Жашківська районна державна адміністрація
Жашківський район, Черкаська область

районний центр зайнятості

СТРУКТУРА ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ

Директор районного центру зайнятості  - Штунь Марія Антонівна  тел.: 6-01-80

Заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг - Савва Лариса Миколаївна тел.: 6-14-28

Заступник начальника відділу - Кравець Олена Миколаївна  тел.: 6-14-28

Відділ взаємодії з роботодавцями

Начальник відділу - Щедріна Тетяна Леонтіївна тел.: 6-34-37

Головний спеціаліст-юрисконсульт 

Кілієвич Олександр Анатолійович  тел.: 6-14-28

Відділ бухгалтерського обліку

Начальник відділу - Волинець Наталія Михайлівна тел.:6-00-96

ГРАФІК

особистого прийому громадян

керівництвом центрів зайнятості Черкаської області

 

№ п/п

Назва центру зайнятості

Адреса центру зайнятості, контактний телефон

 

Директор

 

 

дні/години

Заступник

директора

 

дні/години

Юрисконсульт

 

 

дні/години

1

Жашківський РЦЗ

вул. Перемоги, 2

тел. (0-247) 6-14-28

Понеділок,

п’ятниця

09.00 –12.00

 

Вівторок, четвер

9.00-12.00

Середа

9.00-12.00

ГРАФІК

роботи щоденної «гарячої» телефонної лінії базових центрів зайнятості

№ п/п

Назва центру зайнятості

№ телефону

«гарячої» лінії

ПІБ, посада

відповідального спеціаліста

1

Жашківський РЦЗ

(0-247) 6-14-28

Савва Лариса Миколаївна,

заступник директора

Навчання правилам безпеки життєдіяльності та набуття практичних навичок поведінки під час їх виникнення

Проблематика та потенційні шляхи подолання не задекларованої праці

Підвищення ефективності самопрезентації претендентів на вакансії за допомогою відео резюме

 

Співпраця з роботодавцями - запорука успіху

 

Працюємо з людьми і для людей

 

До Дня інвалідів

 

 

Учні Жашкова активно долучилися до фотоконкурсу «Я і моя професія»

  Одним із пріоритетних завдань державної служби зайнятості є допомога у професійному самовизначенні молодих громадян України.

   Важлива проблема підліткового періоду – вибір професії. В цей час інтереси значної частини підлітків дуже нестійкі, адже у них за плечами ще не має життєвого досвіду, недостатньо інформації для прийняття цього важливого рішення.  

   Черкаською обласною службою зайнятості в рамках акції «Випускник 2018», що проходить по області в період з 22 жовтня по 30 листопада 2017 року, проводиться профорієнтаційний конкурс «Я і моя професія».

   Мета конкурсу: підвищення рівня компетентності учнів у сфері професійного самовизначення; профорієнтаційна підтримка та всебічний розвиток творчого потенціалу серед учнівської молоді.

  Активно долучилися до фотоконкурсу учні Жашківських шкіл №1 та №5:

Задорожня Анжеліка Володимирівна, учениця 11 класу, назва роботи «Моя мрія в майбутньому»;

Глух Артур Михайлович, учень 11 класу, назва роботи Буду сіяти розумне, добре, вічне, мудре»;

Чирка Ольга Валеріївна, учениця 10 класу, назва роботи «Професія – рятувати людей»;

Забудська Вероніка Олексіївна, учениця 9 класу, назва роботи «Моя мрія»;

Ручка Анна Олександрівна, учениця 9 класу, назва роботи «Вилікую всіх»;

Гордієнко Яна Валеріївна, учениця 9 класу, назва роботи «Любов до книги»;

Котик Максим Олексійович, учень 9 класу, назва роботи «Люблю хімічити»;

Осипенко Андрій Олегович, учень 9 класу, назва роботи «Любимі реактиви»;

Задояна Анна Іванівна,  учениця 11класу, назва роботи «Любов до Вітчизни»;

Тарасюк Вікторія Віталіївна, учениця 11класу, назва роботи «Мрія – вчити дітей»;

Волков Сергій Максимович, учень 11 класу, назва роботи «Майбутнє судової системи».

   Конкурс проводиться до 24 листопада 2017 року. Найкращі роботи визначаться за кількістю поставлених «Like» - «подобається» під фото. Фотороботи розміщені на сторінці  Черкаської обласної служби зайнятості в соціальній мережі Facebook.

   Бажаючі можуть переглянути фотороботи.  Підтримати учнів шкіл нашого міста та проголосувати всі зареєстровані в соціальній мережі Facebook.

Профілювання безробітних

 

Одним з пріоритетних завдань служби зайнятості є створення умов для повернення зареєстрованих безробітних, в першу чергу соціально-вразливих категорій населення та внутрішньо-переміщених осіб, до продуктивної зайнятості.     З метою ефективного виконання цього завдання, визначення інструментів, які прискорять процес працевлаштування, впроваджено процедуру профілювання безробітних. Дана методика розроблена з метою визначення процедури профілювання категорій безробітних, які мають труднощі при працевлаштуванні та є схильними до ризику тривалого безробіття.

         Профілювання безробітних – система класифікації безробітних на категорії в залежності від прогнозованого ризику тривалого безробіття, який оцінюється на підставі індивідуальних характеристик безробітного, що відображають потенціал працевлаштування та мотивацію до працевлаштування, з подальшим визначенням пакету програм зайнятості для кожного безробітного індивідуально.

