітного протягом січня-серпня 2020 року – 1446 осіб, протягом січня-серпня 2019 року -1275 осіб.

   Станом на  1 вересня 2020 року  в районній філії перебуває на обліку 5762 зареєстрованих безробітних, з них проживають у сільській місцевості –339, станом на 01.09.2019 р. 410 зареєстрованих безробітних, з них жителі села – 228.

   Про наявність вакансій прозвітувало 147 роботодавців, які подали до районної філії  863 вакансій. Середній розмір зарплати заявленої у вакансіях становить – 5494 грн.

   Протягом січня- серпня 2020 року в районній філії перебувало на обліку 71 осіба з обмеженими фізичними можливостями, з них 69 отримували допомогу по безробіттю. Працевлаштовано 14 осіб, 5 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 2 особи проходили професійне навчання.

   Протягом січня-серпня  2020 року  соціальні послуги в службі зайнятості отримували 406 молодих людей у віці до 35 років, частка молоді становить  28,1 відсотків. Зокрема, працевлаштовано за направленням служби зайнятості 119 осіб, 46 осіб проходило професійне навчання , 45 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

    Протягом січня-серпня 2020 року до районної філії за пошуком роботи  звернулись 21 учасників антитерористичної операції, всього перебувало на обліку 53 учасників АТО,ООС з них отримували допомогу по безробіттю 50 осіб. Станом на 1 вересня  2020 року 18 учасників  АТО,ООС перебувають на обліку в районній філії , з них 18 отримують допомогу по безробіттю, середній розмір допомоги по безробіттю серед учасників АТО ,ООС становить  6193 грн, працевлаштовано 16 осіб, в т.ч. за направлення філії  12 осіб, 3 особи проходили професійне навчання  2 особи брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

   Протягом січня-серпня 2020 року працевлаштовано на підприємства та організації 511 зареєстрованих безробітних громадян та 246 осіб до надання статусу безробітного.

    У зменшенні напруженості на ринку праці важливу роль відіграє система підготовки та перепідготовки кадрів, в тому числі за індивідуальними програмами навчання безпосередньо на виробництві для потреб роботодавців. Надання соціальних послуг з професійного навчання, в першу чергу, було спрямовано на організацію професійного навчання безробітних, які не мають професії, або займали робочі місця, які не потребують професійної підготовки, та підвищення кваліфікаційного розряду робітників з числа безробітних, які тривалий час перебувають на обліку, розширення профілю, компетенції шляхом стажування або спеціалізації безробітних. Перенавчання  безробітних здійснюється згідно потреб у кваліфікованих кадрах для підприємств району під конкретні замовлення роботодавців з подальшим працевлаштуванням на цих підприємствах.  Протягом  січня-серпня 2020 року 169  безробітних проходили підвищення кваліфікації.

    Для забезпечення тимчасової зайнятості під час пошуку роботи та надання можливості додаткового заробітку спільно з місцевими органами влади та підприємствами району службою зайнятості організовуються  та проводяться громадські роботи. Протягом січня-серпня 2020 року 202 особи взяли участь в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру .

   Проблему дисбалансу на ринку праці можна вирішити лише за умови відповідної профорієнтаційної роботи, насамперед, серед молоді. Пріоритетом залишається популяризація актуальних на ринку праці професій, що забезпечить працевлаштування з довгостроковою перспективою та гідними умовами праці. Зараз спостерігається попит на кваліфікованих робітників у промисловості, в районі не вистачає фрезерувальників, токарів, швей, електриків. У сільській місцевості відчувається нестача кваліфікованих працівників агропромислового комплексу та медичних працівників. Профорієнтаційна робота працівників центру зайнятості  направлена  насамперед на молодь, як найбільш уразливу групу населення, містить комплексні масові заходи навчального та тренінгового характеру, які допомагають у виборі майбутньої професії з урахуванням потреб регіонального ринку праці. За січень-серпень 2020 року надано 2819 профорієнтаційних послуг.

   Станом на 1 вересня 2020 року з числа 572 зареєстрованих безробітних, які перебували на обліку в службі зайнятості, допомогу по безробіттю отримують  534 особи. Чисельність отримувачів допомоги з безробіття у порівнянні з відповідною датою 2019 року збільшилася  на 168 осіб.

 

Щоб досягти успіху  треба вірити в те, що ми на нього здатні.

 

 

 

 

Служба зайнятості пропонує унікальні можливості

Черкаська обласна служба зайнятості відновлює особистий прийом громадян в умовах адаптивного карантину

 

З метою сприяння працевлаштуванню населення, після вимушеної перерви, спричиненою поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, з 11 серпня поточного року базові центри зайнятості та філії Черкаського обласного центру зайнятості відновлять особистий прийом громадян.

