Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

Жашківська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості

СТРУКТУРА РАЙОННА ФІЛІЯ ЧЕРКАСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ

Директор Жашківська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості  - Штунь Марія Антонівна  тел.: 6-01-80

Заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг - Кравець Олена Миколаївна тел.: 6-14-28

Заступник начальника відділу - Волинець Наталія Михайлівна  тел.: 6-14-28

Відділ взаємодії з роботодавцями

Начальник відділу - Щедріна Тетяна Леонтіївна тел.: 6-34-37

ГРАФІК

особистого прийому громадян

керівництвом Жашківської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості

 

№ п/п

Назва центру зайнятості

Адреса центру зайнятості, контактний телефон

 

Директор

 

 

дні/години

Заступник

директора

 

дні/години

Юрисконсульт

 

 

дні/години

1

Жашківська районна філія ЧОЦЗ

вул. Перемоги, 2

тел. (0-247) 6-14-28

Понеділок,

п’ятниця

09.00 –12.00

 

Вівторок, четвер

9.00-12.00

Середа

9.00-12.00

ГРАФІК

роботи щоденної «гарячої» телефонної лінії базових центрів зайнятості

№ п/п

Назва центру зайнятості

№ телефону

«гарячої» лінії

ПІБ, посада

відповідального спеціаліста

1

Жашківська районна філія ЧОЦЗ

(0-247) 6-14-28

Кравець Олена Миколаївна,

заступник директора

 

 

 

               Виплати по частковому безробіттю: статистика й очікувані зміни

 

 Про стан ринку праці Жашківського району за січень-квітень 2020 року 

     

 

Обсяги пропозиції

робочої сили на зареєстрованому ринку праці ПРАЦІ

    Так у січні-квітні 2020 року надано статус безробітного 380 особам, (за січень-квітень 2019 року - 356 особам). Всього мали статус безробітного протягом січня-квітня 2020 року – 1114 осіб, протягом січня-квітня  2019 року - 1057 осіб.

   Станом на  1 травня 2020 року  в районній філії перебуває на обліку 656 зареєстрованих безробітних, з них проживають у сільській місцевості –403 (станом на 01.05.2019 р.¾ 519 зареєстрованих безробітних, з них жителі села – 309).

 

 

 

 

 

 

Попит на

робочу силу

Про наявність вакансій прозвітувало 88 роботодавців, які подали до районної філії  547 вакансій. Середній розмір зарплати заявленої у вакансіях становить – 5479,9грн.

 

 

 

Робота з інвалідами

 Протягом січня-квітня 2020 року в районній філії перебувало на обліку 50 осіб з обмеженими фізичними можливостями, з них 47 отримували допомогу по безробіттю. Працевлаштовано 8 осіб, 4 особи брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 2 особи проходили професійне навчання.

 

 

 

Безробітна                  молодь

   Протягом січня-квітня 2020 року  соціальні послуги в службі зайнятості отримували 307молодих людей у віці до 35 років, частка молоді становить  27,6 відсотків. Зокрема, працевлаштовано за направленням служби зайнятості 90 осіб, 46 осіб проходило професійне навчання , 38 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

 

 

Учасники АТО

 

   Протягом січня-квітня 2020 року до районної філії за пошуком роботи  звернулись 11 учасників антитерористичної операції, всього перебувало на обліку 43 учасників АТО,ООС з них отримували допомогу по безробіттю 40 осіб. Станом на 1 травня  2020 року 19 учасники  АТО,ООС перебувають на обліку в районній філії , з них 17 отримують допомогу по безробіттю, середній розмір допомоги по безробіттю серед учасників АТО ,ООС становить  4995 грн, працевлаштовано 12 осіб, в т.ч. за направлення філії  10 осіб, 3 особи проходили професійне навчання  2 особи брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

 

 

Працевлаштування громадян

   Протягом січня-квітня 2020 року працевлаштовано на підприємства та організації 335 зареєстрованих безробітних громадян та 207 осіб до надання статусу безробітного.