В Жашківському РЦЗ з вересня 2017 року проводяться групові профконсультації для безробітних з метою проведення для них процедури профілювання. Провідний фахівець з профорієнтації Тетяна Опалат проводить інтерв’ювання та анкетування, яке допомагає підвищити конкурентоспроможність безробітного на ринку праці і його мотивацію до активного пошуку роботи. Семінар проходить у формі діалогу між фахівцем та безробітними, особи отримують вичерпні відповіді на всі запитання. За вересень – листопад  136 безробітних пройшли процедуру профілювання.

Профінформаційний семінар з орієнтації на службу у Збойні сили України

29 листопада 2017 року Жашківським районним центром зайнятості  спільно з представником  Жашківського військового комісаріату  військовим комісаром Саранюком Вадимом Миколайовичем відбувся профінформаційний семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України. З початку 2017 року проведено 16 таких заходів та проінформовано близько 140 осіб.

 Служба за контрактом є гарною альтернативою зайнятості безробітних. Сьогодні, як ніколи, актуальними є проблеми безробіття і популяризації контрактної служби в Збройних Силах України. Учасники зустрічі ознайомили з перевагами зарахування на контрактну службу.

Вадим Миколайович  ознайомив з основними вимогами до посад, пільгами і гарантіями для військовослужбовців, поінформував й про переваги грошового, медичного, житлового та пенсійногозабезпечення.

   Захід відбувся у формі інформаційної дискусії, під час якої учасники семінару мали можливість задати свої запитання військовослужбовцям. Шукачі роботи цікавилися  можливістю вступу на службу, зокрема, в яких частинах буде проходити служба, які військові спеціальності в пріоритеті та інше.

 Директор центру зайнятості Марія Штунь та профконсультант Тетяна Опалат поінформувала присутніх про стан ринку праці та особливості пошуку роботи.  

Необхідно зауважити, що держава гарантує військовослужбовцям гідне матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

29

Оберемо професію разом

 

 

Задля того щоб учнівська молодь краще орієнтувалася у світі професій, знала особливості сучасного ринку праці, фахівцями Жашківського районного центру зайнятості учнів 9-11 класів ЗОШ №5 запрошено на День відкритих дверей центру зайнятості «Оберемо професію разом».

Фахівець з профорієнтації Тетяна Опалат розповіла про те, що потрібно враховувати при виборі професії, як уникнути помилок, де можна працевлаштуватися після закінчення навчання за обраною професією та які професії користуються попитом на регіональному ринку праці.

Школярі із зацікавленістю слухали про світ професій, формулу вибору професії, потреби ринку праці, знайомилися з інформаційними матеріалами про професії. Під час розмови особлива увага  зверталась на популяризацію робітничих професій.Особливу увагу випускників звернула на можливість проходження профорієнтаційного тестування на визначення професійних здібностей за методикою «Магеллано Університет» або з використанням матеріалів сайту «Моя кар’єра».

Учні активно включились в обговорення своїх професійних планів. Ділилися і тим, що найбільший вплив при виборі професії чинять на них батьки. Тому на профорієнтаційному занятті запасались аргументами, фактами на свою користь. По завершенню заходу переглянули анімаційні відеоролики профорієнтаційного спрямування.

Особливий інтерес викликала екскурсія по центру зайнятості, під час якої  діти ознайомилися з роботою фахівців та особисто поспілкувалися з працівниками.

У профінформаційному секторі діти ознайомилися з папками професій та паспортами підприємств.

На згадку про візит майбутні випускники отримали різноманітні інформаційні буклети.

 

Служба зайнятості співпрацює з  об’єднаними територіальними громадами

 

Налагодження й розширення співпраці з об’єднаними територіальними громадами є пріоритетним завданням служби зайнятості. Головною метою такого співробітництва на паритетних засадах є створення нових робочих місць та організація й залучення незайнятого населення до громадських та інших робіт тимчасового характеру, які є реальною альтернативою безробіттю і джерелом соціальної та матеріальної вигоди.

На сьогоднішній день в Жашківському районі створено три об’єднані територіальні громади.

Директор Жашківського районного центру зайнятості особисто відвідує утворені об’єднані територіальні громади. Під час спілкування,  головам громад надається  інформація про послуги та можливості державної служби зайнятості, обговорюються нагальні та перспективні питання.

17 листопада 2017 року директор центру зайнятості Марія Штунь відвідала Бузівську та Соколівську об’єднані територіальні громади, а 22 листопада 2017 р. Жашківську об’єднану територіальну громаду .

   В ході зустрічі з головами громад особливу увагу було приділено організації тимчасових робіт для забезпечення зайнятості безробітних громадян, обговорювалися питання  підбору кадрів роботодавцям з використанням новітніх інформаційних технологій (відеорезюме, відеовакансії, онлайн-співбесіди), а також можливості надання послуг центром зайнятості безпосередньо на території громад.

    24 листопада проведена зустріч з особами попередженими про вивільнення в Бузівській об’єднаній територіальній громаді. 6 особам  надано групову та індивідуальні консультації з питань вивільнення, реєстрації в службі зайнятості, працевлаштування, навчання та отримання ОВДБ для проведення підприємницької діяльності, тощо. Цього ж дня проведений особистий прийом громадян в в Бузівській об’єднаній територіальній громаді.

   З метою економії фінансових ресурсів і запобігання додаткових матеріальних витрат з боку громад, для здійснення комунікативних зв’язків та обміну інформацією службою зайнятості запропоновано використання новітніх онлайн-технологій, електронних сервісів і віддаленого користування послугами служби зайнятості.