         Прийом громадян здійснюватиметься обов’язково із дотриманням усіх санітарних та протиепідемічних заходів, рекомендованих Міністерством охорони здоров’я України.

         Тим, хто планує особисто відвідувати структурні підрозділи обласної служби зайнятості, необхідно знати:

 • відвідувачі допускатимуться до установи тільки в респіраторі, або захисній масці;
 • очікування відбуватиметься ззовні приміщення з дотриманням принципів соціального дистанціювання (1,5 м);
 • на вході до приміщення необхідно зробити дезінфекцію рук у спеціально організованому для цього місці спиртовмісними антисептиками;
 • зареєстрованим безробітним зателефонують фахівці служби зайнятості та повідомлять про заплановані відвідування.

Також нагадуємо, що безробітні, які були зареєстровані під час карантину дистанційно, повинні під час особистого відвідування подати оригінали своїх документів.

Обслуговування представників фірм і компаній, які звертаються з метою подання інформації про актуальні вакансії чи отримання інших послуг, проводитиметься із дотриманням дистанційних обмежень (одна особа на 10м площі приміщення).

Професійна команда Черкаської обласної служби зайнятості відкрита для кожного, хто потребує фахової консультації та підтримки.

Довідково: контактні телефони філій обласного центру зайнятості та базових центрів зайнятості Черкаської області можна переглянути за покликанням:

30 ЛИПНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

   Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.

  Незважаючи на здійснення певних зусиль з боку держави в напрямку протидії торгівлі людьми – прийняття та виконання Комплексної програми протидії торгівлі людьми, проблема торгівлі людьми залишається актуальною і це негативне явище має стійкі тенденції до поширення.

   Причини, з яких люди потрапляють до рабства – низький рівень життя, бажання заробити, а також нездатність адекватно оцінити пропозиції роботи від прихованих «работорговців».

   Злочин «торгівля людьми» зазвичай прихований. Його жертви не хочуть згадувати й переповідати пережиті ними жахіття. І все-таки постраждалим жінкам психологічно дещо простіше, ніж чоловікам, розповісти, що з ними сталося. А постраждалих чоловіків, стає дедалі більше, але вони соромляться звертатися до спеціальних служб.

   Серед постраждалих не лише молодь. Тут немає вікових обмежень. У бродяжництво та жебракування, наприклад, втягують як дітей, так і літніх людей.

   Поняття «торгівля людьми» набуває нового змісту. Якщо раніше йшлося здебільшого про сексуальне рабство, то сьогодні воно увібрало в себе широкий спектр форм: від трудової експлуатації до нелегальної трансплантації органів.

   Під експлуатацією людини в цій статті слід розуміти всі форми сексуальної експлуатації, використання в порнобізнесі, примусову працю або примусове надання послуг, рабство або звичаї подібні до рабства, підневільний стан, залучення в боргову кабалу, вилучення органів, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, примусову вагітність, втягнення у злочинну діяльність.

   Як правило, злочин починається з того, що торгівці людьми пропонують своїм майбутнім жертвам привабливі можливості працевлаштування. У багатьох випадках особа дізнається про дійсні «умови договору» лише після своєї появи в місці призначення, коли в неї відбирають паспорт, вдаються до фізичного та психічного насильства щодо неї, вимагають відробити гроші, витрачені на оформлення документів, віз та проїзних квитків.

    Відповідно до сучасного визначення «торгівлі людьми» вона визначається і без ознаки перетинання державних кордонів. Адже є велика кількість випадків «внутрішньої» торгівлі людьми, що відбувається під час переміщення людей з одного регіону в інший у межах однієї країни. Такі особи страждають від насильства не менше тих, кому доводиться перетинати кордон.

   Аби уникнути біди в майбутньому та не потрапити в рабство, слід дослухатись до порад фахівців:

- нікому не довіряйте ваш паспорт. Документи, що засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас;

- залиште вдома, своїм друзям чи близьким детальну інформацію про своє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого закордонного паспорту і контракту;

- якщо Ви плануєте взяти шлюб з іноземним громадянином (громадянкою), скористайтеся порадами юриста чи фахівців посольств країни, в якій Ви плануєте жити, стосовно Ваших прав та прав Ваших дітей, народжених за кордоном та в Україні. А також пам’ятайте, що фіктивний шлюб – порушення закону. Це може стати причиною Вашого ув’язнення або депортації (видворення з країни);

- не забудьте з'ясувати номери телефонів українських посольств та консульських представництв у країні, до якої Ви виїжджаєте. Якщо Ви опинилися у скрутній ситуації, залишилися без паспорту або Вам хтось загрожує, - звертайтесь до представників посольств своєї країни;

- скористайтесь послугами неурядових організацій та служб, які активно працюють в зарубіжних країнах, надаючи допомогу особам, які опинились у складному становищі;

- зверніть увагу на те, що термін перебування на території іноземної держави зазначений у Вашій візі. Порушення візового режиму унеможливлює Ваш наступний виїзд за кордон;

- не забувайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном.

   Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Отже, боротьба із цим злочином, порушенням прав людини в сучасному світі вимагає об'єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни.

 

Заступник директора                                                                                   О.Кравець

Опалат 61428

Державна підтримка роботодавцям

та фізичним особам - підприємцям Жашківщини.

23.07.2020

Для виплати допомоги по частковому безробіттю уряд виділив 4,7 млрд. грн.

«На сьогодні програма надання допомоги по частковому безробіттю роботодавцям з числа малого та середнього підприємництва, а також фізичним особам – підприємцям , які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами в Жашківському районі активно працює», – повідомила заступник директора Жашківської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Олена Кравець. Ця державна програма спрямована, насамперед, на збереження робочих місць, а надалі – стимулювання активності та відновлення бізнесу після завершення дії обмежувальних заходів із протидії поширенню коронавірусної інфекції.

Кошти надаються роботодавцям для здійснення виплат працівникам у разі втрати ними частини зарплати внаслідок зупинення чи скорочення діяльності підприємства внаслідок карантину. Програма діє в період карантину та протягом 30 днів після його закінчення.

  Механізм та критерії надання допомоги з причини часткового безробіття на період карантину визначені постановою Кабміну від 22 квітня 2020 р. № 306 «Про затвердження Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

          Безпосередньо сама допомога на період карантину надається за кожну годину, на яку працівникові скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, з розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові відповідного розряду. Розмір допомоги не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

         «Станом на 21 липня цього року до філії  надійшло  від роботодавців та фізичних осіб підприємців 143 пакети документів, з них обласний центр зайнятості ухвалив позитивні рішення про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину по 142 пакетам. За результатами прийнятих рішень 14 роботодавців на 134 найманих працівників та 131 фізична особа- підприємець, які тимчасово залишилися без роботи на період карантину, отримали допомогу по частковому безробіттю в сумі майже 1,5 млн. грн.», – зазначила Тетяна Щедріна – начальник відділу взаємодії з роботодавцями Жашківської РФ Черкаського ОЦЗ.

Державна служба зайнятості готова до співпраці, адже основна мета – це допомогти роботодавцям максимально зберегти робочі місця, працівникам– мати роботу, а державі– попередити підвищення рівня безробіття.

              Про використання освітніх платформ

 Сьогодні служба зайнятості є майданчиком надання широкого

 спектру послуг, зокрема й через електронні сервіси.

 У Жашківській районній філії Черкаського обласного    центру зайнятості в липні місяці пройшов інформаційний

вебінар щодо презентації доступу до безкоштовних

навчальних освітніх онлайн-платформ, які допомагають розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, а також отримати нові знання для професійного зростання та саморозвитку. Фахівець з профорієнтації відділу надання соціальних послуг Тетяна Опалат повідомила безробітних про можливість навчатись безкоштовно на базі освітньої платформи Coursera (https://www.coursera.org/). Мета ініціативи – допомогти працездатним працівникам розвивати додаткові знання та навички для працевлаштування. Цей новий, ефективний і економічний спосіб навчання стає все більш доступним через Інтернет.

       Не секрет, що онлайн-курси Coursera починаючи з 2016 року вже не є безкоштовними. Щоб отримати доступ до завдань на оцінку, потрібно заплатити, а вчитися на основі самих лише відеолекцій малоефективно. Окремі повністю безкоштовні курси залишилися, але як знайти їх, якщо відповідної опції в каталозі на їх сайті просто немає? Служба зайнятості пропонує список з більш ніж 1150 онлайн-курсів, що і досі абсолютно безкоштовно доступні на Coursera.

       Кожен курс Coursera викладають фахівці з кращих університетів і навчальних закладів світу, курси охоплюють різні галузі: гуманітарні науки, медицину, психологію, підприємництво, економіку, ІТ - технології, інформатику тощо. Шукайте цікаві вам дисципліни і ловіть момент поки ці курси залишаються безкоштовними.

       Залишаються доступними також наступні безкоштовні електронні сервіси служби зайнятості:

Більш детальніше ознайомитися з умовами безкоштовного онлайн навчання можна за помиланням: https://chk.dcz.gov.ua/node/7113.

 

 Заступник директора                                                                              О.Кравець

 

Опалат 61428

 Зберегти працівників- підтримати малий та середній бізнес

 

Покрокова інструкція: як підприємцю без найманих працівників отримати допомогу по частковому безробіттю

Допомога по частковому безробіттю на період карантину може виплачуватися  фізичним особам-підприємцям, які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами, тобто сплачували єдиний соціальний внесок.