 

 

 

 

 

Організація професійного навчання незайнятих громадян

    У зменшенні напруженості на ринку праці важливу роль відіграє система підготовки та перепідготовки кадрів, в тому числі за індивідуальними програмами навчання безпосередньо на виробництві для потреб роботодавців. Надання соціальних послуг з професійного навчання, в першу чергу, було спрямовано на організацію професійного навчання безробітних, які не мають професії, або займали робочі місця, які не потребують професійної підготовки, та підвищення кваліфікаційного розряду робітників з числа безробітних, які тривалий час перебувають на обліку, розширення профілю, компетенції шляхом стажування або спеціалізації безробітних. Перенавчання  безробітних здійснюється згідно потреб у кваліфікованих кадрах для підприємств району під конкретні замовлення роботодавців з подальшим працевлаштуванням на цих підприємствах.  Протягом  січня-квітня 2020 року 169  безробітних проходили підвищення кваліфікації.

 

 

Залучення до громадських робіт

   Для забезпечення тимчасової зайнятості під час пошуку роботи та надання можливості додаткового заробітку спільно з місцевими органами влади та підприємствами району службою зайнятості організовуються  та проводяться громадські роботи. Протягом січня-квітня 2020 року 153 осіб взяли участь в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру .

 

 

 

 

 

 

Профорієнтаційні постуги

  Проблему дисбалансу на ринку праці можна вирішити лише за умови відповідної профорієнтаційної роботи, насамперед, серед молоді. Пріоритетом залишається популяризація актуальних на ринку праці професій, що забезпечить працевлаштування з довгостроковою перспективою та гідними умовами праці. Зараз спостерігається попит на кваліфікованих робітників у промисловості, в районі не вистачає фрезерувальників, токарів, швей, електриків. У сільській місцевості відчувається нестача кваліфікованих працівників агропромислового комплексу та медичних працівників. Профорієнтаційна робота працівників центру зайнятості  направлена  насамперед на молодь, як найбільш уразливу групу населення, містить комплексні масові заходи навчального та тренінгового характеру, які допомагають у виборі майбутньої професії з урахуванням потреб регіонального ринку праці. За січень-квітень 2020 року надано 2290 профорієнтаційних послуг.

 

 

Використання коштів ФЗДССУ на матеріальне забезпечення безробітних

   Станом на 1 травня 2020 року з числа 656 зареєстрованих безробітних, які перебували на обліку в службі зайнятості, допомогу по безробіттю отримують  596 осіб. Чисельність отримувачів допомоги з безробіття у порівнянні з відповідною датою 2019 року збільшилася  на 127 осіб.

  

 

 

 

Директор                                   М.Штунь

 

Процедуру реєстрації спрощено для зручності клієнтів

Шановні клієнти служби зайнятості!

Ми полегшили процедуру подання документів до центрів зайнятості.

Відтепер це дуже просто. Вам потрібно заповнити лише дві заяви – про надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю! Бланки тут: https://is.gd/6wW4ph та https://is.gd/o8O5Cg.

Як і раніше, заяви ви можете подати в два способи: на електронну пошту центру зайнятості, де вам зручно обслуговуватися, або через скриньку для кореспонденції безпосередньо в центрі зайнятості.

Якщо ви вирішили надіслати заяви електронною поштою:

1) Заповніть заяви власноруч за зразком і сфотографуйте або відскануйте їх. Далі – надішліть на email центру зайнятості, де ви плануєте перебувати на обліку. Важливо! У темі листа зазначте ваше прізвище, ім’я, по батькові.

Електронні скриньки центрів зайнятості тут: https://is.gd/5duk3J

2) Якщо ж у вас є технічна можливість, завантажте заяви, роздрукуйте та заповніть їх. Підпишіть власноруч, відскануйте (чи сфотографуйте) і надішліть на email центру зайнятості. Так само вкажіть у темі листа ваше прізвище, ім’я, по батькові.

Чекайте повідомлення від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.

https://chk.dcz.gov.ua/sites/chk/files/92939977_2810329442414206_4834593631383846912_n.jpg

 

Якщо ви вирішили подати заяви через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості:

1) Якщо ж у вас є технічна можливість, завантажте заяви, роздрукуйте та заповніть їх вдома, складіть їх у конверт або з’єднайте в інший зручний спосіб, або

2) заповніть заяви безпосередньо біля скриньки в центрі зайнятості. Тут слід пам’ятати, що для заповнення заяв вам знадобляться ваші паспортні дані, номер ідентифікаційного коду, дані про освіту та попередню трудову діяльність, тому візьміть документи з собою.

