Жашківська районна державна адміністрація

Жашківська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості

Роботодавець зобов’язаний повідомити службу зайнятості про заплановане масове вивільнення працівників

 

Шановні роботодавці!

Черкаська обласна служба зайнятості повідомляє про внесення змін до абзацу третього пункту 4 частини третьої статті 50 Закону України «Про зайнятість населення» щодо інформування державної служби зайнятості про заплановане масове вивільнення працівників, зокрема, держслужбовців.

Зміни визначають обов'язок роботодавців своєчасно та в повному обсязі подавати до державної служби зайнятості інформацію про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання не пізніше ніж за два місяці до вивільнення (не пізніше ніж за 30 календарних днів до вивільнення у разі звільнення державних службовців відповідно до пунктів 1 та 1-1 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу»).

Ці зміни внесені Законом України від 02.12.2020 року № 1030 «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту населення на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)».

Нагадуємо, що згідно чинного законодавства про зайнятість населення, у разі неподання, або порушення роботодавцем установленого порядку подання даних, передбачених абзацом третім пункту 4 частини третьої статті 50 цього Закону, стягується штраф у чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

 

 Жашківська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості

в умовах адаптивного карантину здійснює прийом громадян в приміщенні філії із обов’язковим дотриманням усіх санітарних та протиепідемічних заходів, рекомендованих Міністерством охорони здоров’я України.

У період посилених карантинних обмежень, які діятимуть в Україні у період з 8 по 24 січня 2021 року, центрі зайнятості працюють у звичному режимі. 

Професійна команда служби зайнятості відкрита для кожного, хто потребує фахової консультації та підтримки.