Такі зміни стали можливими завдяки урядовим ініціативам, а саме - ухваленню Постанови КМУ від 03.06.2020 № 453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Служба зайнятості презентує покрокову інструкцію: як ФОПу без найманих працівників отримати допомогу по частковому безробіттю.  Усього шість простих кроків.

 1. Зверніться до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ упродовж 90 днів з моменту  зупинення чи скорочення діяльності.
 2. Далі – підготуйте необхідний пакeт документів:
 • заява на отримання допомоги в довільній формі;
 • копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;
 • довідка про сплату ЄВ за останніх 6 місяців;
 • відомості до Додатку 2 Порядку.

3. Оригінали документів подайте  до центру зайнятості.  Як це можна зробити? В один із зручних для вас способів – або поштою, або ж через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості.

4. Упродовж трьох робочих днів центр зайнятості перевіряє документи. Якщо ж є помилки чи неточності, наші спеціалісти повідомлять про це. Ви матимете 5 днів, щоб подати новий або виправлений пакет документів.

5. Рішення щодо надання допомоги приймає обласний чи Київський міський центр зайнятості.

6. Після одержання коштів на свій рахунок центр зайнятості переказує їх фізичній особі-підприємцю.

Нагадуємо: допомога по частковому безробіттю не оподатковується.  Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ, але не більше мінімальної заробітної плати (4 723 грн.) на місяць. Допомога надається на період  зупинення чи скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Довідково: Відповіді на актуальні питання про отримання допомоги по частковому безробіттю можна отримати на сайті Черкаського обласного центру зайнятості за посиланнями:

https://chk.dcz.gov.ua/node/6933

https://chk.dcz.gov.ua/novyna/na-zakonodavchomu-rivni-udoskonaleno-proceduru-otrymannya-dopomogy-po-chastkovomu-0

або за телефоном 63-95-34 (відділ організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості).

                          Як  отримати доступ  до  безкоштовних освітніх програм

               Виплати по частковому безробіттю: статистика й очікувані зміни

 

 Про стан ринку праці Жашківського району за січень-квітень 2020 року 

     

 

Обсяги пропозиції

робочої сили на зареєстрованому ринку праці ПРАЦІ

    Так у січні-квітні 2020 року надано статус безробітного 380 особам, (за січень-квітень 2019 року - 356 особам). Всього мали статус безробітного протягом січня-квітня 2020 року – 1114 осіб, протягом січня-квітня  2019 року - 1057 осіб.

   Станом на  1 травня 2020 року  в районній філії перебуває на обліку 656 зареєстрованих безробітних, з них проживають у сільській місцевості –403 (станом на 01.05.2019 р.¾ 519 зареєстрованих безробітних, з них жителі села – 309).

 

 

 

 

 

 

Попит на

робочу силу

Про наявність вакансій прозвітувало 88 роботодавців, які подали до районної філії  547 вакансій. Середній розмір зарплати заявленої у вакансіях становить – 5479,9грн.

 

 

 

Робота з інвалідами

 Протягом січня-квітня 2020 року в районній філії перебувало на обліку 50 осіб з обмеженими фізичними можливостями, з них 47 отримували допомогу по безробіттю. Працевлаштовано 8 осіб, 4 особи брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 2 особи проходили професійне навчання.

 

 

 

Безробітна                  молодь

   Протягом січня-квітня 2020 року  соціальні послуги в службі зайнятості отримували 307молодих людей у віці до 35 років, частка молоді становить  27,6 відсотків. Зокрема, працевлаштовано за направленням служби зайнятості 90 осіб, 46 осіб проходило професійне навчання , 38 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

 

 

Учасники АТО

 

   Протягом січня-квітня 2020 року до районної філії за пошуком роботи  звернулись 11 учасників антитерористичної операції, всього перебувало на обліку 43 учасників АТО,ООС з них отримували допомогу по безробіттю 40 осіб. Станом на 1 травня  2020 року 19 учасники  АТО,ООС перебувають на обліку в районній філії , з них 17 отримують допомогу по безробіттю, середній розмір допомоги по безробіттю серед учасників АТО ,ООС становить  4995 грн, працевлаштовано 12 осіб, в т.ч. за направлення філії  10 осіб, 3 особи проходили професійне навчання  2 особи брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

 

 

Працевлаштування громадян

   Протягом січня-квітня 2020 року працевлаштовано на підприємства та організації 335 зареєстрованих безробітних громадян та 207 осіб до надання статусу безробітного.

 

 

 

 

 

Організація професійного навчання незайнятих громадян

    У зменшенні напруженості на ринку праці важливу роль відіграє система підготовки та перепідготовки кадрів, в тому числі за індивідуальними програмами навчання безпосередньо на виробництві для потреб роботодавців. Надання соціальних послуг з професійного навчання, в першу чергу, було спрямовано на організацію професійного навчання безробітних, які не мають професії, або займали робочі місця, які не потребують професійної підготовки, та підвищення кваліфікаційного розряду робітників з числа безробітних, які тривалий час перебувають на обліку, розширення профілю, компетенції шляхом стажування або спеціалізації безробітних. Перенавчання  безробітних здійснюється згідно потреб у кваліфікованих кадрах для підприємств району під конкретні замовлення роботодавців з подальшим працевлаштуванням на цих підприємствах.  Протягом  січня-квітня 2020 року 169  безробітних проходили підвищення кваліфікації.