Покладіть заяви в скриньку для кореспонденції (у робочі години робочого дня).

 

https://chk.dcz.gov.ua/sites/chk/files/92953747_2810329822414168_2568941706355408896_n_0.jpg

 

Чекайте повідомлення від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.

Нагадуємо, що впродовж 10 днів після завершення карантину до центру зайнятості необхідно буде подати оригінали ваших документів.

Незважаючи на введення карантину та встановлення обмежувальних заходів з метою захисту вашого здоров’я, державна служба зайнятості як система державних установ продовжує працювати. Про обслуговування клієнтів служби зайнятості на період карантину детальніше можна дізнатися за посиланням: https://chk.dcz.gov.ua/node/6806.

До уваги роботодавців! Електронні форми звітності, що подаються до служби зайнятості можна отримати за посиланням: https://chk.dcz.gov.ua/node/6826.

З телефонами «гарячої» лінії та електронними адресами обласного, базових центрів зайнятості та філій Черкаського обласного центру зайнятості можна ознайомитися за посиланням: https://chk.dcz.gov.ua/novyna/telefony-garyachoyi-liniyi-ta-elektronni-adresy-oblasnogo-bazovyh-centriv-zaynyatosti-ta.

Водночас, ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ! На сьогодні вже є випадки в інших областях, коли під прикриттям фахівців служби зайнятості шахраї намагаються дізнатися ваші паспортні дані. Як вберегтися від шахраїв та не стати жертвою шахрайства читайте за посиланням: https://chk.dcz.gov.ua/novyna/uvaga-telefonuyut-shahrayi.

Бережіть себе і своїх близьких.

Пом’якшено умови отримання допомоги безробітними, звільненими за власним бажанням

Соціальна підтримка безробітних посилюється. Так, громадяни, які були звільнені з останнього місця роботи в період карантину (починаючи з 12.03.2020 року) за власним бажанням і стали на облік в державній службі зайнятості, отримуватимуть допомогу по безробіттю з першого дня набуття статусу безробітного. Тобто, на період карантину правило про відкладення виплати допомоги по безробіттю для звільнених за власним бажанням застосовуватися не буде.

 

Як відомо, 18 квітня 2020 року набув чинності Закон України про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13.04.2020 № 553-IX.

 

Цим  законом внесено  зміни до «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Змінами визначено, що на період карантину для осіб, які звільнилися з роботи за власним бажанням, не будуть застосовуватися вимоги щодо відкладення виплати допомоги по безробіттю строком до 90 днів. При цьому загальна тривалість виплат допомоги по безробіттю для таких осіб не може перевищувати 270 календарних днів.

 

«За нинішніх реалій для багатьох громадян звільнення за власним бажанням стало єдиним можливим рішенням в умовах припинення діяльності підприємств з об’єктивних причин. Тому виплата допомоги по безробіттю, сподіваюсь, допоможе цим людям пережити карантин та повернутись на робочі місця. Також зазначаємо, що в базі даних служби зайнятості станом на сьогодні є понад 50 тисяч вакансій, які ми готові запропонувати безробітним», – заявила заступник директора Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк.

 

Важливо! Якщо людина звільнилася з попереднього місця роботи за власним бажанням саме в період карантину і вже зареєструвалася в службі зайнятості, не потрібно подавати жодних додаткових документів. Нарахування допомоги відбудеться автоматично.

 

 

 

 

 

 

 

                             

Працевлаштування після участі в громадських роботах  по інформуванню населення району стосовно порядку отримання житлових субсидій

    Тісною вже понад 5 років поспіль є співпраця з органами влади з організації громадських робіт по інформуванню населення району стосовно порядку отримання житлових субсидій, технічної підготовки та упорядкування документації по субсидіях в Управлінні соціального захисту населення Жашківської РДА. Протягом січня-грудня 2019 року до Управління соціального захисту населення на громадські роботи працевлаштовані 51 особа, що сприяло зменшенню навантаження на спеціалістів управління в період оформлення та нарахування житлових субсидій населенню району, з них 4 особи після участі в громадських роботах отримали постійне місце роботи.

    Серед багатьох прикладів вдалого працевлаштування  можна привести таких осіб як Орел Лілія Миколаївна та  Кравченко Любов Андріївна.

    Кравченко Любов переїхала до Жашкова з Києва, де працювала спеціалістом державної служби в Міністерстві юстиції України та звернулася за допомогою в працевлаштуванні до Жашківської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості.

    Безробітна отримала комплекс соціальних послуг служби зайнятості, її було запропоновано взяти участь в громадських роботах в управлінні соціального захисту населення. Любов Кравченко невдовзі була успішно працевлаштована за направленням Жашківської районної філії до Управління праці та соціального захисту населення спеціалістом державної служби, де працює  і донині. «Фахівці державної служби зайнятості здійснюють дуже важливу та потрібну роботу, допомагають  людини повірити, що все буде добре» - подякувала Любов Кравченко.

    Орел Лілія тривалий час працювала оператором поштового зв’язку в Черкаській дирекції акціонерного товариства "УКРПОШТА" також після участі в громадських роботах була успішно працевлаштована на постійне робоче місце в управлінні соціального захисту населення.

    Така співпраця Жашківської районної філії з роботодавцями району надає безробітним можливість отримати додаткові доходи та мотивацію для подальшого працевлаштування.

 

 

Зайнятість населення  у січні 2020 року

 Семінар  щодо недопущення неоформлених трудових відносин

В Україні проводиться цільова інформаційна кампанія, ініційована Прем’єр-міністром України О.Гончаруком (доручення від 22.01.2020 № 2313/0/1-20).   З  27 по 31 січня, проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання у сфері торгівлі та організації харчування щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.   Зокрема, про особливості трудових відносин з неповнолітніми говорили 28 січня у Жашківському аграрно-технологічному професійному ліцеї. Зустріч із учнями АТПЛ проходила у формі семінару за участю:

Інни Кулибаби - заступника начальника Жашківського відділення обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області;

Марії Штунь – директор  Жашківської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості;

Тетяни Щедріної - начальника  відділу взаємодії з роботодавцями  Жашківської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості;

Тетяни Чернієнко - провідного спеціаліста-інспектора праці відділу юридичного забезпечення апарату виконавчого комітету Жашківської міської ради.

   Завданням згаданих спеціалістів було не лише інформування, а й попередження ліцеїстів про підводні камені у оформленні на роботу, співпраці із роботодавцями тощо.

   29 січня в сесійній залі Жашківської міської ради пройшов круглий стіл за участю вищезгаданих спеціалістів та підприємців і роботодавців, котрі здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі та організації харчування про недопущення допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Захід проходив під керівництвом міського голови Ігоря Цибровського, який наголосив на зацікавленості міської ради у співпраці із суб’єктами господарювання, в працевлаштуванні населення, добросовісних відносинах роботодавців та найманих працівників.

   Інспектор праці роз’яснив роботодавцям про порядок прийняття працівника на  роботу, про види трудових договорів, порядок їх укладання та розірвання. Обговорили питання відмінності трудового договору від договору ЦПХ, та в яких випадках є ризик визнання відносин як приховані трудові.

   Роботодавцям нагадали про відповідальність за порушення законодавства про працю, передбаченої ст. 265 КЗпП України, про збільшення розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2020 року  та відповідно, збільшення розміру штрафних санкцій за порушення законодавства про працю.

   Щоб не наражатися на штрафні санкції роботодавців закликали привести у відповідність до діючого законодавства відносини з найманими працівниками.

   Спеціалісти донесли до відома присутніх про перелік послуг, які надаються службами зайнятості населення, пенсійного фонду та  податкової. На сьогодні чимало послуг роботодавці та працівники можуть отримати на інтернет-ресурсах, або ж – безпосередньо у відповідних установах.

   Присутні на зустрічі підприємці позитивно відреагували на пропозицію міського голови регулярно проводити подібні заходи, щоб бути в курсі у змінах в законодавстві та отримувати його роз’яснення.