 

 

Залучення до громадських робіт

   Для забезпечення тимчасової зайнятості під час пошуку роботи та надання можливості додаткового заробітку спільно з місцевими органами влади та підприємствами району службою зайнятості організовуються  та проводяться громадські роботи. Протягом січня-квітня 2020 року 153 осіб взяли участь в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру .

 

 

 

 

 

 

Профорієнтаційні постуги

  Проблему дисбалансу на ринку праці можна вирішити лише за умови відповідної профорієнтаційної роботи, насамперед, серед молоді. Пріоритетом залишається популяризація актуальних на ринку праці професій, що забезпечить працевлаштування з довгостроковою перспективою та гідними умовами праці. Зараз спостерігається попит на кваліфікованих робітників у промисловості, в районі не вистачає фрезерувальників, токарів, швей, електриків. У сільській місцевості відчувається нестача кваліфікованих працівників агропромислового комплексу та медичних працівників. Профорієнтаційна робота працівників центру зайнятості  направлена  насамперед на молодь, як найбільш уразливу групу населення, містить комплексні масові заходи навчального та тренінгового характеру, які допомагають у виборі майбутньої професії з урахуванням потреб регіонального ринку праці. За січень-квітень 2020 року надано 2290 профорієнтаційних послуг.

 

 

Використання коштів ФЗДССУ на матеріальне забезпечення безробітних

   Станом на 1 травня 2020 року з числа 656 зареєстрованих безробітних, які перебували на обліку в службі зайнятості, допомогу по безробіттю отримують  596 осіб. Чисельність отримувачів допомоги з безробіття у порівнянні з відповідною датою 2019 року збільшилася  на 127 осіб.

  

 

 

 

Директор                                   М.Штунь

 

Процедуру реєстрації спрощено для зручності клієнтів

Шановні клієнти служби зайнятості!

Ми полегшили процедуру подання документів до центрів зайнятості.

Відтепер це дуже просто. Вам потрібно заповнити лише дві заяви – про надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю! Бланки тут: https://is.gd/6wW4ph та https://is.gd/o8O5Cg.

Як і раніше, заяви ви можете подати в два способи: на електронну пошту центру зайнятості, де вам зручно обслуговуватися, або через скриньку для кореспонденції безпосередньо в центрі зайнятості.

Якщо ви вирішили надіслати заяви електронною поштою:

1) Заповніть заяви власноруч за зразком і сфотографуйте або відскануйте їх. Далі – надішліть на email центру зайнятості, де ви плануєте перебувати на обліку. Важливо! У темі листа зазначте ваше прізвище, ім’я, по батькові.

Електронні скриньки центрів зайнятості тут: https://is.gd/5duk3J

2) Якщо ж у вас є технічна можливість, завантажте заяви, роздрукуйте та заповніть їх. Підпишіть власноруч, відскануйте (чи сфотографуйте) і надішліть на email центру зайнятості. Так само вкажіть у темі листа ваше прізвище, ім’я, по батькові.

Чекайте повідомлення від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.

https://chk.dcz.gov.ua/sites/chk/files/92939977_2810329442414206_4834593631383846912_n.jpg

 

Якщо ви вирішили подати заяви через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості:

1) Якщо ж у вас є технічна можливість, завантажте заяви, роздрукуйте та заповніть їх вдома, складіть їх у конверт або з’єднайте в інший зручний спосіб, або

2) заповніть заяви безпосередньо біля скриньки в центрі зайнятості. Тут слід пам’ятати, що для заповнення заяв вам знадобляться ваші паспортні дані, номер ідентифікаційного коду, дані про освіту та попередню трудову діяльність, тому візьміть документи з собою.

Покладіть заяви в скриньку для кореспонденції (у робочі години робочого дня).

 

https://chk.dcz.gov.ua/sites/chk/files/92953747_2810329822414168_2568941706355408896_n_0.jpg

 

Чекайте повідомлення від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.

Нагадуємо, що впродовж 10 днів після завершення карантину до центру зайнятості необхідно буде подати оригінали ваших документів.

Незважаючи на введення карантину та встановлення обмежувальних заходів з метою захисту вашого здоров’я, державна служба зайнятості як система державних установ продовжує працювати. Про обслуговування клієнтів служби зайнятості на період карантину детальніше можна дізнатися за посиланням: https://chk.dcz.gov.ua/node/6806.