    Директор                                                                                  М. Штунь                   

                            

 

____________________________________________________________________________________________________

 

          Семінар для безробітних «Нероздільна Україна»

      21 січня 2020 року з нагоди святкування річниці Дня соборності України у Жашківській районній філії провели семінар з загальних питань зайнятості для безробітних на тему: „Нероздільна Україна”. У заході взяли участь особи з числа безробітних.

      22 січня 1919 року Українська народна республіка та Західноукраїнська народна республіка об’єднались в одну соборну державу. Утворилась єдина соборна Україна. Цікавою для слухачів була інформація провідного фахівця з профорієнтації Тетяни Опалат про історію створення та перше офіційне святкування Соборності України, яка наголосила, що річниця дня Соборності – це одна з небагатьох надзвичайно яскравих подій, яка символізує єдність нашої нації.

    Провідний фахівець Олександр Кілієвич поінформував присутніх про послуги, що надає служба зайнятості, про нові технологї, сервіси та інновації, які впроваджуються в діяльність служби зайнятості та привітв усіх присутніх зі святом. Продовжила захід представник бюро правової допомоги Алла Лавренюк, яка розповіла про доступ до безоплатної правової допомоги та сайтів МЮСУ,  про порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також відзначила: «Річниця дня Соборності – одна з небагатьох яскравих подій, яка символізує єдність нашої нації, яка пройшла випробування та зберегла національну свідомість. У цей День ми приєднуємось до привітань на адресу всього українського народу! Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків!». 

 

 

 

 

 

 

Служба зайнятості запускає сучасний освітній портал

 

У державній службі зайнятості стартував новий проект для успішного працевлаштування українців – Освітній портал державної служби зайнятості (http://skills.dcz.gov.ua/).  

«Новий сервіс допоможе безробітним розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, отримати нові компетенції та пройти професійне навчання», - коментує директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон. 

Новий сервіс дозволить:

  • розвивати особисті компетенції, затребувані на ринку праці;

  • отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи та підбору персоналу;

  • навчитися складати резюме сучасного формату;

  • підготуватися до співбесіди з роботодавцем;

  • обрати освітні курси та вебінари для безробітних, зокрема ті, які проводяться центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

«Портал допоможе реалізувати найважливіше для служби завдання - знайти достойну роботу кожному українцеві та кваліфікований персонал кожному роботодавцеві», - підкреслила О. Макогон.

На сайті будуть впроваджуватися нові освітні програми, розроблені спільно з роботодавцями, проводитимуться вебінари та дистанційне навчання. Більшість матеріалів буде розміщуватися у відеоформаті. 

Завдяки новому сервісу зможуть також підвищувати свою кваліфікацію і працівники державної служби зайнятості. Це буде найбільша база можливостей. 

 

Довідково:

Освітній портал ДСЗ розроблено на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Указу Президента України №837/2019.

 

 

За більш детальною інформацією звертайтесь

до Державного центру зайнятості

т. 289-40-79

ел. адреса: 20@es.dcz.gov.ua

 

Відбувся семінар із загальних питань зайнятості

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Професіографічна екскурсія в поліцію

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Клуб «Пошук» для осіб з інвалідністю у Жашківській районній філії Черкаського ОЦЗ

 

 

 

 

 

 

 

 

Про світ професій – весело і кмітливо

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Професіографічна екскурсія

 

 

 

 

 

 

 

 

Напередодні опалювального сезону

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Знайомство з професією швачка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дуальне навчання - сучасна форма професійної підготовки робітників

Ярмарок вакансій - крок до працевлаштування в поліцію

Ваучер на навчання - підвищення шансу працевлаштування

Про стан ринку праці Жашківського району за січень - серпень 2019

Відеовакансія Жашківський район електричних мереж

Підбір персоналу та працевлаштування незайнятих громадян

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Новації у роботі служби зайнятості

Як не дати себе ошукати при працевлаштуванні за кордоном

 

 

30  липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Торгівля людьми є третім (після торгівлі зброєю та наркотиками) за прибутковістю злочином. На превеликий жаль, торгівля людьми не втрачає актуальності і в ХХІ столітті. Міжнародна торгівля людьми залишається гострою соціальною проблемою багатьох країн світу. Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. Проблема торгівлі людьми залишається болісною і для України. Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати роботу. В рамках правопросвітницького проекту «Я маю право» 30 липня 2019 року в. о. начальника Жашківського бюро правової допомоги Алла Лавренюк  долучилася до семінару у Жашківській  районній філії спільно з фахівцем з профорієнтації Тетяною Опалат  та провели лекцію на тему: “Як не дати себе ошукати при працевлаштуванні за кордоном”. На початку свого виступу в.о. начальника Жашківського бюро правової допомоги розповіла громадянам, як не загубитися у різноманітті варіантів та дійсно безпечно заробити грошей за кордоном. « Пошук посередника Перш за все, звичайно, потрібно визначитися, з посередником. Як правило, кожна фірма має свій визначений перелік країн для працевлаштування та конкретний напрям по вакансіям. Та все ж під час пошуку фірми-посередника варто звернути увагу на текст оголошення, а саме на такі фактори: чи вказане повне найменування фірми, чи збігається адреса з ліцензією, номери телефонів: дуже добре, коли їх кілька, і вони співпадають з вказаними у реєстрі юридичних осіб, серію, номер і дату видачі ліцензії та орган ліцензування Міністерства соціальної політики України. Як правило, фірми з ліцензією та гарною репутацією вказують ці дані вже в оголошенні, щоб клієнт міг завчасно все перевірити. Вже безпосередньо під час відвідування офісу компанії-посередника зверніть увагу, чи є там спеціальне місце (має бути доступне для клієнта), де містилися б копії ліценції, витягу з реєстру юридичних осіб, номери телефонів державної служби зайнятості України, представництва Державної регуляторної служби України; книга відгуків та пропозицій; витяг із Закону України «Про захист прав споживачів» Якщо фірма працює чесно та прозоро, усе це буде вам надано без жодних затримок та запитань. Перевірка ліцензії Слід обов’язково перевірити: - ліцензії Міністерства соціальної політики на провадження діяльності з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном. У випадку відсутності такої ліцензії всі подальші перемовини з посередником сенсу не матимуть. Для перевірки ліцензії необхідно знати офіційну назву та адресу компанії, номер ліцензії та дату її видачі. - контракт про посередництво у працевлаштуванні за кордоном із закордонним роботодавцем у консульській установі України або в Міністерстві закордонних справ України; - дозвіл на працевлаштування громадян України, виданий роботодавцю уповноваженим органом країни працевлаштування та засвідчений згідно відповідно до вимог країни видачі, обов’язково легалізований у консульській установі України; - проект трудового договору, засвідчений іноземним роботодавцем. Документи, складені іноземною мовою, повинні бути перекладені на українську мову та обов’язково нотаріально засвідчені. Укладення договору з посередником Правильно складений договір має містити таку інформацію: номер та дату договору, найменування посередника, відомості щодо ліцензії на посередництво у працевлаштуванні за кордоном, місцезнаходження посередника, відомості про вас (прізвище, ім’я та по-батькові, місце проживання, дата народження, ІНН тощо), чіткий та ясний опис предмета договору, а саме «надання послуг з працевлаштування за кордоном», місце та порядок підписання трудового договору з майбутнім роботодавцем, права та обов’язки сторін, відповідальність у разі порушення умов договору, умови можливої зміни умов договору чи його розірвання, порядок вирішення спорів, форс-мажорні обставини, строк дії договору, сума та порядок розрахунку за послуги посередника, реквізити сторін. Договір підписується вами та посередником у двох екземплярах з обов’язковим проставленням печатки посередника. Один екземпляр залишається у вас, другий — у фірми. Стосовно підписання договору з безпосереднім роботодавцем діють ті ж правила, що й з посередником. Читайте уважно, користуйтеся порадами юриста, наполягайте на зміні аспектів, які вас не влаштовують. Звичайно, у договорі не має бути жодних розпливчастих формулювань, як то «і таке інше», «за домовленістю», «тощо». Мова договору має бути вам зрозуміла.»