До уваги роботодавців! Електронні форми звітності, що подаються до служби зайнятості можна отримати за посиланням: https://chk.dcz.gov.ua/node/6826.

З телефонами «гарячої» лінії та електронними адресами обласного, базових центрів зайнятості та філій Черкаського обласного центру зайнятості можна ознайомитися за посиланням: https://chk.dcz.gov.ua/novyna/telefony-garyachoyi-liniyi-ta-elektronni-adresy-oblasnogo-bazovyh-centriv-zaynyatosti-ta.

Водночас, ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ! На сьогодні вже є випадки в інших областях, коли під прикриттям фахівців служби зайнятості шахраї намагаються дізнатися ваші паспортні дані. Як вберегтися від шахраїв та не стати жертвою шахрайства читайте за посиланням: https://chk.dcz.gov.ua/novyna/uvaga-telefonuyut-shahrayi.

Бережіть себе і своїх близьких.

Пом’якшено умови отримання допомоги безробітними, звільненими за власним бажанням

Соціальна підтримка безробітних посилюється. Так, громадяни, які були звільнені з останнього місця роботи в період карантину (починаючи з 12.03.2020 року) за власним бажанням і стали на облік в державній службі зайнятості, отримуватимуть допомогу по безробіттю з першого дня набуття статусу безробітного. Тобто, на період карантину правило про відкладення виплати допомоги по безробіттю для звільнених за власним бажанням застосовуватися не буде.

Як відомо, 18 квітня 2020 року набув чинності Закон України про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13.04.2020 № 553-IX.

Цим  законом внесено  зміни до «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Змінами визначено, що на період карантину для осіб, які звільнилися з роботи за власним бажанням, не будуть застосовуватися вимоги щодо відкладення виплати допомоги по безробіттю строком до 90 днів. При цьому загальна тривалість виплат допомоги по безробіттю для таких осіб не може перевищувати 270 календарних днів.

 

«За нинішніх реалій для багатьох громадян звільнення за власним бажанням стало єдиним можливим рішенням в умовах припинення діяльності підприємств з об’єктивних причин. Тому виплата допомоги по безробіттю, сподіваюсь, допоможе цим людям пережити карантин та повернутись на робочі місця. Також зазначаємо, що в базі даних служби зайнятості станом на сьогодні є понад 50 тисяч вакансій, які ми готові запропонувати безробітним», – заявила заступник директора Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк.

 

Важливо! Якщо людина звільнилася з попереднього місця роботи за власним бажанням саме в період карантину і вже зареєструвалася в службі зайнятості, не потрібно подавати жодних додаткових документів. Нарахування допомоги відбудеться автоматично.

 

                             

Працевлаштування після участі в громадських роботах  по інформуванню населення району стосовно порядку отримання житлових субсидій

    Тісною вже понад 5 років поспіль є співпраця з органами влади з організації громадських робіт по інформуванню населення району стосовно порядку отримання житлових субсидій, технічної підготовки та упорядкування документації по субсидіях в Управлінні соціального захисту населення Жашківської РДА. Протягом січня-грудня 2019 року до Управління соціального захисту населення на громадські роботи працевлаштовані 51 особа, що сприяло зменшенню навантаження на спеціалістів управління в період оформлення та нарахування житлових субсидій населенню району, з них 4 особи після участі в громадських роботах отримали постійне місце роботи.

    Серед багатьох прикладів вдалого працевлаштування  можна привести таких осіб як Орел Лілія Миколаївна та  Кравченко Любов Андріївна.

    Кравченко Любов переїхала до Жашкова з Києва, де працювала спеціалістом державної служби в Міністерстві юстиції України та звернулася за допомогою в працевлаштуванні до Жашківської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості.

    Безробітна отримала комплекс соціальних послуг служби зайнятості, її було запропоновано взяти участь в громадських роботах в управлінні соціального захисту населення. Любов Кравченко невдовзі була успішно працевлаштована за направленням Жашківської районної філії до Управління праці та соціального захисту населення спеціалістом державної служби, де працює  і донині. «Фахівці державної служби зайнятості здійснюють дуже важливу та потрібну роботу, допомагають  людини повірити, що все буде добре» - подякувала Любов Кравченко.

    Орел Лілія тривалий час працювала оператором поштового зв’язку в Черкаській дирекції акціонерного товариства "УКРПОШТА" також після участі в громадських роботах була успішно працевлаштована на постійне робоче місце в управлінні соціального захисту населення.

    Така співпраця Жашківської районної філії з роботодавцями району надає безробітним можливість отримати додаткові доходи та мотивацію для подальшого працевлаштування.

 

 

       

                            

 

____________________________________________________________________________________________________

 

          Семінар для безробітних «Нероздільна Україна»

      21 січня 2020 року з нагоди святкування річниці Дня соборності України у Жашківській районній філії провели семінар з загальних питань зайнятості для безробітних на тему: „Нероздільна Україна”. У заході взяли участь особи з числа безробітних.