_________________________________________________________________________________________________________

Моя професія: консультаційна мережа

 

   Щоб допомогти учнівській молоді у визначенні своєї майбутньої професійної діяльності Жашківська районна філія презентує профорієнтаційну платформу «Моя професія: консультаційна мережа». У філії можна безкоштовно пройти он-лайн тестування, отримати кваліфіковану консультацію по результатах тестів та індивідуальні поради.

   Кардинально важливою та значущою в сьогоденні є проблема оптимального визначення учнівською молоддю свого професійного майбутнього. Саме з цією метою служба зайнятості презентує нову профорієнтаційну платформу «Моя професія: консультаційна мережа».

   Це сервіс, що дозволяє надавати послуги з онлайн діагностики усім бажаючим. Не кожен учень має змогу провести дві-три години в центрі зайнятості, але кожен, маючи доступ до Інтернету, може пройти тестування, розібратися у своїх здібностях, інтересах й особистісних рисах та обрати професію, а допомогти в цьому йому можуть не тільки профконсультанти служби зайнятості, а й шкільні психологи. Це дозволить сформувати більш розширений звіт, враховуючи уподобання людини, її життєву ситуацію, стан здоров’я, фінансові та сімейні можливості.
   Презентуючи веб-платформу, профконсультант Тетяна Опалат, розповідає про Онлайн-сервіс, який дає можливість створити власний профіль з особистим паролем (ніхто інший не зможе переглянути результати тестування). Так 77 осіб пройшли повністю тестові методики, з яких 57 учнів.

   Запропоновані тести допоможуть визначити швидкість мислення, аналітичні здібності, здатність до логічного мислення, лідерські та управлінські якості, стресостійкість та адаптивність. Також можна оцінити здатність до командної роботи та підприємницької діяльності, емоційний інтелект, комунікаційні та організаторські здібності тощо. 

 

_____________________________________________________________________________________________________

«Відеорезюме як спосіб самопрезентації»

Задля підвищення ефективності самопрезентації безробітних, а також пришвидшення процесу укомплектування вільних робочих місць і вакантних посад Жашківська районна філія активно використовує  відеорезюме клієнтів служби зайнятості. Спеціалісти центрів зайнятості, що виконують функції фахівців з профорієнтації, на семінарах з техніки пошуку роботи ознайомлюють безробітних з навиками самореклами, надають їм усебічну допомогу для якісної підготовки презентації в режимі он-лайн.

Відеорезюме є новим явищем в сфері підбору персоналу на ринку працевлаштування. Завдяки своїй формі, відеорезюме дозволяє поєднувати «живе» зображення та звук, розповісти про себе як про професіонала, а також продемонструвати, важливі для конкретної посади особисті якості, що дає можливість привернути увагу працедавця і підвищує шанси на подальший розгляд кандидата вже при особистій зустрічі. Запропоновані спеціалістами служби зайнятості та записані в режимі он-лайн самопрезентації, які були розміщенні в мережі інтернет допомогли знайти роботу секретаря керівника Завадській Катерині, бухгалтера Парфенюк Юлії, фармацевта Холоденко Ілоні.

Хочеться вірити, що той, хто скористався порадою розмістити в мережі он-лайн резюме, за стислий період часу знайде роботу своєї мрії, а працедавці з-посеред багатьох кандидатів запросять до трудового колективу тільки найдостойніших претендентів.

 

 Про стан ринку праці Жашківського району за січень-червень 2019 року

БЕЗРОБІТНИМ ДОПОМАГАТИМЕ КАР’ЄРНИЙ РАДНИК

Семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України

Цікавий світ професій

Що пропонує служба зайнятості для молоді?

Платформа «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа»

Пошук роботи в невимушеній атмосфері

Електронний кабінет роботодавця — сучасний сервіс служби зайнятості

Громадські роботи: зайнятість для безробітних, користь для громади

«Хто володіє інформацією, той володіє світом»

Уїнстон Черчілль

Екскурсія на пошту

У службі зайнятості запрацювала нова модель надання послуг

 

Семінар "Легальна зайнятість"

 

Семінар тренінг "Побудова кар’єри та професійний розвиток"

 

Ярмарок вакансій в Жашківському районі електричних мереж

Роль жінки в суспільстві

Оберемо професію разом

Спільна справа та плідна співпраця у вирішенні проблем суб’єктів пробації

Орієнтація на службу в Збройних Силах України

День відкритих дверей в Жашківськомуаграрно-технологічному професійному ліцеї

Служба зайнятості інформує: про надання послуг за 12 місяців 2018 року

Профорієнтаційна робота служби зайнятості в школах

День відкритих дверей в Жашківському районному секторі з питань пробації 

Жашківська районна філія нагородила переможців конкурсу відеороликів

У Жашківській районній державній адміністрації пройшов «День відкритих дверей»

Професіографічна екскурсія у ПриватБанк

 

 

День відкритих дверей навчальних закладів для учнівської молоді

 

Співпраця центру зайнятості з аграріями Жашківського району

Професіографічна екскурсія, як один зі шляхів вивчення професії

«Пізнай себе», як правильно обрати свій професійний шлях

Навчання в  Одеському ЦПТО ДСЗ

День відкритих дверей в Жашківському підприємстві теплових мереж

Незабаром опалювальний сезон

Громадські роботи – користь для громади

Презентація роботодавця в Службі у справах дітей Жашківської РДА

Клуби для безробітних

Працевлаштування внутрішньопереміщених осіб

Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці

УВАГА! Розпочинається Всеукраїнське анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік

З метою підготовки прогнозу потреби у працівниках у професійному розрізі на 2019 рік та визначення на майбутнє створення робочих місць, в Україні розпочинається поглиблене вивчення перспектив розвитку регіональних ринків праці. Зокрема, вже з 10 липня поточного року на порталі Державної служби зайнятості запроваджено анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік. Роботодавці мають можливість заповнювати анкети у «персональних кабінетах» у розділі «Опитування». Сервіс доступний для роботодавців, які зареєстрували в центрах зайнятості логіни та парполі для входу в персональний кабінет.

Зареєструватися у персональному кабінеті можна за активним посиланням։ https://www.dcz.gov.ua/cabinet.

1 крок

2 крок


 

Ярмарок вакансій Жашківського районного військового комісаріату

Презентація роботодавця ТОВ "Відродження"

Робота в патрульній поліції

Круглий стіл у рамках "дня відкритих дверей" в Жашківській районній філії Черкаського ОЦЗ

Учні пришкільного табору ознайомилися зі світом професій

День відкритих дверей в кафе-барі «Гості»

День відкритих дверей в ТОВ "Нові продукти"

Роботодавець - головний партнер службизайнятості

 

Від громадських робіт до працевлаштування один крок

Жашківський районний центр зайнятості провів презентацію філії "Жашківський райавтодор"

Професіографічна екскурсія у ПриватБанк

Від мрії до дії

Центр зайнятості допомагає укомплектувати лави патрульної поліції

Жашківщина готується до весняно - польових робіт

 Незабаром весняно-польові роботи

  Протягом лютого-березня 2020 року Жашківською районною філією Черкаського обласного центру зайнятості було організоване професійне навчання 167 осіб на базі Державного професійно – технічного навчального закладу Черкаського навчального центру Мінагрополітики України за навчальними  програмами  «Спеціальне навчання з питань безпечного ведення робіт з пестицидами і агрохімікатами та перевірка рівня знань осіб, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням і торгівлею пестицидами і агрохімікатами ”, «Безпека праці при виконанні сільськогосподарських робіт» та «Спеціальне навчання для трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва категорії А1,А2 і водіїв автотранспортних засобів категорії С1Е,СЕ для виконання робіт із зберігання, транспортування й внесення в грунт безводного аміаку». На курсах слухачі ознайомилися з новітніми технологіями в сільськогосподарському виробництві, з основними законодавчими актами та нормативними документами по застосуванню, транспортуванню та забезпеченню засобами захисту рослин, з охороною праці, з правилами техніки безпеки під час роботи з пестицидами і агрохімікатами .    

     При організації професійного навчання  безробітних, головні зусилля та увага були спрямовані на задоволення потреб роботодавців, їх замовлення щодо підготовки кваліфікованих працівників.

 

 Директор                                                                                          М. Штунь

       

 

 

 

 

 

 

 

Компенсація ЄСВ – один з механізмів стимулювання роботодавців щодо працевлаштування безробітних