      22 січня 1919 року Українська народна республіка та Західноукраїнська народна республіка об’єднались в одну соборну державу. Утворилась єдина соборна Україна. Цікавою для слухачів була інформація провідного фахівця з профорієнтації Тетяни Опалат про історію створення та перше офіційне святкування Соборності України, яка наголосила, що річниця дня Соборності – це одна з небагатьох надзвичайно яскравих подій, яка символізує єдність нашої нації.

    Провідний фахівець Олександр Кілієвич поінформував присутніх про послуги, що надає служба зайнятості, про нові технологї, сервіси та інновації, які впроваджуються в діяльність служби зайнятості та привітв усіх присутніх зі святом. Продовжила захід представник бюро правової допомоги Алла Лавренюк, яка розповіла про доступ до безоплатної правової допомоги та сайтів МЮСУ,  про порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також відзначила: «Річниця дня Соборності – одна з небагатьох яскравих подій, яка символізує єдність нашої нації, яка пройшла випробування та зберегла національну свідомість. У цей День ми приєднуємось до привітань на адресу всього українського народу! Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків!». 

 

 

 

 

 

 

Служба зайнятості запускає сучасний освітній портал

 

У державній службі зайнятості стартував новий проект для успішного працевлаштування українців – Освітній портал державної служби зайнятості (http://skills.dcz.gov.ua/).  

«Новий сервіс допоможе безробітним розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, отримати нові компетенції та пройти професійне навчання», - коментує директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон. 

Новий сервіс дозволить:

 • розвивати особисті компетенції, затребувані на ринку праці;

 • отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи та підбору персоналу;

 • навчитися складати резюме сучасного формату;

 • підготуватися до співбесіди з роботодавцем;

 • обрати освітні курси та вебінари для безробітних, зокрема ті, які проводяться центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

«Портал допоможе реалізувати найважливіше для служби завдання - знайти достойну роботу кожному українцеві та кваліфікований персонал кожному роботодавцеві», - підкреслила О. Макогон.

На сайті будуть впроваджуватися нові освітні програми, розроблені спільно з роботодавцями, проводитимуться вебінари та дистанційне навчання. Більшість матеріалів буде розміщуватися у відеоформаті. 

Завдяки новому сервісу зможуть також підвищувати свою кваліфікацію і працівники державної служби зайнятості. Це буде найбільша база можливостей. 

 

Довідково:

Освітній портал ДСЗ розроблено на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Указу Президента України №837/2019.

 

 

За більш детальною інформацією звертайтесь

до Державного центру зайнятості

т. 289-40-79

ел. адреса: 20@es.dcz.gov.ua

 

 

Ярмарок вакансій - крок до працевлаштування в поліцію

Ваучер на навчання - підвищення шансу працевлаштування

Про стан ринку праці Жашківського району за січень - серпень 2019

Відеовакансія Жашківський район електричних мереж

Підбір персоналу та працевлаштування незайнятих громадян

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Новації у роботі служби зайнятості

____________________________________________________

Моя професія: консультаційна мережа

 

   Щоб допомогти учнівській молоді у визначенні своєї майбутньої професійної діяльності Жашківська районна філія презентує профорієнтаційну платформу «Моя професія: консультаційна мережа». У філії можна безкоштовно пройти он-лайн тестування, отримати кваліфіковану консультацію по результатах тестів та індивідуальні поради.

   Кардинально важливою та значущою в сьогоденні є проблема оптимального визначення учнівською молоддю свого професійного майбутнього. Саме з цією метою служба зайнятості презентує нову профорієнтаційну платформу «Моя професія: консультаційна мережа».

   Це сервіс, що дозволяє надавати послуги з онлайн діагностики усім бажаючим. Не кожен учень має змогу провести дві-три години в центрі зайнятості, але кожен, маючи доступ до Інтернету, може пройти тестування, розібратися у своїх здібностях, інтересах й особистісних рисах та обрати професію, а допомогти в цьому йому можуть не тільки профконсультанти служби зайнятості, а й шкільні психологи. Це дозволить сформувати більш розширений звіт, враховуючи уподобання людини, її життєву ситуацію, стан здоров’я, фінансові та сімейні можливості.
   Презентуючи веб-платформу, профконсультант Тетяна Опалат, розповідає про Онлайн-сервіс, який дає можливість створити власний профіль з особистим паролем (ніхто інший не зможе переглянути результати тестування). Так 77 осіб пройшли повністю тестові методики, з яких 57 учнів.

   Запропоновані тести допоможуть визначити швидкість мислення, аналітичні здібності, здатність до логічного мислення, лідерські та управлінські якості, стресостійкість та адаптивність. Також можна оцінити здатність до командної роботи та підприємницької діяльності, емоційний інтелект, комунікаційні та організаторські здібності тощо. 

 

_____________________________________________________________________________________________________

«Відеорезюме як спосіб самопрезентації»

Задля підвищення ефективності самопрезентації безробітних, а також пришвидшення процесу укомплектування вільних робочих місць і вакантних посад Жашківська районна філія активно використовує  відеорезюме клієнтів служби зайнятості. Спеціалісти центрів зайнятості, що виконують функції фахівців з профорієнтації, на семінарах з техніки пошуку роботи ознайомлюють безробітних з навиками самореклами, надають їм усебічну допомогу для якісної підготовки презентації в режимі он-лайн.

Відеорезюме є новим явищем в сфері підбору персоналу на ринку працевлаштування. Завдяки своїй формі, відеорезюме дозволяє поєднувати «живе» зображення та звук, розповісти про себе як про професіонала, а також продемонструвати, важливі для конкретної посади особисті якості, що дає можливість привернути увагу працедавця і підвищує шанси на подальший розгляд кандидата вже при особистій зустрічі. Запропоновані спеціалістами служби зайнятості та записані в режимі он-лайн самопрезентації, які були розміщенні в мережі інтернет допомогли знайти роботу секретаря керівника Завадській Катерині, бухгалтера Парфенюк Юлії, фармацевта Холоденко Ілоні.

Хочеться вірити, що той, хто скористався порадою розмістити в мережі он-лайн резюме, за стислий період часу знайде роботу своєї мрії, а працедавці з-посеред багатьох кандидатів запросять до трудового колективу тільки найдостойніших претендентів.

 

 Про стан ринку праці Жашківського району за січень-червень 2019 року

БЕЗРОБІТНИМ ДОПОМАГАТИМЕ КАР’ЄРНИЙ РАДНИК

 

 

Семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України

Цікавий світ професій

Що пропонує служба зайнятості для молоді?

Платформа «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа»

Пошук роботи в невимушеній атмосфері

Електронний кабінет роботодавця — сучасний сервіс служби зайнятості

Громадські роботи: зайнятість для безробітних, користь для громади

 

«Хто володіє інформацією, той володіє світом»

Уїнстон Черчілль

Екскурсія на пошту

У службі зайнятості запрацювала нова модель надання послуг

 

Семінар "Легальна зайнятість"

 

Семінар тренінг "Побудова кар’єри та професійний розвиток"

 

 

Ярмарок вакансій в Жашківському районі електричних мереж

 

Роль жінки в суспільстві

 

Оберемо професію разом

Спільна справа та плідна співпраця у вирішенні проблем суб’єктів пробації

 

Орієнтація на службу в Збройних Силах України

День відкритих дверей в Жашківськомуаграрно-технологічному професійному ліцеї

 

Служба зайнятості інформує: про надання послуг за 12 місяців 2018 року

Профорієнтаційна робота служби зайнятості в школах

 

День відкритих дверей в Жашківському районному секторі з питань пробації 

 

Жашківська районна філія нагородила переможців конкурсу відеороликів

 

У Жашківській районній державній адміністрації пройшов «День відкритих дверей»

 

Професіографічна екскурсія у ПриватБанк

 

 

 

День відкритих дверей навчальних закладів для учнівської молоді

 

 

 

Співпраця центру зайнятості з аграріями Жашківського району

Професіографічна екскурсія, як один зі шляхів вивчення професії

«Пізнай себе», як правильно обрати свій професійний шлях

 

Навчання в  Одеському ЦПТО ДСЗ

 

День відкритих дверей в Жашківському підприємстві теплових мереж

 

Незабаром опалювальний сезон

 

Громадські роботи – користь для громади

 

Презентація роботодавця в Службі у справах дітей Жашківської РДА

 

Клуби для безробітних

 

Працевлаштування внутрішньопереміщених осіб

 

Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці

 

1 крок

2 крок


 

Ярмарок вакансій Жашківського районного військового комісаріату

 

Презентація роботодавця ТОВ "Відродження"

 

Робота в патрульній поліції

 

Круглий стіл у рамках "дня відкритих дверей" в Жашківській районній філії Черкаського ОЦЗ

 

Учні пришкільного табору ознайомилися зі світом професій

 

День відкритих дверей в кафе-барі «Гості»

 

День відкритих дверей в ТОВ "Нові продукти"

 

Роботодавець - головний партнер службизайнятості

 

 

Від громадських робіт до працевлаштування один крок

 

Жашківський районний центр зайнятості провів презентацію філії "Жашківський райавтодор"

 

Професіографічна екскурсія у ПриватБанк

 

 

 

Від мрії до дії

 

 

Центр зайнятості допомагає укомплектувати лави патрульної поліції

 

 

Жашківщина готується до весняно - польових робіт